Колко пари месечно давате за храна?

  • 169 113
  • 2 293
  •   2
Отговори
# 150
  • Мнения: 6 329
дубъл

Последна редакция: пт, 21 апр 2017, 00:10 от Татко Мецан

# 151
  • Мнения: 6 329
Не мисля, че потребителите, които споменават за 1000+, са включили цигарите, алкохола и кафето в тази сума. Те не са храна. Те са си отделно перо. И без цигари и алкохол 400лв на месец не е реалистично, ако не получавате отнякъде храна, примерно от роднини на село или нещо такова. Ако всичко се купува, с 400лв трима души месечно само на хляб и кисело мляко трябва да карат.

# 152
  • София
  • Мнения: 23 163
Казах двама.  Peace Добре, каквото искаш си мисли, твоя воля.

# 153
  • Мнения: 10 762
Не мисля, че потребителите, които споменават за 1000+, са включили цигарите, алкохола и кафето в тази сума. Те не са храна. Те са си отделно перо. И без цигари и алкохол 400лв на месец не е реалистично, ако не получавате отнякъде храна, примерно от роднини на село или нещо такова. Ако всичко се купува, с 400лв трима души месечно само на хляб и кисело мляко трябва да карат.

Те са 2ма. 400 става Simple Smile

С децата после става повече (особено с големи деца), че и възрастните повече се отпускаме покрай тях Simple Smile А и със сигурност си спестяват около 200 лв / месец детски щракалки - като излезеш с 2те или дадеш джобни по 2 лв/ ден за у-ще закуска или стол - и ей ти ги без тия 200 лв надолу си спестил направо Simple Smile

С 1 дете преди 10 години се справяхме идеално и оставаха 1000 лв за всичко... сега с 2 почти стигат само за храна

# 154
  • Мнения: 2 998
Със сигурност не си е купила 1 литър.. обикновено подобни за по 200-250 мл. - дала е 8 лв от любопитство голяма драма вече
Тя, ако иска може и за 400лв да си купи, но не е това въпросът. Въпросът е защо не написа само , че има такова масло без допълнението? Аз друга причина да напише цената, освен да се похвали, не се сещам.

# 155
  • Мнения: 10 762
Със сигурност не си е купила 1 литър.. обикновено подобни за по 200-250 мл. - дала е 8 лв от любопитство голяма драма вече
Тя, ако иска може и за 400лв да си купи, но не е това въпросът. Въпросът е защо не написа само , че има такова масло без допълнението? Аз друга причина да напише цената, освен да се похвали, не се сещам.

Щото сте шматки и й се връзвате.. да ви гледа сеира Simple Smile Simple Smile

Как може от такива глупости да се впечетлявате  Crazy и веднага наскачаха една камара да се възмущават и да цъкат  Crazy

# 156
  • Мнения: 6 329
И двама да са - начи по 200 кинта на човек. Т.е. по 6 кинта на човек на ден.

И без цигарите и алкохола как ще изкараш всеки ден със 6 кинта? Това за 3 хранения прави по 2лв на хранене. Ми че това е една кофичка кисело мляко и една баничка. Ами месо, салати, сладолед, десерт, риба?
Ми то една малка водичка да си вземе човек е 80 ст. Айде без алкохол може, ама без вода? Ми то един айран е над 1лв.
Приказвате си колкото да става течение.

# 157
  • Мнения: 10 762
И двама да са - начи по 200 кинта на човек. Т.е. по 6 кинта на човек на ден.

И без цигарите и алкохола да пукна, не мога да изкарам деня със 6 кинта. Това за 3 хранения прави по 2лв на хранене. Ми че това е една кофичка кисело мляко и една баничка. Ами месо, салати, сладолед, десерт, риба?

Приказвате си колкото да става течение.


Щоооо ядат славянски гювеч и леща... иииии мешана скара с гарнитура зелева салата. Съвсем си е ОК ако готвят подобности. Явно го правят.
С олио. Не с авокадско масло.

Съвсем не е невъзможно - правила съм го за месец сама, с 2 деца - ММ го нямаше. 400-500 лв ни бяха всички харчове - не само за храна. Чак се учудих от себе си и се замислих що ли да се прибира  Twisted Evil

Айде лека, че огладнявам и ще иде бюджета  Whistling

# 158
  • Мнения: 6 329
За мешаната скара 6лв само за едното хранене няма да ти стигнат само за половината порция, а камо ли за цял ден. Хубаво лъжеш, ходжа, ама аз не ти вярвам! Grinning

# 159
# 160
  • София
  • Мнения: 23 163
Другата седмица ще ти напиша примерно меню - обещавам.  Peace

Не ядем месо всеки ден, гледам да готвя риба веднъж седмично. От не месните - правя леща, миш-маш, домати със зеле, боб... Не вечеряме 1, 2 и 3-то. Ако остане от вечеря се яде на следващия ден на обяд. Не винаги е 400 лв - случва се да е повече, когато има празник в семейството, ако имаме гости и т.н, но средно е толкова. Аз рядко закусвам. И понеже всяка втора дума ти е кисело мляко, мляко се купува само, ако ще правя нещо тестено. Мляко не консумирам в чистия му вид, за сметка на това наблягам на сирене, мъжът ми на извара. Ползвам и зехтин и олио - зависи какво приготвям.  Peace С ръка на сърцето мога да ти кажа, че не се лишаваме от нищо. Обичаме разнообразна храна и постни ястия също. Не купувам био продукти. Не пестим от храна, просто тези пари са ни достатъчни за това. Пък това, че ти мислиш, че някои се хвалим и си измисляме си е изцяло твой проблем.  Simple Smile

Последна редакция: пт, 21 апр 2017, 01:10 от sea.sea

# 161
  • Мнения: 4 087
Що не си купите една машина за сладолед като се яде толкова много  newsm78 newsm78 newsm78 Нирваната точно е егати боклука.......по -боклучав сладолед едва ли има. По-добре едно кило хубав , италиански сладолед, от колкото 50 кутии Нирвана. А най-добре домашен. И ние сме от тея много ядящите сладолед, за това се прави вкъщи. Хубав сладолед и пак излиза по евтино/сравнявам го с кушепкият италиански, не с ниравани и подобни/

До 30 си годишнина ядях много, не много наведнъж, но постоянно мелих нещо, обикновено ядки, мляко, млодове, разни енергийни закуски, това между храненията. Еми сума са си  Mr. Green. Мъжът и той обича да мели между храненията. Сега вече понамалихме междинните , щото годинките и метаболизма го наложиха  Whistling Ама пък малкото почна да мели такива неща и за да не му купувам боклуци, ща не ща влагам в по-качествени и съответно по-скъпи Пример, не купувам солети от 20ст, ами от лев и нещо- пълнозърнести, не му купувам обикновено сокче, ами пак от чист плод.

В тоя ред на мисли, няма как хубаво сирене да струва 7лв, защото няма как да се постигне от сурово мляко тази цена, най-вероятно е наблъскано с вода, сол и сухо мляко.

1000 и нагоре, ни се струва "богаташка сума" за храна , а не е. Масово заплатите са ни ниски, а цените не са реалистични за стандарта. Хората са се усетили, че за да здрави, щат не щат ще дават пари основно за храна и за това се получава такова впечатление, че едва ли не харчиш колосални суми за храна

# 162
  • Мнения: 2 099
Тука спрягате 400 лв. Ама това е за двама човека нали? Няма как да сравниш две дърти пастърми с два подрастващи бесни пубера.Моите и двете са на спорт и няма как да спортуваш и да зобеш баници, тутманици и кисело мляко за обяд,че и вечеря.Иска се хубаво месо,салата,качествен въглехидрат от ядка,мед.Аде дърт човек може да се лиши от тук и от там,ама на децата им се прияжда.Само джобните им са едни 100 лв. на месец.На малкото 2 лв. дневно,на голямото 3 и ей ги стоте отлетели.Писах сумите,да не решите,че се изхвърлям с парите и им давам по 20так ей тъй.В интерес на истината аз ям най-малко.Сладко не обичам,ядки не ми дават да ям,рядко ям месо.Приерно с 200 лв. месечно аз ще съм предоволно наядена.Една салата дневно,малко хляб,сирене,чат-пат яйце,ориз със зеленчуци и воала.От месеци подобни неща ям.Един хубав хляб от 500 гр. със семена го ям 3 дена.Сирене кило може и две седмици да го ям,кисело мляко си квася.

Последна редакция: пт, 21 апр 2017, 07:26 от Рибозом

# 163
  • София
  • Мнения: 23 163
С подрастващи съм сигурна,че сумата ще е далеч по-голяма. Не споря изобщо. Peace
Това сирене ми харесва-това ям,ама понеже не е скъпо да си намеря такова на по-висока цена,което не ми харесва ли.  Thinking
Явно сравнение с повечето не ядем толкова много,въпреки че според мен си хапваме съвсем нормално:mrgreen:


# 164
  • Мнения: 3 916
Как така прах 3 пъти годишно? Абсолютно всеки месец купувам и прах и почистващи препарати, перални пускам повече от 15 на седмица. Честно, как четирима се вмествате в 5 перални?

Ей така Simple Smile
Аз хранителни продукти купувам ежедневно, но за препарати-веднъж годишно почти. Имам си нещо като склад за тези неща, дори не се е налагало да изчислявам кой знае какъв разход, за да мога д сметна на ден колко перални се пускат и миялни. Отива се за тази цел и се купуват действително количества-таблетки за миялна, препарат за пералня, омекотители, пасти за зъби, шампоани и т.н. неща. Не по 2-3 неща, а с цели стекове.
Иначе ние не се вместваме в 5 перални, случва се да пускам 5 перални за 1 ден. hahaha Имам и куче, чиито кърпи се перат отделно, на време като сегашното си го брой по пералня на два дена само за кучето. hahaha

Общи условия

Активация на акаунт