Слънчево-усмихната 195-та пролетно-лятна немска тема.

  • 57 378
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 353
Вечерница, стискам палци терапията да подейства и детето да достигне оптималния си ръст. Hug

И ние помързелувахме последните дни. Мъжът ми се опита да ме разубеди за козунаците, но аз омесих 2 вида, че и козуначени зайчета правих. Mr. Green
В събота месих козуначено-шоколадовите рула. И моят мъж се опита да ме разубеди да не правя, да отида с тях на разходка, ама аз си бях навила на пръста, та го изгоних с децата. Рулата станаха чудесни, после всички с удоволствие ги изядоха и още искаха. Така че те разбирам Grinning

# 16
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
немските книжки са за 15 години. Не ми е много ясно точно какво и защо са го казали на твоя познат, и какви са тези 5 годишни книжки (или може би това да се променило последните 4 години, а аз да не знам  newsm78) Ако има някоя дама вадила книжка последните 6 месеца, да пише.

Преди се е случвало и Май да има снежинки и град.  Laughing Та очаквайте всякакво време.

И стига сте се хвалили с майсторлъка си на месене, ами покажете какво направихте другия път, преди да бъде изядено.  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 9 353
Да не би приятелят да не е разбрал правилно - вместо 15, да е разбрал 5?


И стига сте се хвалили с майсторлъка си на месене, ами покажете какво направихте другия път, преди да бъде изядено.  Mr. Green

Няма пък.  hahaha

# 18
  • Мнения: X
Извинете ме за офтопика, но може пък някой новодошъл да го прочете. Напоследък наплива на ЛС пак се увеличи.

Не съм преводаческа агенция, не пиша доброволно писма, не търся и не предлагам работа, не попълвам документи, не се обаждам в институции, не уреждам социални помощи, не изпращам пари на непознати, не говоря с учители от името на трети лица и не помагам на непознати за домашните. Моля, не ми пишете лични съобщения по горните въпроси, благодаря.

# 19
  • Мнения: 1 162
Аз пак имам нужда от помоща ви Hug
Искам да си преведа  дипломата ,без легализация ,просто искам да я покажа преведена на немски.
Прдложете ми  някой,който да не иска много пари  Simple Smile .

# 20
  • Мнения: X
Сбъдваща мечти, сложи ценоразпис. Mr. Green Домашно – 80 евро, писмо – 150 евро/страница, консекутивен превод – 200 евро/час и т.н. Crazy Не ми го побира умът, как може да има толкова нагли хора. Обзалагам се, че са и неграмотни. То двете неща вървят ръка за ръка.

~Artemis~, превод в България? Въпреки че там човек трябва да упражнява контрол. Сега като си чета превода на дипломата за средно образование и си умирам от смях. А е правен от заклет преводач, както си му е редът.

Baby*, да ти снимам, обаче не са цели вече. Wink А и то снимка не помага да се усети вкусът.

# 21
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 660
Бейби, ти сега ме стресна, разгледах си книжката, ама моята е 2009та извадена и няма срок на давност. Не пише нищо. И сега се чудя и мая дали е така или не Thinking

# 22
  • Мнения: 1 162
Не тук в Германия съм.
Интересно ми е тук колко ще ми искат ,защото се свързах с една преводаческа агенция в БГ,но твябва да им направя и превод на пари и ще излезе към 30€ всичко,ако и тук е толкова за една страничка,няма смисъл да се занимавам с БГ

# 23
  • Германия
  • Мнения: 3 424
Не тук в Германия съм.
Интересно ми е тук колко ще ми искат ,защото се свързах с една преводаческа агенция в БГ,но твябва да им направя и превод на пари и ще излезе към 30€ всичко,ако и тук е толкова за една страничка,няма смисъл да се занимавам с БГ

Аз трябваше да си преведа акта за раждане, едната смешна страничка, и ми излезе 53 € - това беше преди няма и 2 месеца

# 24
  • Мнения: 21
Ни в клин, ни в ръкав се включвам в приятната ви тема (чета ви понеже има шанс скоро да се преселя в Германия по любов), но  5 - годишна валидност имат шоф. книжки с C и D категория според европ. изисквания Simple Smile Не се стряскайте с една дума.

# 25
  • Берлин
  • Мнения: 4 483
СИгурна съм, че новото заглавие ще сложи началото на по-добри времена....
Чета и съвсем лекинко завиждам /деформирахте ги тия дивани  hahaha / ние с ММ се съсипахме от бачкане. Миналия уикенд преместихме багажите в новата квартира и през седмицата имахме само легло за спане. Та празниците дойдоха точно навреме - сглобихме мебелите, подредихме се някак, даже и в 2 стаи пердетата закачихме. Уморена съм до смърт. И на курса по немски става все по-сложно...чуднинка. Обаче боядисах няколко яйца покрай цялата суматоха. И агнешко пекнахме /само си се пече де, ние бяхме ангажирани с други дейности/  Joy  Joy  Joy

Преди малко ми дойде протоколът от приемането на апартамента и следва въпросче - за 1ви път ток ще плащаме ние, идея нямам обаче къде да ходя и какво да правя. Малко така насока, може ли  Embarassed

# 26
  • Мнения: X
Папурче, първо си избираш доставчик и оттам нататък гледаш в интернет страницата на доставчика.Там всичко е подробно обяснено, обикновено става онлайн и сравнително бързо. Ще ти дам няколко линка, на които може да видиш, кои са доставчиците в твоя район и какво предлагат като цени, продължителност на договора, Kündigungsfrist и т.н.. Не съм в Берлин и не мога да препоръчам. Ние сме на ESWE и сме доволни, но се намираме на другия край на Германия.

https://www.toptarif.de/stromanbieter-berlin/

https://www.check24.de/strom-gas/stadt/berlin/




# 27
  • Берлин
  • Мнения: 4 483
Emelie, безкрайна благодарност. Идея нямах какъв път да хващам, така ми просветна  bouquet

# 28
  • Англия
  • Мнения: 1 006
За когото питаше за шоф.книжка-ако живеете тук постоянно, най-късно до 6м.след регистрирането ви в страната, трябва да си смените българската с немска. Не знам какъв е случаят с приятеля, но това е релевантно за теб, ако се преместиш да живееш в Германия.

# 29
  • Германия
  • Мнения: 3 424
За когото питаше за шоф.книжка-ако живеете тук постоянно, най-късно до 6м.след регистрирането ви в страната, трябва да си смените българската с немска. Не знам какъв е случаят с приятеля, но това е релевантно за теб, ако се преместиш да живееш в Германия.

Това не знам дали наистина е така. Аз си карам с българската книжка, издадена 2011. Проверявали са ме 2-3 пъти и не е имало проблем, нито са ме питали от кога живея в Германия нито са казвали нещо за смяна.

Общи условия

Активация на акаунт