Подготовка за кандидатстване в СМГ след 4 клас

  • 113 464
  • 783
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 12 229
Това мнение ме изненада, защото противоречи с моите наблюдения до момента, а те са, че повечето деца могат с търпение и необходимото време да бъдат подготвени поне за изпита след 4ти клас.
Въпросната близначка изреши купища задачи в СМГ в интервала 5-7 клас и на елементарното НВО, на фона на изпита след четвърти клас за СМГ изкара доста нисък резултат. За сравнение сестра и има 100 т, като и бяха отнели задачите  15 минути от 60 мин първи модул и 20 минути от 1,5 часа втори модул. На Ваня не и беше стигнало изобщо времето, част от задачите не можеше да ги реши, а от притеснение беше сгрешила и голяма част от тези, които би могла да реши. Така че и след решаване три години на всички задачи от два сборника, плюс учебник и допълнителни листове, пак резултата при нея не беше никак добър. Не става само с работа за съжаление при някои деца.

# 661
  • София
  • Мнения: 334
Здравейте! Има ли информация под кой номер в класирането е последното прието дете миналата година?

# 662
  • Мнения: 29 341
Имало е 12 незаети места за второ класиране, значи 168.

# 663
  • Мнения: 1 822
А видяхте ли списъците със записаните за участие дечица - миналата година са били по-малко от 600 , а тази са почти 1000 , че и май повече SadSadSad Направо съм ужасена ...

# 664
  • Мнения: 29 341
Над 1000 ще бъдат. Аз даже очаквах да са около 1200.

# 665
  • Мнения: 8 243
Детето ми е набор 2009 при тях кандидатите бяха 960.

# 666
  • София
  • Мнения: 334
Доколкото видях, от тези 1000+ които са записани за съсъезанието Математика за всеки, около 500+ подават заявление за кандидатстване (поне така е било миналата година), т.е не всички. Има ли информация за училищата домакини? Миналата година са били СМГ (ул. „Искър“ №61); 112. ОУ „Стоян Заимов“  и 1. СУ „Пенчо П. Славейков..

# 667
  • Мнения: 29 341
Вероятно пак ще са тези. Интересува ме как ги разпределят, т.е. по реда на записване ли или по азбучен ред?

# 668
  • Мнения: 1 822
Доколкото видях, от тези 1000+ които са записани за съсъезанието Математика за всеки, около 500+ подават заявление за кандидатстване (поне така е било миналата година), т.е не всички. Има ли информация за училищата домакини? Миналата година са били СМГ (ул. „Искър“ №61); 112. ОУ „Стоян Заимов“  и 1. СУ „Пенчо П. Славейков..
Аха - аз се притесних ,че нещо тази година много наплив. Значи нормално - просто всички се записват да се пробват един вид . А  има ли други училища,които вземат резултатите от МзВс ,освен НПМГ? Аз до колкото гледах, всички други училища с математически паралелки си правят техни състезания ( 55,125,107 ) - може би някое частно ?

# 669
  • Мнения: 533
Вероятно пак ще са тези. Интересува ме как ги разпределят, т.е. по реда на записване ли или по азбучен ред?

Мисля, че на някакъв случаен принцип - не беше нито по реда на записване, нито по азбучен.

# 670
  • Мнения: 2 298
А видяхте ли списъците със записаните за участие дечица - миналата година са били по-малко от 600 , а тази са почти 1000 , че и май повече SadSadSad Направо съм ужасена ...
Записаните за "Математика за всеки/ ОМТ преди" са винаги много повече от кандидатстващите. Обичайно около 1000 деца се явяват в София, но кандидатстват половината.
Конкретно през 2021 на състезанието са се явили 998 деца, от които 546 са били реалните кандидати подали заявление за кандидатстване. Сега няма да е по-различно.

Имало е 12 незаети места за второ класиране, значи 168.
Последното прието дете след n-тото завъртане на второто класиране е под № 183. В НПМГ пък пбявиха 49 свободни места след 1во класиране. И се започна едно звънене от двете училища да канят кандидатите по ред. Получи се така заради паралелния прием в СМГ и НПМГ. (Дано тази година са подобрили процеса. Аз мисля, че трябва да е общо кандидадатстването в двете училища и кандидатите да си казват кое им е 1во и кое 2ро желание.)
Първите 200-220 ще си разпределят местата в СМГ и НПМГ.
Успех на децата и търпение за вас! Simple Smile

Последна редакция: вт, 10 май 2022, 18:47 от Люлякова пролет

# 671
  • Мнения: 29 341
Пак ще е заедно в двете училища.

# 672
  • Мнения: 646
В двете училища формулата за прием е различна. Та може да не са баш първите 200-220 деца.

# 673
  • Мнения: 1 822
Аз уж търсих информация за графиците
 , и останах с впечатлението ,че в НПМГ ще се подават заявления за участие около 13 юли,което е 1 седмица след първо класиране на СМГ ,което обикновено е около 6-7 юли. В интерес на истината за СМГ не открих график на дейностите , и се ориентирах по стари графици. В интерес на истината  може би , би било добре да изчакат първо класиране на СМГ , за да не стане пак така с незаетите места.

# 674
  • Мнения: 2 298
И двата графика са еднакви.
Първо класиране и двете училища ще обявят на 07.07.2022 г. след 17:30ч.
График СМГ
График НПМГ

Общи условия

Активация на акаунт