Пролет слънчева е вече, все по-силно рита Августинското човече

  • 53 988
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 364
Направо е страхотна! И аз преди да си купя количката набелязах КАМ, Джейн муум и мамас § папас. В крайна сметка си взех мамас§папас армадило флип.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 503
Веси,благодаря за новата тема.
Аз кошарите аз споделям мнението на С. Алекс. Нашият син спи все още в дървената си кошара, като сме махнали пръчките и стана като легълце. Живот и здраве, след раждането, баткото отива с таткото в хола, а кошарата се освобождава за бебчо. Имаме и сгъваема кошара, но нашето дете такъв зор й даваше, че тя се огъваше и клатеше нон-стоп. За малко бебе вероятно би била ОК, но за вече пораснало - не.
Моето свеки е на село, така че няма да се меси, макар да не ми се е месила и преди. Много разчитам на майка си, на която мога да кажа всичко и не се притеснявам, че трябва да я скастря.
Ние имахме куче (дакел) у майка, когато се роди баткото. Всъщност, аз си живеех там, когато забременях, преди да се съберем с ММ официално. Просто спрях да гушкам кучето, а то милото, сякаш разбра, че не трябва да нахалства и беше толкова тактичен. След раждането на сина ни всеки ден бяхме у майка и не сме имали проблеми с животното. Дори според мен децата е добре да растат в среда с домашен любимец, за да се научат да обичат животните. Друг е въпросът как е в действителност - защото нашето куче в последните години на живота си (горкото) доста ритници от обич изяде от сина ни.  Mr. Green
Относно гладенето - в началото гладех всичко (то нали първо дете и мерак голям), впоследствие започнах да намалям гладенето, докато накрая спрях (преди годинката). Според мен всяка мама ще си усети кога да спре - според собственото си дете.

# 17
  • Мнения: 24
Супер, благодаря ти, *дива* ! Така бързо ми решиха "проблема" с избирането на количка 😁

# 18
  • Мнения: 91
Малеее, как сте се активизирали днес  Wink
За гладенето - баткото е на 6, а продължавам да го гладя, което в момента няма нищо общо с хигиената, а по-скоро е чисто естетическо мое си схващане. Обмислям сега вече да намалям този процес, че в един момент вече ще станат общо 5-6-часови маратони гладене на седмица  Crazy
За свекитата - моята е супер хитра, от онези мега манипулативните, но добре, че и двете баби са в друг град и досегът ни е ограничен. Начертани граници още в началото, така де - преди началото + разговор с едната и другата + ММ, за да няма уж неразбрали след това  Simple Smile
Тъй като за момента нямаме отделна стая за бебето, обмислях от малките кошарки (тип люлка с колелца), с идеята да придвижвам кошчето ту в спалнята, ту в детската (да не се чувства и баткото игнориран или да не чувства толкова ожесточена ревност, а по-скоро, че вече са двама и трябва да делят), ту в хола...Но имам време да го помисля още!
Нямаме сушилня и всички дрехи суша на подвижен простор, който стои или в коридора към спалните, или в спалнята (сушене навън, имайки предвид че живеем в града е  Rolling Eyes), като задължително местя и влагоабсорбатора до него. Да не отварям нова тема за този уред, но това е незаменимо устройство в нашата къща! Горещо препоръчвам!

# 19
  • Мнения: 3 595
А някой има ли овлажнител за въздух? Много чета за тях и намерих един, дето уж бил уникален, почиства водата от бактерии първо, тих бил, не знам си какво, но цената му е 400-500 евро. Бих инвестирала, местим малката скоро в нейна стая, където евентуално ще е и бебето като порастне малко, та много се замислям. С парно сме и усещам особено зимата как въздухът е доста сух, въпреки че проветрявам по минимум 2 пъти на ден за минимум час. Наистина ли има разлика или няма смисъл голям?  Thinking (пробвали сме с купички вода по радиатори и т.н. - никакъв ефект).

# 20
  • Мнения: 201
Между овлажнител и йонизатор има голяма разлика. Можеш да си вземеш овлажнител и за 150 лв. Той само овлажнява. Докато йонизатора пречиства от прах, полени, косми и изпарения. Тези на Blue Air  съм чула, че са хубави. В Emag ги има по 700-800 лв. Аз бих инвестирала в такова нещо, но точно сега нямам възможност.

# 21
  • Мнения: 35
Здравейте и честита нова тема. Искам да попитам тези които вече имат деца какъв прах за пране използвахте за бебетата

# 22
  • Мнения: 3 595
Между овлажнител и йонизатор има голяма разлика. Можеш да си вземеш овлажнител и за 150 лв. Той само овлажнява. Докато йонизатора пречиства от прах, полени, косми и изпарения. Тези на Blue Air  съм чула, че са хубави. В Emag ги има по 700-800 лв. Аз бих инвестирала в такова нещо, но точно сега нямам възможност.

Овлажнител се води. Евтини не искам, защото са големи, предимно шумни и навсякъде онлайн пише абсолютни развъдници на бактерии, които после разпръскват във въздуха.

За този тук става въпрос http://shop.dyson.de/ventilatoren-und-heizluefter/luftbefeuchter … dMCFcafGwod8zwLSA

# 23
# 24
  • Мнения: 251
Слънцето навън събуди и раздвижи и темата Simple Smile
Есенция,аз далеч не казвам,че свекито е лош човек или нещо друго  Hug Вълнува се,може и изобщо да не усеща ,че по някакъв начин те дразни Simple Smile  Просто съм на мение,че ние сме достатъчно големи, зрели хора и можем да си гледаме децата отлично Simple Smile Вбесяваме израза "две деца съм отлгедала, знам аз".Ако ще и 100 деца да си отгледал все едно.Аз не помня кое как е било при сина ни, който е почти на 5, а те как помнят неща преди 30+ години  ooooh!
Radiqna, аз писах по-напред- Тео бебе, Семана сензитив.Можеш да пробваш и други,а ко имат вариант сензитив  Hug
С.Алекс, не ползват всички сгъваеми кошари  Hug А и това,че на теб не ти харесват/ допадат, не значи,че и с другите майки е така  Hug Нашата дървена кошара купихме с матрак към нея, който беше в пъти-по неподходящ отколкото матрака на сгъваемата кошара Simple Smile
Alisa 16, аз съм с Кам само че комби комфорт.Изключително доволна съм  Peace Но моят съвет е да отидеш, да я разгледаш и побуташ наживо Simple Smile
Охх, тоз коменра го пиша от сумати време,трия, допълвам Simple Smile
Излизаме пак  Hug

# 25
  • Мнения: 973
Аз не съм много активна напоследък , но си чета редовно Simple Smile
Ние ще ходим тези дни до зълва ми да видим какво може да ни даде и да направя списък.
Мислех в последния момент да подготвям , но вече започна да ми става тежко и не знам дали ще имам сила в 9 месец за подреждане.
Смятам средата на 8-ми да съм готова.
Очертава се да няма кой да ни помага ,а ММ раоти нон стоп в момента , та май ще съм сама с бебето и малко се стряскам дали ще се справя.
Чак ме е налегнала апатия , дано отмине и бебка да помага на мен като си казва по някакъв бебешки наян кое й е нужно.

# 26
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
С.Алекс, не ползват всички сгъваеми кошари  Hug А и това,че на теб не ти харесват/ допадат, не значи,че и с другите майки е така  Hug Нашата дървена кошара купихме с матрак към нея, който беше в пъти-по неподходящ отколкото матрака на сгъваемата кошара Simple Smile


аз това се опитах да кажа , че матрака ми е по-важен , съответно и дървена кошара с подматрачна рамка ,на която да го сложа ..  понеже не знам сгъваемите да имат такива  Peace аз също имам сгъваема , много лека , с колелца , чудесна  ,но  я използвам само като ходим някъде , специално и за нея съм поръчала матрак , понеже е немска с нестандартен размер , но е чист и прост дебел дунапрен ,увит там с каква пяна беше , сгъваем и той .. ама не ми е вариант за постоянно спане , на мен  Peace а и наистина мисля ,че са предназначени за мобилно ползване  Hug

# 27
  • Мнения: 222
Здравейте, и благодаря за темата  Hug
Аз ползвах прах и омекотител за пране Сано Максима и съм много доволна. Сега мисля пак от него да ползвам. Гладех всичко и сега продължавам да гладя дрехите на дъщеря ми и нашите от естетическа гледна точка.
Времето лети, колкото повече наближава толкова повече си мисля, колко неща има да се правят купуват дрехи, подреждане на стая, подготовка Simple Smile

# 28
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Смятам средата на 8-ми да съм готова.
Очертава се да няма кой да ни помага ,а ММ раоти нон стоп в момента , та май ще съм сама с бебето и малко се стряскам дали ще се справя.
Чак ме е налегнала апатия , дано отмине и бебка да помага на мен като си казва по някакъв бебешки наян кое й е нужно.

като си сама ще си по-спокойна , ще се научиш да я разбираш само с поглед и само както една майка може  Peace то не иска много бебето - храна,гушкане  ,сух памперс и сън  Mr. Green Mr. Green Heart Eyes

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 1 309

Нашата ще е такава. Някъде прочетох мнение, че количките на САМ бързо се разскърцвали. Нашата е ползвана сравнително малко, но все пак ползвана и въобще не скърца, но все пак имай го предвид.  Изглежда много маневрена иначе. На мен не ми харесва коша за багаж, че е отворен, но те повечето са така.

М_i_G, разбрах те Hug Моето свеки постоянно чете новостите в нета Joy Не почива на стари лаври. hahaha

Персил също имат сенситив вариант. Аз мисля него да купувам.

Общи условия

Активация на акаунт