Ревматоиден артрит - 5-та тема

  • 133 074
  • 914
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 10
Скрит текст:
Здравейте,

Искам да попитам:

При резултат ANA скрининг 1:320
Възможен ли е такъв резултат на  АНА профила ( пуснати са през два дена) :

ANA профил      Профил   *   *
anti-RNP/Sm (анти RNP/Sm антитела)      0      До 6 (6 - 10: Сива зона)
anti-Sm (анти - Sm антитела)      0      До 6 (6 - 10: Сива зона)
anti-SS-A/Ro (анти SS-A/Ro антитела)      0      До 6 (6 - 10: Сива зона)
anti-SS-A (Ro 52) recomb. антитела      1      До 6 (6 - 10: Сива зона)
anti-SS-B/La (анти SS-B/La антитела)      1      До 6 (6 - 10: Сива зона)
anti-Scl-70 ( анти Scl-70 антитела )      1      До 6 (6 - 10: Сива зона)
anti-PM-Scl (PM) антитела      1      До 6 (6 - 10: Сива зона)
anti-Jo-1 (анти Jo-1 антитела)      1      До 6 (6 - 10: Сива зона)
anti-Centromere B Ab (анти Центромер B антитела)      1      До 6 (6 - 10: Сива зона)
anti-PCNA (анти PCNA антитела)      1      До 6 (6 - 10: Сива зона)
anti-dsDNA (анти двойноверижни ДНК антитела)      0      До 6 (6 - 10: Сива зона)
anti-Nucleosome Ab (анти Нуклеозомни антитела)      0      До 6 (6 - 10: Сива зона)
anti-Histone Ab (анти Хистонови антитела)      0      До 6 (6 - 10: Сива зона)
anti-Ribosomal P (анти Рибозомни антитела)      1      До 6 (6 - 10: Сива зона)
anti-Mitochondria M2 Ab (анти Митохондриални АТ)      1      До 6 (6 - 10: Сива зона)
anti-DFS70 (анти DFS70 антитела)      1      До 6 (6 - 10: Сива зона)

Аз ги тълкувам като отризацелни, но не мога да си обясня има ли антитела или няма и има ли вероятно за автоимунно заболяване?

Къде са правени изследванията? Иначе според мен е много добре, че профилът изглежда ок. Доколкото разбирам ана профилът тества за определени антитела, но те не са изчерпателни. Принципно най-добрата лаборатория уж се води тази на Иван Рилски. Аз повторих моите изследвания там и между другото се припокриха с Цибалаб. Имам другата седмица час с имунолог проф. Кюркчиев в Иван Рилски и ще търся и аз отговори за себе си.

Извинявай, че ти пиша тук, но ми дава, че пощенската ти кутия е препълнена от съобщения и не може да  получаваш нови.
Писах ти

# 376
  • София
  • Мнения: 5 285
Аз съм на АИП от 8 месеца. За мен сработи.
https://www.thepaleomom.com/start-here/the-autoimmune-protocol/
Освен блога има и книги (вкл. на български език и електронни), подкаст, Фб групи за подкрепа (българската за мен лично не става; международната е ок и дори д-р Сара пуска понякога статии и коментари там)

# 377
  • София
  • Мнения: 864
Аз съм на АИП от 8 месеца. За мен сработи.
https://www.thepaleomom.com/start-here/the-autoimmune-protocol/
Освен блога има и книги (вкл. на български език и електронни), подкаст, Фб групи за подкрепа (българската за мен лично не става; международната е ок и дори д-р Сара пуска понякога статии и коментари там)

Защо пък да не става? Аз самата съм в нея и мисля,че има доста полезна инфо.

# 378
  • София
  • Мнения: 5 285
Всеки има право на лично мнение. Аз ЛИЧНО много рядко намирам там полезна информация. Повече научавам от подкаста, от нюзлетъра, от книгата, която имам, от The Paleo Mom и други сайтове.

# 379
  • Русе
  • Мнения: 20
Здравейте!От скоро съм с диагноза РА,втора седмица пия Плакуенил 200мг.и тази сутрин се събудих с обрив по ръцете,длани,пръсти .Моля споделете дали при някои се е случвало след прием на това лекарство.И какво следва да направя.Да го спирам ли преди да успея да стигна до лекар?Тъйкато не съм от София а доктора ми е там  ще отнеме няколко дни преди да стигна до него.Благодаря  ви предварително и бъдете здрави .

# 380
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Спирай го. И аз направих алергия и от него, и от Фламексин.

# 381
  • Русе
  • Мнения: 20
Спирай го. И аз направих алергия и от него, и от Фламексин.
Бързо ли минава,някакви мерки трябва ли да взема освен това да го спра?И какво следва?Ще отида при лекуващия си лекар това със сигурност,но докато стигна до него могат да минат няколко дни.

# 382
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Ще отмине щом го спреш за 2-3 дни макс. И после отиваш при ревматолога, да назначи друго лечение. Не е фатално ако се забавиш няколко дни.

# 383
  • Русе
  • Мнения: 20
Ще отмине щом го спреш за 2-3 дни макс. И после отиваш при ревматолога, да назначи друго лечение. Не е фатално ако се забавиш няколко дни.
Благодаря ти много!

# 384
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Ще отмине щом го спреш за 2-3 дни макс. И после отиваш при ревматолога, да назначи друго лечение. Не е фатално ако се забавиш няколко дни.
Благодаря ти много!
Успех!

# 385
  • София
  • Мнения: 5 285
Може да е добра идея поне да се чуете по телефона с лекаря междувременно... Не всички лекарства е добре да се спират рязко, при някои се налага доста плавно намаляване на дозата.

# 386
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
За Плакинил такъв проблем няма, със сигурност. Но той има слабо действие, само за начален стадий става. А при алергия се спира веднага. Виж, при Медрол вече спирането е по схема.

# 387
  • Русе
  • Мнения: 20
Лошото е,че не отминава вече трети ден.А като си мажа лицето  или тялото с крем направо ми пламват ръцете.

# 388
  • Мнения: X
Лошото е,че не отминава вече трети ден.А като си мажа лицето  или тялото с крем направо ми пламват ръцете.
Някакви други лекарства,НСПВ пиеш ли? Ако е алергична реакция защо не пиеш няколко дни Ериус,Зиртек или нещо от този род да се успокои им. система?

# 389
  • Русе
  • Мнения: 20
Освен него пиех и Дона която също спрях по съвет на ревматолог.Пия антиалергично вече цяла седмица но без резултат.След посещение при дерматолог които всъщност ми го изписа както и cluconate Lactate 10% по 4 пъти на ден.Също така  каза да спазвам диета.Нищо животинско.А аз съм 46кг.и това е проблем за мен защото смъквам много бързо килограми и заприличвам на анорексичка.Тепърва тръгвам по този път защото съвсем от скоро се сблъсках с всичко това и съм доста невежа.Интересното за мен е,че ревмафакторите са ми отрицателни а в София професора ми постави диагнозата РА.Може би заради болкиоте които имам както и ошипените ми ръце.Може пък да е заради ANa скрининга за антитела коет  пък показва,че има автоимунно.Може да ми е объркана диагнозата и да не е РА а някакъв друг.Знам,че тези неща са трудни за диагностициране.Доста съм объркана все още както и уплашена.Ще съм благодарна на всякакви насоки и съвети от ваша страна.

Общи условия

Активация на акаунт