Барселона - тема 8

  • 125 344
  • 886
  •   1
Отговори
# 855
# 856
# 857
  • Мнения: 471
Предстои ми пътуване до Барселона есента - 5 нощувки. Исках да попитам знае ли някой как бих могла да стигна от Барселона до Валенсия, да разгледам и да се върна в Барселона за 1 ден? Знам, че не е толкова близо, но все пак дали някой има инфо, ще бъда благодарна!

# 858
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Коментирано е някъде назад в темата, че не е добра идея да се планира подобно пътуване в един ден, времето не е достатъчно!

# 859
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
Този апартамент е на самата La rambla, ако не ви пречи шума, като позиция е много добре.

# 860
  • Мнения: 19 043
Предстои ми пътуване до Барселона есента - 5 нощувки. Исках да попитам знае ли някой как бих могла да стигна от Барселона до Валенсия, да разгледам и да се върна в Барселона за 1 ден? Знам, че не е толкова близо, но все пак дали някой има инфо, ще бъда благодарна!


Влак около 3 часа или автобус около 4 часа на посока. Не е удобно, струва си евентуално ако направите 1-2 нощувки във Валенсия.

# 861
  • Мнения: 1 456
Здравейте,

Мноого благодаря за офертите за хапване. Особено този за тапасите е просто уникален. Препоръчвам със сто ръце!
Може ли някой да ми каже къде набързо могат да се направят покупки и особено подарък за детенце?
Благодаря!

# 862
  • Перник
  • Мнения: 117
Здравейте,

Мноого благодаря за офертите за хапване. Особено този за тапасите е просто уникален. Препоръчвам със сто ръце!
Може ли някой да ми каже къде набързо могат да се направят покупки и особено подарък за детенце?
Благодаря!
Здравейте! Ние пазарувахме от тук - l'illa diagonal barcelona shops.  Има магазин Primark за дрешки и Disney магазин за играчки.

https://www.google.bg/maps/place/L'illa+Diagonal/@41.389857 … 1355695,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xdf73aeceb92ded04!8m2!3d41.3898575!4d2.1355695

# 863
  • Мнения: 7 162
Оххххх!
И ние се завърнахме преди ден от Барселона! За втори път бяхме там. Нямам думи! Страхотно!
Спахме в Capri by Fraser Barcelona по препоръка от темата. Много, много сме доволни! Прекрасен апартамент!

Няма да споделям впечатления, писано е много и да не се повтарям. Шест дни не ни стигнаха! Ще се ходи и трети път!

Да препоръчам няколко места за хапване!
1.Ако на някого му се хапват хубави бургери, мястото се намира на крайбрежната улица Bacoa Burger:
https://www.bacoaburger.com/en/

2. Ресторантът на Меси: Доста атрактивно направен и много вкусно!

3. Съвсем случайно попаднахме на едно площадче до Готическия квартал, където имаше три заведения и се чудехме къде да седнем на по бира. Настанихме се в едното, нищо особено на пръв поглед, поръчахме си нещо за хапване набързо, но понеже беше на испански, не можах да разбера точно какво беше.
Еееее, много ни изненадаха. И пекохме, и ядохме, и пихме.
El atril restaurante Barcelona. Снимки с вкуснотията, която ни сервираха:
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 20 юли 2018, 17:09 от Фран Ческа

# 864
  • Мнения: 471
Според по-запознатите имам ли шанс при кацане в 08:35ч. да стигна до автогарата Barcelona Nord и в 10ч да си хвана автобуса за Валенсия?

# 865
  • Milano
  • Мнения: 3 698
За мен има шанс, ако си с такси.

Има директен автобус на Алса в 10.25ч от Ел Прат до Валенсия също.



# 866
  • Мнения: 471
За мен има шанс, ако си с такси.

Има директен автобус на Алса в 10.25ч от Ел Прат до Валенсия също.





Видях го, обаче ми е почти 5 пъти по-скъп. С този аеробус гледах, обаче може би няма да успея Sad

# 867
  • Milano
  • Мнения: 3 698
Около половин час е с аеробуса до пл. Каталуния, после трябва да вземете метрото L1 за 2 спирки до Arc de Triomf и после пеша.
Вие не познавате града, незнам доколко бързо може да се ориентирате.

После зависи дали имате паспортен контрол, къде ще ви кацне самолета.
На мен последните пъти Раян ми каца на изходи R - на...си.
Нищо, че е без паспортен контрол, трябваше си ходене.

# 868
  • Мнения: 471
Благодаря за изчерпателната информация! Видях, че има автобус и в 12:30 и ще купя билети за него...по-добре да чакам и да съм спокойна. А и всичко се случва Simple Smile

# 869
  • Мнения: 1 456
И аз мисля, че нямаше да успееш. Напоследък самолетите са със страшно голямо закъсненение. Ние тръгнахме 1 час по-късно, а на връщане даже с 2 отгоре!!!
Искам още веднъж да благодаря на всички за добрите идеи!! Тази тема е по-добра от всеки пътеводетел!! Намерих всички места за храна, които си харесах от тук, както и тези за пазаруване!
Нямате равни! Heart

Общи условия

Активация на акаунт