Oтново за АБКМ - 4 тема

  • 52 047
  • 422
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 467
Здравейте, моето бебе също е с АБКМ, като има основно стомашни проблеми и жестоки колики основно през нощта, въпреки че пазя диета и т.н.
Изписаха ми магнезий вечер.
Днес се зачетох в листовката и какво да видя - магнезиев лактат.
"Ферментация на млечната киселина се извършва и от бактериите Lactobacillus."

Изядох се от яд, възможно ли е от това да са стомашните му проблеми.
Хем лекарят, който ми го изписа знаеше за проблема, знаеше че кърмя и пазя безмлечна диета.
Явно и добавите и лекарствата ще трябва да чета вече.
Сега се чудя, ако взема лактаза (ензим за разграждане на млечни продукти, изписва се и на бебенца), дали ще ми помогне по-бързо да се изчистя, за да разбера дали стомашните проблеми на детето се дължат на добавката с магнезий, или на алергична реакция към нещо друго?

# 421
  • Мнения: 116
Здравейте, моето бебе също е с АБКМ, като има основно стомашни проблеми и жестоки колики основно през нощта, въпреки че пазя диета и т.н.
Изписаха ми магнезий вечер.
Днес се зачетох в листовката и какво да видя - магнезиев лактат.
"Ферментация на млечната киселина се извършва и от бактериите Lactobacillus."

Изядох се от яд, възможно ли е от това да са стомашните му проблеми.
Хем лекарят, който ми го изписа знаеше за проблема, знаеше че кърмя и пазя безмлечна диета.
Явно и добавите и лекарствата ще трябва да чета вече.
Сега се чудя, ако взема лактаза (ензим за разграждане на млечни продукти, изписва се и на бебенца), дали ще ми помогне по-бързо да се изчистя, за да разбера дали стомашните проблеми на детето се дължат на добавката с магнезий, или на алергична реакция към нещо друго?
Как установихте алергията? Питам защото в крайна сметка при нас се оказа, че не е АБКМ.   Детето ми просто си има колики и по-чувствителна кожа.

# 422
  • Мнения: 467
Детето не спря да плаче 6 месеца, буквално, нон стоп. Спеше по 15 минути и пак рев. Имаше и слуз в изпражненията и акаше по 10+ пъти на ден.
Неонатолог ми каза, че колики било до 4ти месец и вероятно му предавам алерген с кърмата.
По метода с изключването установих, че го дразнят млечни всякакви, телешко, суров домат, суров лук.
Откакто спрях млечните нещата много се подобриха буквално за 1 седмица.
Все още има колики, но много по малко и само през нощта. На 8 месеца е и предполагам, че все още му предавам някакъв алерген. Скоро пак сме на гастроентеролог, а пуснах и пълни изследвания за алергии при него и чакам резултати.

Общи условия

Активация на акаунт