Дългото чакане след трансфер - Тема 61

  • 78 594
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 202
Коки,съжалявам за резултата дано следващия път да е твоя

# 46
  • Мнения: 23
Здравейте момичета вкючвам се с подготовка за ЗЕТ през май и един неуспешен опит декември .Предсои ми надраскване,ако има някой минал през това ще съм ви благодарна да ми обясните как става и кога се прави.Прегледа ми при докито е на 2ри май ,сигурно ще ми обясни какво кога ще го правим но ме гвожди от вътре,първия път не разбрах нищо но сега много ме е страх от отрицателен резултат.Благодаря ви от сега bouquet

# 47
  • София
  • Мнения: 233
Здравейте момичета вкючвам се с подготовка за ЗЕТ през май и един неуспешен опит декември .Предсои ми надраскване,ако има някой минал през това ще съм ви благодарна да ми обясните как става и кога се прави.Прегледа ми при докито е на 2ри май ,сигурно ще ми обясни какво кога ще го правим но ме гвожди от вътре,първия път не разбрах нищо но сега много ме е страх от отрицателен резултат.Благодаря ви от сега bouquet
Здравей Маги, моето надраскване беше миналата събота, процедурата минава в кабинета за прегледи, за не повече от 2 минути. Не искам да те плаша, но аз лично изпитах болка, но беше много кратка. Все пак всеки има различен праг на търпимост на болка. След това имах лек дискомфорт за час, два и всичко премина. Добре е да си носиш ежедневна превръзка, защото има много леко кървене. Надраскването се прави с цел да се наруши структурата на лигавицата на влагалището. При това нарушаване започва да се образува някакъв секрет, (не знам точно как се казва научно) който подпомага захващането на ембриончето. Така ми го обясни докторката. Надявам се да съм те успокоила поне малко Simple Smile Успех и не го мисли много

# 48
  • Мнения: 1 142
Здравей Маги, и при мен надраскването мина по такъв начин. Успех!

# 49
  • Мнения: 753
Здравей Маги надраскване и трае точно 2 Мин.,както ти е писала и Ивето. Болка почти не се усеща, толкова бързо минава всичко и аз кървене нямах, но всичко е индивидуално. След надраскване и имах бременност макар и до 9 г.с. А през първия ми опит нямах имплантация. Според мен ефект от надраскване и е имало. Пожелавам и на двете положителни тестове  и до пухкав финал  smile3504

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
А това надраскване кога се прави преди трансфер ли, в същия месец ли?

# 51
  • Мнения: 753
На мен ми го направиха около 10 дни преди месечния цикъл в ,който започнах стимулацията. Но аз знам ,че в другите клиники го правят и след цикъл, даже и по няколко пъти. Така ,че лекаря когато прицени.  Heart Eyes

# 52
  • Мнения: 23
Благодаря ви момичета ,силно се надявам този път да се получи.Пожелавам на всички в темата  успех и много търпение . Heart Eyes Hug

# 53
  • Мнения: 143
Извинете, че задавам въпрос, който зададох и в друга тема, но не съм сигурна дали се следят от едни и същи момичета. След неуспешен ЗЕТ този месец мога ли да направя втори следващия? Какво са ви съветвали лекарите?

# 54
# 55
  • София
  • Мнения: 387
Извинете, че задавам въпрос, който зададох и в друга тема, но не съм сигурна дали се следят от едни и същи момичета. След неуспешен ЗЕТ този месец мога ли да направя втори следващия? Какво са ви съветвали лекарите?


Има момичета, които са на естествен цикъл и правят трансфери всеки месец, тъй че, предполагам, че и ти можеш.

# 56
  • Мнения: 1 256
Да, ама тези момичета имат овулация т. е. пункция. Ако нейния ЗЕТ е бил на естрофем а той качва ТСХ, не знам дали ще може да прави веднага  пак  ЗЕТ. За да има имплантация и бременност ТСХ трябва да е ниско.
Според мен, трябва един цикъл почивка и контрола на ТСХ ако си била на естрофем.

# 57
  • Мнения: X
На мен ми казаха да се изчака един цикъл и най-рано на втория цикъл може пак да се започне подготовка за ЗЕТ

# 58
  • Мнения: 143
Да, бях на естрофем. ТСХ е 2.99, при ЗЕТ можело да е до 4. Но това ми е вече втори месец на естрофем и утрогестан (заради ЕРА тест 1 месец и сега ЗЕТ с максимално ЧХГ 3.98) и не зная доколко организмът се натоварва от тях, все пак са синтетични хормони...

# 59
  • Мнения: 1 408
Изчакай заради ТСХ и пусни контрола преди това.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт