Ревматоиден артрит - 5-та тема

  • 130 707
  • 914
  •   2
Отговори
# 825
  • Мнения: 47 898
Монов е добър специалист, но поне година не преглеждаше заради ковид, не знам вече започнал ли е. Маринчев посещавахме последно, става. Може да пусне изследвания по фонд, компетентен е, не залага на агресивна терапия ако може по-лека, което ми хареса. Много имунологични изследвания не минават по каса и фонд, така че каквото и да спестите от прегледи, все една част ще заплатите, но препоръчвам да направите всичко, препоръчано от ревматолога.

# 826
  • София
  • Мнения: 9 879
Исках в неоклиник да запиша но от два дни никой не отговаря, при др. Маринчев. В софиямед в чак на 17.07
070010744

# 827
  • Мнения: 4 550
Проверявайте по-често за свободни часове. Аз така избрах най-удобния за мен ден, с всекидневно отваряне и проверка в супердок.

# 828
  • Мнения: 1
Здравейте, ако все още Ви интересува мога да Ви предложа Плакенил.
Здравейте!
Изписаха ми Плакенил, от два дена звъня на аптека Промахон, но не отговарят. Някой да знае дали продължават да доставят или вече не може чрез тях. Ще съм благодарна, ако някой знае по какъв начин да се снабдя с лекарството.

# 829
  • Мнения: 16
]Здравейте,

Днес разбрах , че имам ревматоиден артрит.
Много тежко го приех, на 32 г съм, не раждала около 45 кг, ако има някакво значение възраста и теглото.
Моля някои, който има желание да ми сподели какво ме чака от тук нататък? Явно ще съм в този форум вовеки. Някак си се успокоих като видях, че има и други с този проблем, въпреки, че това не е успокояващо, най добре да не съществува изобщо подовна болест.
Освен, че костите ми ще се разтопят и ще умирам от болки до края на дните си, нещо друго има ли?

С какво е най- добре да се лекува това имунно извращение?
Имам хламидия от години, не мога да я излекувам и какви ли не други уро-генетални инфекции са ме мъчили последните 10 години ..на антибиотици нон стоп.
Възможно ли е антибиотиците или пък бактерийте/ хламидийте да се отключили РА?

Някакъ съвет за първи стъпки при лечение на това нещо РА?
Почувствах се все едно живота ми сърши, описват РА като полу-инвалидно състояние, в БГ няма внос на лекрства или читави лекари...а аз дори не съм рааждала още.. Не виждам как се живее с това, моля споделете опит преди да си тегля въжето дето се вика Astonished Laughing
п.с. извинявам се за правописа ръцте са ми изтръпнали
Това са ми резултатите от цибалаб:
Анти Цикличен Цитрулиниран Пептид ( anti CCP )   ↑↑   45.8 U/ml   До 20.0
anti-dsDNA IgG (анти двДНК антитела) количествен   4.9   U/ml   До 20.0
anti-Cardiolipin ACL IgG (анти кардиолип. антит.)      1.1   U/ml   До 10.0
anti-Cardiolipin ACL IgM (анти кардиолип. антит.)      0.7   U/ml   До 7.0
HLA-B27                                                                               Отрицателен   

Име на теста (изследване)   Флаг   Резултат   Единици   Референтни стойности
Анти-Стрептолизинов Титър ( ASO; AST )   ↑   214.00   IU/ml   До 200.00
Ревма Фактор скрининг ( RF )              <10.00      IU/ml       До 20.00
Ревма Фактор IgA ( Rheumatoid factor IgA )      4.0   U/ml   До 20.0
Ревма Фактор IgM ( Rheumatoid factor IgM )      6.7   U/ml   До 20.0
Ревма Фактор IgG ( Rheumatoid factor IgG )      6.8   U/ml   До 20.0
C-реактивен Протеин ( CRP )      0.36   mg/l   До 5.00
C 3 Комплемент ( Complement C3 )   ↓   0.87   g/L   0.90 - 1.80
C 4 комплемент ( Complement C4 )      0.15   g/l   0.10 - 0.40
Имуноглобулин A ( IgA )      1.08   g/L   0.70 - 4.00
Имуноглобулин M ( IgM )      1.20   g/l   0.40 - 2.30
Имуноглобулин G ( IgG )      7.01   g/L   7.00 - 16.00
ANA скрининг      Профил   *   *
ANA скрининг антинуклеарни антитела- ИИФ   1:100 граничен   титър   < 1:100 - отрицателен; 1:100 - граничен

Последна редакция: пт, 30 юли 2021, 22:19 от Vassilka_V

# 830
  • Мнения: X
]Здравейте,

Днес разбрах , че имам ревматоиден артрит.
Много тежко го приех, на 32 г съм, не раждала около 45 кг, ако има някакво значение възраста и теглото.
Моля някои, който има желание да ми сподели какво ме чака от тук нататък? Явно ще съм в този форум вовеки. Някак си се успокоих като видях, че има и други с този проблем, въпреки, че това не е успокояващо, най добре да не съществува изобщо подовна болест.
Освен, че костите ми ще се разтопят и ще умирам от болки до края на дните си, нещо друго има ли?

С какво е най- добре да се лекува това имунно извращение?
Имам хламидия от години, не мога да я излекувам и какви ли не други уро-генетални инфекции са ме мъчили последните 10 години ..на антибиотици нон стоп.
Възможно ли е антибиотиците или пък бактерийте/ хламидийте да се отключили РА?

Някакъ съвет за първи стъпки при лечение на това нещо РА?
Почувствах се все едно живота ми сърши, описват РА като полу-инвалидно състояние, в БГ няма внос на лекрства или читави лекари...а аз дори не съм рааждала още.. Не виждам как се живее с това, моля споделете опит преди да си тегля въжето дето се вика Astonished Laughing
п.с. извинявам се за правописа ръцте са ми изтръпнали
Това са ми резултатите от цибалаб:
Анти Цикличен Цитрулиниран Пептид ( anti CCP )   ↑↑   45.8 U/ml   До 20.0
anti-dsDNA IgG (анти двДНК антитела) количествен   4.9   U/ml   До 20.0
anti-Cardiolipin ACL IgG (анти кардиолип. антит.)      1.1   U/ml   До 10.0
anti-Cardiolipin ACL IgM (анти кардиолип. антит.)      0.7   U/ml   До 7.0
HLA-B27                                                                               Отрицателен   

Име на теста (изследване)   Флаг   Резултат   Единици   Референтни стойности
Анти-Стрептолизинов Титър ( ASO; AST )   ↑   214.00   IU/ml   До 200.00
Ревма Фактор скрининг ( RF )              <10.00      IU/ml       До 20.00
Ревма Фактор IgA ( Rheumatoid factor IgA )      4.0   U/ml   До 20.0
Ревма Фактор IgM ( Rheumatoid factor IgM )      6.7   U/ml   До 20.0
Ревма Фактор IgG ( Rheumatoid factor IgG )      6.8   U/ml   До 20.0
C-реактивен Протеин ( CRP )      0.36   mg/l   До 5.00
C 3 Комплемент ( Complement C3 )   ↓   0.87   g/L   0.90 - 1.80
C 4 комплемент ( Complement C4 )      0.15   g/l   0.10 - 0.40
Имуноглобулин A ( IgA )      1.08   g/L   0.70 - 4.00
Имуноглобулин M ( IgM )      1.20   g/l   0.40 - 2.30
Имуноглобулин G ( IgG )      7.01   g/L   7.00 - 16.00
ANA скрининг      Профил   *   *
ANA скрининг антинуклеарни антитела- ИИФ   1:100 граничен   титър   < 1:100 - отрицателен; 1:100 - граничен
Здравейте, след прекарана хламидия не се ли отключва реактивен артрит по скоро? Струва ми се, че ревмафактора ви е отрицателен. Нека се включи някой, който е по запознат.

# 831
  • Мнения: 1 280
Василика, не бързай да се плашиш,  може да се окаже реактивен артрит,  а и дори да е РА,  в никакъв случай не означава, че ще си инвалид. Само не изпадай в паника и започни да мислиш позитивно и да избягваш всякакъв стрес. Не започвай   веднага с лекарства от тежката артилерия,  опитай с диета и режим. Чувала съм,  че по време на бременност  симптомите изчезват,  имаш време да си подредиш живота. Успех и горе главата!

# 832
  • Мнения: 16
]Здравейте,

Днес разбрах , че имам ревматоиден артрит.
Много тежко го приех, на 32 г съм, не раждала около 45 кг, ако има някакво значение възраста и теглото.
Моля някои, който има желание да ми сподели какво ме чака от тук нататък? Явно ще съм в този форум вовеки. Някак си се успокоих като видях, че има и други с този проблем, въпреки, че това не е успокояващо, най добре да не съществува изобщо подовна болест.
Освен, че костите ми ще се разтопят и ще умирам от болки до края на дните си, нещо друго има ли?

С какво е най- добре да се лекува това имунно извращение?
Имам хламидия от години, не мога да я излекувам и какви ли не други уро-генетални инфекции са ме мъчили последните 10 години ..на антибиотици нон стоп.
Възможно ли е антибиотиците или пък бактерийте/ хламидийте да се отключили РА?

Някакъ съвет за първи стъпки при лечение на това нещо РА?
Почувствах се все едно живота ми сърши, описват РА като полу-инвалидно състояние, в БГ няма внос на лекрства или читави лекари...а аз дори не съм рааждала още.. Не виждам как се живее с това, моля споделете опит преди да си тегля въжето дето се вика Astonished Laughing
п.с. извинявам се за правописа ръцте са ми изтръпнали
Това са ми резултатите от цибалаб:
Анти Цикличен Цитрулиниран Пептид ( anti CCP )   ↑↑   45.8 U/ml   До 20.0
anti-dsDNA IgG (анти двДНК антитела) количествен   4.9   U/ml   До 20.0
anti-Cardiolipin ACL IgG (анти кардиолип. антит.)      1.1   U/ml   До 10.0
anti-Cardiolipin ACL IgM (анти кардиолип. антит.)      0.7   U/ml   До 7.0
HLA-B27                                                                               Отрицателен   

Име на теста (изследване)   Флаг   Резултат   Единици   Референтни стойности
Анти-Стрептолизинов Титър ( ASO; AST )   ↑   214.00   IU/ml   До 200.00
Ревма Фактор скрининг ( RF )              <10.00      IU/ml       До 20.00
Ревма Фактор IgA ( Rheumatoid factor IgA )      4.0   U/ml   До 20.0
Ревма Фактор IgM ( Rheumatoid factor IgM )      6.7   U/ml   До 20.0
Ревма Фактор IgG ( Rheumatoid factor IgG )      6.8   U/ml   До 20.0
C-реактивен Протеин ( CRP )      0.36   mg/l   До 5.00
C 3 Комплемент ( Complement C3 )   ↓   0.87   g/L   0.90 - 1.80
C 4 комплемент ( Complement C4 )      0.15   g/l   0.10 - 0.40
Имуноглобулин A ( IgA )      1.08   g/L   0.70 - 4.00
Имуноглобулин M ( IgM )      1.20   g/l   0.40 - 2.30
Имуноглобулин G ( IgG )      7.01   g/L   7.00 - 16.00
ANA скрининг      Профил   *   *
ANA скрининг антинуклеарни антитела- ИИФ   1:100 граничен   титър   < 1:100 - отрицателен; 1:100 - граничен
Здравейте, след прекарана хламидия не се ли отключва реактивен артрит по скоро? Струва ми се, че ревмафактора ви е отрицателен. Нека се включи някой, който е по запознат.

Anti CCP показва, антитела за реактивен артрит - автоимунен. Аз по горе даже името сум му объркала в шока.. Ревмафактора не е критерий вече, доколкото гледах американски учени най сигурното изследване е Анти ССР Sad
Много ли боли това искам да знам, много ли ви боли и много ли се деформирахте и инвалидизирахте ? Как не търпя болка, аз дори менструалния цикъл си го карам на аулин.
Всеки съвет ще е полезен ! ❤❤❤

# 833
  • Мнения: 47 898
Познавам много деца с артрит, включително дъщеря ми. С правилна диагноза и лечение не се деформираш. Ако си чела американски учени,не си ли го прочела?
Назад е коментирано многократно. Отиваш в Иван Рилски. Има имунолизи. Правят ти изследвания и коментират. После на ревматолог. И така. Има толкова варианти за лечение. Успокой се!

# 834
  • Мнения: 315
Това, че е сложена тази диагноза неозначава, че живота свършва. С правилен хранителен режим, движение /спорт, терапия нещата могат да се държат в прилични норми.
Наистина посетете Иван Рилски. Там има добри ревматолози,  които ще направят допълнителни изследвания и ще се започне терапия.
За автоимунните заболявания, когато четеш в нета, наистина са описани много гадно, но това се случва, когто се предадеш и си кажеш: Аз съм с автоимунно заболяване, за което не се знае причина  и няма лечение.
Тогава наистина стигаш до всички описани деформации и т.н.
Мислете позитивно.

# 835
  • Мнения: X

Много ли боли това искам да знам, много ли ви боли и много ли се деформирахте и инвалидизирахте ?
Вие всъщност не казвате в момента какви са ви оплакванията.
Иначе абсолютно разбирам паниката ви.И аз бях в такава,даже много по-зле ,когато дъщеря ми отключи псориазис с пс. артрит.Наложи се да си помогна с терапия,за да се стабилизирам от отчаянието,което ме беше обзело.Наистина човек като чете статиите и като слуша прогнозите на ревматолозите по-добре да се гръмне.С времето разбрах,че не е толкова страшно и не е краят на света.Дъщеря ми е достатъчно голям и доста волеви човек,за да не взимам аз решение как да се лекува.За жалост живота освен ужасните болки на артрита и останалите кусури на псориазиса й поднесе и по-жесток удар да изгуби баща си наскоро.
Та ....от лошо има и по-лошо.
Няма да ви давам съвет как да се лекувате,ние с дъщеря ми ,най-вече тя сме взели решения предвид,че е млада и не раждала.Мога да ви кажа,че е била и много зле,до степен да иска сутрин да ходи с патерици,докато се раздвижи,но и толкова добре,все едно не е болна.Спонтанно постига ремисия.До преди няколко седмици с месеци пръстите й бяха подути,не можеше капачката на шише с вода да си отвори,единият пръст беше започнал да се криви,сега са нормални и няма изкривяване.На страха очите са големи.Моят съвет е много да четете,да се наблюдавате,да търсите своя начин на лечение,който да е максимално щадящ за организма.Мисля,че хламидията сериозно ви бърка в имунитета и трябва да се елиминира.

п.п. мога да допълня и за себе си,че от притесненията по дъщеря ми и аз отключих артрит,2019 г. имах с месеци жестоки болки до степен да не мога да дишам,но и това мина.Всяка сутрин ме боли гърба,кога повече,кога по-малко.

# 836
  • Мнения: 16
Благодаря на милите дами, които ми писаха на лично и на всички, които отговориха на депресивния ми пост.

Симптомите при мен са:
- температура от една година 37-35.5
-умора, отпадналост,липса но концентрация понякога и мозъчна мъгла ( но това не е проблем толкова)
- преди месеца към темепратурите и уморите се появиха странии болки в ахилесовите сухожилия.
- Седмица по-късно в лакътя,
- седмиц апо късно в коленете
Накрая обхвана цялото тяло - болки и бодежи навсякъде.
Докато една година търсиха пъропричината защо имам температура и уж било от Епщайн Бар - мононуклеоза или уреаплазма/халмидия, които си лекувах системно.. се появиха и тези болки.
ANTI CCP antibodies, покзват че имам равматоиден артрит, доклокото прочетох този фактор и тирите му покзват колко тежко ще го караш. При мен е 44 от норма 20.
В Урвич Иван Рилски не си вдигат телефоните и не знам там при кого да ида. Ако има някой на който имате доверие - споделете.

Имах и силен стрес, може това да е отключило проблема, в родата имаме 2ма с Хашимото.

Общо взето от 1 месец са болките по тялото, а дали съм го имала преди това не знам.

Ренгеновите снимки не покзават проблеми по ставите все още.
Чудя се да зпаочна ли с лекарствата и кортикостероидите веднага след като ми ги изпишат. Четох, че до 3 години от отключването на заболяването може да инвалидизраш, ставите се скашкват, ако не се земат мерки.
Болките ме шокират .. Тези лекврства, които изписват спират ли болките ? защо хората имат кризи и болки ако са на лекарства  Sad(((((((((((((((((

# 837
  • София
  • Мнения: 5 270
Консултирайте се с лекар - специалист и четете по-малко random източници.
Ето един, на който може да имате малко повече доверие: https://nras.org.uk/

# 838
  • Мнения: 16
Консултирах се с 3ма за сега и дпрофесор д-р Стоилов завеждащия отделение ревматология София ще ме види днес.
ИМА ЛИ НЯКОЙ, който да има изтръпвания на ръцете. Вчера, както си работех на компютъра ми отказах аи двете ръце, не ги усещах. От тогава на сам са изтръпнали и усещам иглични и бодежи по цялото тяло, понобно на това, като си заспите на ръкат аи изтръпне ей така си усещам ръцете и не мога д аги ползвам нормално.

Само при мен ли е толкова зле.. Чудя се как за 3 седмици се случи всичко това.

Някой да му се е случвало, СЪВЕТ?

# 839
  • Мнения: 175
Здравейте! Може ли някой да ми напише имената на всички показатели за наличие на всякакъв вид артрит. Искам да си пусна кръвни изследвания преди да отида на ревматолог,за да знам имам или нямам, и дали да търся причината другаде. Сутрин, докато не раздвижа дланта на дясната ръка не мога да си свия пръстите. Нямам подуване или болки. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт