Oтново за АБКМ - 4 тема

  • 52 271
  • 422
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 242
И аз имам същата чудесна като вашата, но моето бебе е вече на 6м. Първия и втория месец качи добре, но беше на кърма. 3-тия мина на АМ и качи 450, но ядеше по 80-90мл, на хранене. От 4тия започна да хапва нормално, но качва само по 300гр на месец. Иначе, има атопични прояви по бузите и врата, рефлукс, има и запек, както и неспокоен нощен сън. Педиатрите казват, че просто била по-слабичка, но мен това не ме успокоява.

# 361
  • Мнения: 1 221
Здравейте, присъединявам се към вас с бебе на 4++ месеца. Малкия е с разстройство и повръщане откакто се е родил. Два пъти лежахме в болница заради разстройство, но никой не се сети за алергия. Само аз явно, защото си спрях млечни, но без маслото. На 2 месеца и половина вече имаше кръв в памперса и се стигна до диагноза АБКМ. Пълнеше по 10 памперса само заради маслото. Започнах много стриктно да спазвам и изчезнаха симптомите. За съжаление реагира с много газове и към бобови и кайма. Ядки, цитруси изобщо не съм пробвала. Не ям пакетирани, колбаси. Абе всичко общо взето, знаете.
Детето иска да яде по 10 пъти на денонощие, но с тази диета и често кърмене се досещате в какво физическо състояние съм вече. В някои моменти имам много кърма, в други никаква. А той дори не иска да помирише Фризопеп.  То има вкус на вода, в която си си мил краката и си сложил нишесте със сол. Пробвах да го подсладя със сладък чай, по-разреден, смесен с кърма, никак не го иска.
Чудя се Аптамил Адц дали има по-добър вкус. Или колко вредно би било да му давам Хип Ха, като беше новородено го дохранвах понякога с него, но той тогава си беше с разстройство постоянно и не знам от моята храна или от АМ. Страх ме е да му давам алергени, за да не развие дълготрайна непоносимост. Баща му е с ужасен стомах (все с разстройство) и това е ограничавало живота му постоянно. Тръгнем ли на някъде и си прави план колко бензиностанции има по пътя. Никой гастроентеролог не е успял да разбере какво точно му има, но сега на мен ми се прояснява: грешно захранване от бебе най-вероятно

# 362
  • Мнения: 8 585
Здравейте, присъединявам се към вас с бебе на 4++ месеца. Малкия е с разстройство и повръщане откакто се е родил. Два пъти лежахме в болница заради разстройство, но никой не се сети за алергия. Само аз явно, защото си спрях млечни, но без маслото. На 2 месеца и половина вече имаше кръв в памперса и се стигна до диагноза АБКМ. Пълнеше по 10 памперса само заради маслото. Започнах много стриктно да спазвам и изчезнаха симптомите. За съжаление реагира с много газове и към бобови и кайма. Ядки, цитруси изобщо не съм пробвала. Не ям пакетирани, колбаси. Абе всичко общо взето, знаете.
Детето иска да яде по 10 пъти на денонощие, но с тази диета и често кърмене се досещате в какво физическо състояние съм вече. В някои моменти имам много кърма, в други никаква. А той дори не иска да помирише Фризопеп.  То има вкус на вода, в която си си мил краката и си сложил нишесте със сол. Пробвах да го подсладя със сладък чай, по-разреден, смесен с кърма, никак не го иска.
Чудя се Аптамил Адц дали има по-добър вкус. Или колко вредно би било да му давам Хип Ха, като беше новородено го дохранвах понякога с него, но той тогава си беше с разстройство постоянно и не знам от моята храна или от АМ. Страх ме е да му давам алергени, за да не развие дълготрайна непоносимост. Баща му е с ужасен стомах (все с разстройство) и това е ограничавало живота му постоянно. Тръгнем ли на някъде и си прави план колко бензиностанции има по пътя. Никой гастроентеролог не е успял да разбере какво точно му има, но сега на мен ми се прояснява: грешно захранване от бебе най-вероятно
Направете посявки за Клостридиум и изследване за токсини "А" и "Б" на Клостридиум.

# 363
  • Мнения: 1 221
Правили сме ги. След доста изследвания по метода на изключване остана само Абкм и
резултатите от диетата го потвърдиха. Гастроентеролог го диагностицира, но след месеци проблеми при детето

# 364
  • София
  • Мнения: 23 067
Ако каймата, която се консумира съдържа телешко, е разбирамо защо реагира на нея.

# 365
  • Мнения: 481
teri__90 , Аптамил адц е леко горчив, затова се прави с вода на стайна температура. И двете ми деца са с абкм и са на Аптамил адц. От тогава всичко е супер и кожата и изпражненията им и тн. Разбирам за мъжа ти Sad много неприятно , да види и ендокринната система - щитовидна жлеза, слаб ли е?

# 366
  • Мнения: 4 479
Преосмислете диетата, нека да бъде елиминираща, но яжте много месо, плодове, зеленчуци. Предвид това, че не може да ядете млечни протеини, тогава наблягайте на тези от месо - пилешко и свинско, а кайма искайте дапви мелят в магазина само от свинско месо. Вижте по биомагазините ще намерите разни заместители на млякото, примерно кокосови алтернативи. В лидл има страшно много неща без мляко, включително шоколад, готварски 200 грама, детски кренвиршчета, бутер тесто, бисквити, салами. Ако сте от София, тогава от Фантастико може да си купувате кокосовите сирена и кашкавал, стават за сандвичи.
Имайте предвид, че за добра стимулация на кърмата са нужни 10-12 кърмения и адекватен прием на течности. Диетата не е пречина да нямате кърма, търсете причината в организацията на кърменето. Аз бях на елиминираща диета от третия месец и кърмих 2 години, а адаптирано мляко дори не знам как се прави, така че има начин и ще сте се справите ако го искате. Все пак намерете начин да ядене, така че вие да не си чувствате стресирана, ограничена и гладна. Ако може да ядете яйца, тогава яжте, ще е полезно за вас. Също така витамини за кърмачки ще са добра идея, както и допълнителен калций.

# 367
  • Мнения: 8
Здравейте, момичета! Имам момиченце на 4 месеца. Пиша ви, тъй като ходихме при какви ли не доктори и не можем да получим отговор. Касае се за това, че от първата седмица й се появяват големи червени петна с бял център, които по-късно бяха диагностицирани като уртикария. Реално съмненията са за АБКМ (Алергия към белтъка в кравето мляко), на базата на този обрив и изследвания с леко завишени еозинофили, моноцити и лимфоцити. Никакви други симптоми не е имала, освен по-силни колики и атопичен дерматит. Беше ни изписано хидролизирано мляко и сме на него от 2 месеца и половина. За кърменето бях на диета 3-4 седмици като не съм приемала никакви млечни продукти и телешко, дадохме отново кърма и детето пак не се чувстваше добре. Беше ми казано, че може да е към всичко и няма как да изключа всички храни, тъй като съм с анемия и не мога да правя тежки диети. Въпросът е, че отново й се появяват от няколко дни след като дадохме Биогая, но не знаем дали това е причината.  Другото, което ме притеснява е, че алерголог ни посъветва да отлагаме всички ваксини, което хич не ми харесва, а ни наплашиха, че може да получи алергична реакция. Въобще имаме съмнения дали е алергия, защото единствения й симптом беше този обрив, който се появява 15 мин след хранене, но никой не може да ни каже със сигурност, въпреки че правихме кръвни изследвания за алергия, а те излезнаха отрицателни и продължават да ни твърдят, че се касае за алергия без значение тестовете. Били сме при гастроентеролог, алерголог и няколко педиатъра. Ще съм благодарна, ако някой се е сблъсквал с подобна уртикария и атопичен дерматит, без поставена диагноза алергия и ни даде някакъв съвет какво да правим. Благодарим предварително!

# 368
  • София
  • Мнения: 23 067
Аз не мога да помогна много, но е възможно да е алергия наистина, въпреки резултатите. Децата ми си имат всички ваксини, но във вашия случай бих отложила, щом лекар Ви е посъветвал, възможно е от тях да се обострят нещата.

# 369
  • Мнения: 8
Благодаря ви за отговора! Просто въобще се съмняваме дали е това, защото единствените симптоми бяха кожни прояви и тези изследвания на първия месец, които не представляват особено притеснение за лекарите. Исках просто да попитам дали някое дете тук е с потвърдена по-късно диагноза абкм с единствен симптом обрив и атопичен дерматит, без да има диария, повръщане и други проблеми.

# 370
  • Немция
  • Мнения: 6 924
Да, моето голямо дете беше с АБКМ само с кожни прояви.
На 1-2 месеца го дохранвах за няколко седмици с АМ и имаше първоначално атопична кожа, която бавно ,около месец, се изчисти след спирането на АМ. След това беше само на кърма, нямаше видими проблеми, не съм правила диети.
Когато му дадох кисело мляко на 9-10 месеца, бързо му избиха петна около устата, подобни на опарено от коприва.
При детето нямаше бяло връхче в обрива.
Тогава се усетих, че има някакъв проблем с млечните.
Направиха му кожен тест и веднага се видя, че реагира на млечен и яйчен белтък.

Живеем в чужбина.

Последна редакция: вт, 18 яну 2022, 11:31 от Бибит

# 371
  • Мнения: 53
На моето дете се появяват такива червени петна с малка бяла точка посредата ако някой го пипне с ръка, с която е е докосвал нещо, в което има мляко, (вкл. Шоколад и т.н.) аз съм на диета. Допреди да знаем за алергията симптомите бяха само слабо наддаване и връщане ( не на фонтан). Според лекарите беше нормално бебешко повръщане, но изчезна след като аз се изчистих и си продължих с безмлечния режим. Петънцата при него се появяват веднага и изчезват също толкова бързо. Няма други кожни проблеми.

# 372
  • Мнения: 1 037
Здравейте,
Тези от вас, чиито дечица са с атопичен дерматит, колко време трае активната фаза на обрива? При нас вече месец не изчезват червените грапави петна по коленете, има и няколко по гърдичките (въпреки че ползваме козметика за атопична кожа и въпреки че пием специализирано мляко за АБКМ. Даже сега като е сух въздухът съвсем се влошава....

# 373
  • Мнения: 8 585
Здравейте,
Тези от вас, чиито дечица са с атопичен дерматит, колко време трае активната фаза на обрива? При нас вече месец не изчезват червените грапави петна по коленете, има и няколко по гърдичките (въпреки че ползваме козметика за атопична кожа и въпреки че пием специализирано мляко за АБКМ. Даже сега като е сух въздухът съвсем се влошава....
Без добър кортикостероид няма да се успокоят.
После се поддържат само с овлажняващи средства.
АД, и в 80-90% от случаите при деца, не е алергично заболяване. Освен, ако нямате (+) тестове налице.
НЕ се ползват при деца "голи кортикостероидни кремове", (например, фамозният "Елокон") и не се маже обширно.
Правят се приготвени кортикостероидни кремчета, в база, липофилна основа.

Цитат
А има ли неблагоприятни странични ефекти от правените кортикостероидни кремове? Все пак се касае за бебе.
Не. Ако знаете какво и как. И какво ползвате.
ако имате теки екземи, без приложението на тези кремчета- НИЩО СЪЩЕСТВЕНО не е възможно да постигнете- не е възможно много активно екземно поле да го оправите само с овлажняващ крем. НО, ако ги "успокоите", после ще е лесно да ги поддържате с традиционни средства.

Последна редакция: вт, 18 яну 2022, 18:44 от Birdie

# 374
  • Мнения: 1 037
А има ли неблагоприятни странични ефекти от правените кортикостероидни кремове? Все пак се касае за бебе.

Общи условия

Активация на акаунт