Шеф, мултиварка или както ние го наричаме КУКЪР - Тема 4

  • 97 702
  • 771
  •   1
Отговори
# 450
  • Varna
  • Мнения: 2 595
stefani,
жива и здрава да си за споделената рецепта за печеното пиле.
Аз, до сега не съм се сещала да направя такава магия, а имам Фильо поне четири години.

Още веднъж ти благодаря от сърце bouquet Hug bouquet

# 451
  • Мнения: 2 847
Моите много го обичат.Като сипеш бирата течността трябва да е малко под нивото на пилето,ако не е достатъчно наливам водичка .Като свърши програмата ,течността трябва да се е изпарила и да има на дъното съвсем малко или нищо.
Ето и друга любима идея:
Свинска висменка нарязана на парчета ,3 стръка големи праз лук нарязани ,1 бирена бутилко доматено пюре 2 печени чушки,малко сол и червен пипер и пак 1 с.л. мед  на 1ч,30 мин  бейк и става страхотно

# 452
  • Мнения: 28 493
На Филипса супите ги правех на стю, никога не съм доварявала на бойл! newsm78 Слагах им и брашно, никога не ми е изкипявало! newsm78
Оризът можеш да го правиш и на прогмата за ориз, по подразбиране тя е 40 минути, уредът почва обратното броене, когато останат 10 минути до края, през останалото време върти черти! Ако не го обичаш кашнат спираш програмата десет минути преди края, като почне обратното броене!
Стеф, нямала съм вода около него, готви под аспиратора, липсва ми честно казано, на хереметика няма програма печене и сладко! А аз си ги ползвах! Sad

# 453
  • Varna
  • Мнения: 2 595
stefani,
Много хубава рецепта си дала отново, обаче на мене праз лука хич не ми понася на тумбачето.
Ако го направя с няколко връзки пресен лук, дЪл шИ станИ???

Правя нещо подобно но без меда и без да ползвам Бейк-а. Готвех на Стю, но сега по твой съвет
ще метна със Бейк-а Hug

# 454
  • Мнения: 28 493
Стеф тези рецепти ще ги направя на слоукукъра! Hug

# 455
  • Мнения: 2 847
Разликата на Стю и Бейк на Филипса е ,че на Стю каквато течност сипеш такава остава ,а при бейк - течността се изпарява.При херметика Мими на слоу кук течността не се изпарява( за разлика от Филипса ,там на слоу кук се изпарява) и ако правиш праза на Инстант пота на слоу кук ,ще стане чорба.Трябва да сгъстиш с нещо.

# 456
  • Мнения: 28 493
Разликата на Стю и Бейк на Филипса е ,че на Стю каквато течност сипеш такава остава ,а при бейк - течността се изпарява.При херметика Мими на слоу кук течността не се изпарява( за разлика от Филипса ,там на слоу кук се изпарява) и ако правиш праза на Инстант пота на слоу кук ,ще стане чорба.Трябва да сгъстиш с нещо.
Да, бейка е печене и температурата е по висока.....!
Ще сложа течност колкото искам да ми остане като готово, демек по малко, накрая ще запека малко на фурна! Hug Ще видим може и да не стане!? newsm78

# 457
  • София
  • Мнения: 1 464
Моите много го обичат.Като сипеш бирата течността трябва да е малко под нивото на пилето,ако не е достатъчно наливам водичка .Като свърши програмата ,течността трябва да се е изпарила и да има на дъното съвсем малко или нищо.
Ето и друга любима идея:
Свинска висменка нарязана на парчета ,3 стръка големи праз лук нарязани ,1 бирена бутилко доматено пюре 2 печени чушки,малко сол и червен пипер и пак 1 с.л. мед  на 1ч,30 мин  бейк и става страхотно
Ctefani, бирата 500мл ли е, а след като избера програма Bake, избира ли се температура, ако да на колко градуса?

# 458
  • Мнения: 28 493
Моите много го обичат.Като сипеш бирата течността трябва да е малко под нивото на пилето,ако не е достатъчно наливам водичка .Като свърши програмата ,течността трябва да се е изпарила и да има на дъното съвсем малко или нищо.
Ето и друга любима идея:
Свинска висменка нарязана на парчета ,3 стръка големи праз лук нарязани ,1 бирена бутилко доматено пюре 2 печени чушки,малко сол и червен пипер и пак 1 с.л. мед  на 1ч,30 мин  бейк и става страхотно
Ctefani, бирата 500мл ли е, а след като избера програма Bake, избира ли се температура, ако да на колко градуса?

Избира се, поне доколкото си спомням, максималната, която е 180 градуса! Thinking

# 459
  • София
  • Мнения: 1 464
Мими, Филипс имам аз. Покрай твоя стария Фичо и аз си взех, от тази тема се реших, чудесна работа върши! Ама нещо не мога да се справя с печенето... Едни пържоли опитах да направя не се получиха, избрах Bake, време, но явно някак градусите се избират, а не са заложени автоматично в тази програма като останалите...

# 460
  • Varna
  • Мнения: 2 595
Пържолите аз първо ги правя на Фрай, колкото да ги запечатам и леко да придобият цвят. След това на Стю.
Забравям ги докато шетам или пък отскоча до магазина. Оставяла съм ги за час, че и
за повече. Просто експериментирам.....и моите домашни любимци си облизват пръстите.
Докато се готвят, слагам и надупченият съд със обелени картофи за картофената
салата или може да направя картофено пюре.

# 461
  • Мнения: 28 493
Пържолите аз първо ги правя на Фрай, колкото да ги запечатам и леко да придобият цвят. След това на Стю.
Забравям ги докато шетам или пък отскоча до магазина. Оставяла съм ги за час, че и
за повече. Просто експериментирам.....и моите домашни любимци си облизват пръстите.
Докато се готвят, слагам и надупченият съд със обелени картофи за картофената
салата или може да направя картофено пюре.
И аз така ги правех Делта, първо на фрай за тен, после сипвам пръст бира и на стю.....стават мозък! На бойл не правех почти нищо, защото ври много силно и изкипява! От Филипса и аз бх много доволна, само забележка имах към купите, много бързо ми се скапваха!

# 462
  • Мнения: 2 847
Моите много го обичат.Като сипеш бирата течността трябва да е малко под нивото на пилето,ако не е достатъчно наливам водичка .Като свърши програмата ,течността трябва да се е изпарила и да има на дъното съвсем малко или нищо.
Ето и друга любима идея:
Свинска висменка нарязана на парчета ,3 стръка големи праз лук нарязани ,1 бирена бутилко доматено пюре 2 печени чушки,малко сол и червен пипер и пак 1 с.л. мед  на 1ч,30 мин  бейк и става страхотно
Ctefani, бирата 500мл ли е, а след като избера програма Bake, избира ли се температура, ако да на колко градуса?

Избира се, поне доколкото си спомням, максималната, която е 180 градуса! Thinking
Слагам кенче бира ,то май е 500мл .Включвам бейк както си е автоматично не глася температ, освен време за пилето 1.30 може ако е по голямо 1ч.45 мин. А и на черния филипс който имам аз ми се върти ,че макса му е 160 градуса.Не съм в къщи за да погледна.

# 463
  • София
  • Мнения: 1 464
Момичета и аз така fry + stew  за пържолите, но нали тук мамите я похвалиха тази програма Bake за пържоли и сега за цяло пиле и реших да опитам. Fry после Bake и нищо не стана, затова мисля, че на Филипса се програмират градусите, може би затова не се получи...
Моят кукър е бял-PHILIPS-HD3037-70

Последна редакция: вт, 27 мар 2018, 11:06 от Happythought

# 464
  • Varna
  • Мнения: 2 595
И моят е от белите и с купите за които каза Мими.
Обаче аз готвя със дървени лъжици, а преди четири месеца си донесох една красотна, силиконова от Одрин.
За сега няма сакатлъци, да видим кога ще направя и аз белята да я одера newsm78

Общи условия

Активация на акаунт