Ревматоиден артрит - 5-та тема

  • 133 164
  • 914
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: X
Отидете, само тези изследвания не са показател, че няма проблем.

# 811
  • Мнения: 20
Благодаря!
Дано личната ми даде направление.

# 812
  • Пловдив
  • Мнения: 60
На мен лично АИП тялото ми не го възприе, въпреки че бях типичен месояден индивид и първоначално смятах, че няма да имам затруднения, но....
Продължих търсенето си.
Лична констатация: протоколите включващи месо - малък процент влизат в ремисия и то много рядко в дълготрайна.
Протоколите на зеленчуци и плодове - (изчетени д-р Герсон, д-р Йоанна Будвиг, Антъни Уилямс, Гергана Брънзова - български спортист излекувала се от МС, д- Брук Голднер) в зависимост от стадия, достигат много висок процент излекуване!
Прочетете, опознайте възможностите и решете сами за себе си, кой е вашият начин, тялото ще си покаже.
Искам да кажа, че АИП не е единствената възможност.

# 813
  • София
  • Мнения: 5 285
Явно малко сте чели за АИП, той съвсем не е само месо, но често се бърка с разните му диети за отслабване, та не се изненадвам. Важно е да се ядат много зеленчуци, и то разнообразни, както и умерено плодове. Също така след достигането на ремисия започват да се връщат обратно доста от храните и тялото показва какво може да толерира и какво - не. Така че елиминационният етап не е зявинаги. Въобще дори и не коментирам, че АИП не се отнася само до яденето, та пак казвам, четете повече, от добър източник, па тогава категоризирайте.
Иначе съм напълно съгласна, че не е пенкилер и че не работи за всеки.

# 814
  • Мнения: 187
Здравейте,
някой от вас ваксинирал ли се е вече срещу ковид? Как понесохте ваксината?

# 815
  • Мнения: 47 986
Да, без проблем

# 816
  • София
  • Мнения: 5 285
Консултирах се с трима лекари независимо един от друг. Ревматологът ми, личният лекар
и друг лекар, на когото имам пълно доверие. Бяха единодушни: АЗ за мен. Леки реакции на първа игла, на практика никакви на втора. Вече съм много по-спокойна. Продължавам да спазвам мерките.

# 817
  • Мнения: 187
Благодаря, а защо АЗ?

# 818
  • София
  • Мнения: 5 285
Аз не съм лекар, притеснено ми беше малко, въпреки че доста четох, затова се консултирах. Повтарям, и тримата бяха на това мнение, независимо един от друг.
Повечето ми източници на информация са в щатите, там основно са на Файзер и Модерна, масово споделят по групите ми за РА, че се ваксинират.

# 819
  • Мнения: 1 752
Как сте, в това валежно време?

# 820
  • София
  • Мнения: 5 285
Приятелка сподели, че е успяла да купи Плакенил от аптека Промахон, споделям ви и аз тези добри новини.
Също така предполагам вече сте видели съобщението, че цената на Моривид би следвало да е вече наполовина, ок 35 лв. за кутийка.

При мен валежите не влияят толкова, колкото резките температурни колебания - те определено ме измъчват.

# 821
  • Мнения: 4 571
Кога е купила Плакенил приятелката Ви? В четвъртък разговярах с аптеката и казаха, че няма да продават следващите поне 2 седмици, като не продаваха и 2 седмици преди това.

# 822
  • София
  • Мнения: 5 285
Вчера е пристигнал

# 823
  • София
  • Мнения: 9 922
Здравейте,
След консултация с ортопед, невролог (емг) и кръвни изследвания още търся причината за хронични травми в китките и ахилеса.
Търся препоръка за ревматолог (и още едно мнение от ортопед -травматолог, като пусна ЯМР на крака) - за София.
Или поне при кой да НЕ ходя.

  Тези имена видях из темите:
Професорите Коларов, Рашков и Шейтанов... / имаше един кофти коментар за тази клиника и нз/
Д-р Бойчо Опаранов - ВМА /идния вторник, само платен, а искам през фонда да ми мине ЯМР - нали може да насочват тези спец-сти?)
 Д-р Наталия Маринова - Софиямед
Д-р Камелия Гърбева - ул, Хубча
/Д-р Монов./
Доц.Маринчев-Софиямед. /чак за 19.07/
Др Богдан Пенев /доста млад?/

 
Благодаря

# 824
  • Мнения: 4 571
Здравейте. Аз ходя при доц. Маринчев и неговия специализант д-р Петева. Още съм нова в автоимунните заболявания, но от посещенията до сега при тях мога да кажа, че са внимателни и обясняват. Още не са ме диагностицирали.
За д-р Маринова имам впечатления от разказа на две познати, които са й пациентки и са недоволни от отношението й. Основно, защото е много заета и не обръща внимание на пациентите си.

Общи условия

Активация на акаунт