Пролет слънчева е вече, все по-силно рита Августинското човече

  • 54 050
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 515
Скийтърче, може просто да си използваш истинското име (или галеното) и някаква измислена фамилия. Няма как да те намерят така.. Че там иначе Пипи ще ти викаме все:)))))
И аз с 1вата Б се чудех за angelcare, ама една позната каза, че много често се включвала алармата без причина и си представих какъв допълнителен стрес ще ми е, та се отказах. Във ФБ сте виждали как е кошарата на Мила, та реално си спим една до друга. Хубавото е, че си лягаме по едно и също време. Иначе аз все още си я проверявам дали диша, голям ми е страх.
Чудя се как ще се подредим като излезе бебка, дали тя ще спи на кошарката, а кака й между нас, или обратното, но вярвам, че нещата ще се случат от само себе си. Миленце няма търпение да си има стая и си мечтае за двуетажно легло и оранжеви стени, та вярвам, че бъде ли готова, няма да е трудно отделянето. За съжаление няма да можем да я направим тази година, чак другата пролет.

# 61
  • Мнения: 3 595
От настройките е това с алармата, по дефолт не е чуствително достатъчно, направо сърцето ти спира като се разпищи. Но не е уред, без който не може да се мине, де.

Иначе за ФБ може и Пипи да стана, защо не  Mr. Green Но нали ви казвам, аз особено с прословутата Теди от групата в Искам бебе и след драмата с ФБ групата в другата ми отчетна вече нямам вяра кой и какво гледа и препраща и репоства и ще гледам да се покрия максимално, та ако Пипи е решението няма проблем  Mr. Green Ще го измисля.

# 62
  • Мнения: 4 891
Аз защо мислите, че се докарах до контракции 4 безсънни нощи си дебнах детето дали диша. Чак изгоних мм да спи в хола, за да не ме обърква неговото дишане, представете си какво куку съм. Но имам огромна фобия от СВДС.
Александра беше на 13-14 дни, когато повърнала и се задавила, аз преварявах вода в кухнята, а баща ѝ спеше в хола и изведнъж нещо ме бутна да ида да видя детето, направо си я видях в главата си бореща се за глътка въздух и като хулнах. Отварям вратата - тя вече синя с изцъклени очички и понеже в такива ситуации не знам как и откъде, но съм супер овладяна - я взех почнах да смуча и после по корем с коляно..Това всичкото в рамкиге на 10 сек , докато изплаче, ама на мен ми се видя цяла вечност, после естествено ми омекнаха крака, колена и я връчих на баща ѝ, който пък е тотал паника в такива моменти. Оттогава с бебефона с камерата нон стоп. Тогава мислехме да вземем и ангел кеър, но личната ни отказа, заради това, че се включвал от най-малкото, а ние имаме и котка.. Та и сега главно ще я карам на сън с полуотворени очи и наострени учи и бебефона с камерата.

# 63
  • Мнения: 337
Скийтър колко струва този уред? Аз непременно ще си купя, иначе няма да се спи..

# 64
  • Мнения: 4 891
Към 500 лв са тези с движение, иначе обикмовените са по 200 и нещо. Не са много евтини, но предполагам, че може да се намерят в ибей и по-тънко.

Хайде, Пипи, чакаме те Simple Smile Тедита няма - аз съм най-лудото там 😂😂😂

# 65
  • София
  • Мнения: 2 130
много странно ми стана твърдението на тази дула, че детето непременно трябва да спи по гръб  Rolling Eyes, като всички казват че точно на страни трябва да спи, защото може да върне кърма/мляко и да се задави и задуши. Моето както беше с рефлукс и връщаше сериозно беше задължително да спи на страни, никога не посмявала да го оставя по гръб.
А това да не дава господ да се случи на никой  Praynig, че ужас направо. Аз също постоянно гледах дали диша, макар че бях улеснена Simple Smile, моето ревеше като лудо повечето време и като заспеше заспивах и аз с него. След 2 седмици така  и да ви кажа нямах сили за нищо вече  Tired

Моят юнак го бях отделила с много зор след като направи годинка и си спеше сам в леглото , в неговата си стая , обаче от както забременях и се лепна за мен и няма отделяне  Tired. Не мога да го накрам да си спи пак в леглото. Викам му , че бебето ще му го вземе, а той съгласен, бебето да спи на неговото легло , а той с нас  Laughing. Та сега надеждата ми е ако му сменим мебелите с младежко обзавеждане , а бебешкото за другото. Та ще видим Simple Smile

# 66
  • Мнения: 3 595
Guerry - гугълни най-безопасна позиция за спане на бебе. Гугълнах на английски - всички линкове казват по гръб, даже първият казва "myth - it's safe to put baby on the side. Reality - safest is on back". Не знам как да кача скрийн шот от телефона.

Това с гърба не е новост или идва само от дулата ми. Съвсем отделен е въпросът, че няма как да обясниш на едно бебе да не се върти, тя да дойде да му обясни. Иначе при рефлукс е друга работа, но и тогава съм чела, че рисковете от задавяне по гръб са по-малки от СВДС на страна. Ама то каквото е писано, човек не може от всичко да предпази и да мисли, ще се побъркаме.

# 67
  • София
  • Мнения: 2 130
Skeeter гугълнах , че ме заинтригувахте Simple Smile и идеята е че не трябва да спят по корем, това е основната причина за внезапната смърт. Поне по Бг статиите пише , че е добре докато не може да се върти да е на страни,а по гръб е най безопасно било уж, но никой не казва какво правим ако се задави от върнато и не го видиш и чуеш  newsm78, интересно твърдение за мен, но не отговарят на въпроса с връщането, поне в това което прочетох аз.
Оф то да не се случва, както казах на никой, но мен така са ме учили,  от статиите установих, че това са старите методи.
При мен с първото те помогнаха и колкото да съм се заричала че няма да повивам, ела да видиш как повивах  Tired. Повивах по метода на Карп, слагах на страни и не мърдаше милото, но само така люляйки под абсорбатора успявах да го кротна и приспя за малко поне.

А като се замисля как редовно заспивах с него на дивана, гушнала го и току се събудя и скачам, че се плашех дали не съм го задушила Sad. Изтръпвам и до сега като се сетя, но преумората не прощава за съжаление Sad

# 68
  • Мнения: 3 595
Не знам, Мила на секундата, в която се научи да се обръща по корем и обратно по гръб започна да спи по корем директно. Тогава УЖ вече е ок, сами можели да се обърнат обратно ако има нещо, но на много места пишеше, че най-добре до годинката по гръб. Е как да стане? Аз наистина съм я обръщала по н-брой пъти на вечер, но нито аз се наспивах, нито тя беше доволна. И щом успея да задремя - хоп, по коремче. И до ден днешен така, само по корем си спи. Абе да не чуе дяволът и да са ни здрави децата, само това искам.

Аз да си кажа само, че Мила си спи сега в нейната си стая, заспа доста бързо и не изглежда изобщо да и дреме, че е в друга стая (щом си е в нейното легло)! Да не се радвам предварително, но местенето днес май мина успешно, пу-пу-пу.

# 69
  • Мнения: 222
И моята дъщеря беше с рефлукс , все връщаше къде по малко къде повече и за това я слагах на една страна , а зад гръбчето подозирах с одеалце уж да пречи да се обърне, така всичко се стичаше по устата и на леглото, но постилах едни пелени, ОФФ ужас като си по мисля

# 70
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 675
стига бе хора , как едно спане по корем може да причини смърт  ooooh! освен задушаване друго не ми идва , а като се сетя като даждах , съкилийничката ми как си държеше новороденото по корем  Shocked така било най-спокойно  Confused

# 71
  • Мнения: 3 595
Е точно задушаване, СВДС е спиране на дишане на бебето без реално установена причина. Статистиките сочели, че откакто се въвела препоръката за спане по гръб инцидентността на СВДС много намаляла и затова свързват позицията на спане с риска.

# 72
  • Мнения: 2 515
Оф, и SIDS ли подхванахме.. ужасна тема  ooooh! Simple Smile Бая четене падна с 1вата бременност.. Накрая се убедих, че спането по гръб е ОК, но реших, че съвсем в началото ще пробвам да слагам настрани. 1во, че постоянно забравях на коя страна последно е спало бебче, а пък нали уж трябва да се редуват, и 2ро.. към 2рата седмица, въпреки одеялцата на рулца и от двете страни, Мила се оказа много шавлива докато спи и постоянно се озоваваше по коремче, и по-лошото беше, че понякога не си обръщаше главата, а оставаше с муцунка, забита надолу. Към 1вия месец тотално се отказа и си я слагах само по гръб. Е, към 3тия месец вече беше все тая как я слагам, тя сама си се обръщаше накъдето и както си иска.
А, и забравих да добавя за спането по гръб и повръщането - моето бебче по гръб си спеше с глава настрани. Т.е., дори и да върне мляко, то си се стича настрани. Даже и снимки реших да погледна за всеки случай, на всичките й спящи, главата й е настрани. Нагоре е гледала само в будно състояние.

Последна редакция: нд, 23 апр 2017, 09:33 от commala

# 73
  • Мнения: 132
Skeeter гугълнах , че ме заинтригувахте Simple Smile и идеята е че не трябва да спят по корем, това е основната причина за внезапната смърт. Поне по Бг статиите пише , че е добре докато не може да се върти да е на страни,а по гръб е най безопасно било уж, но никой не казва какво правим ако се задави от върнато и не го видиш и чуеш  newsm78, интересно твърдение за мен, но не отговарят на въпроса с връщането, поне в това което прочетох аз.
Оф то да не се случва, както казах на никой, но мен така са ме учили,  от статиите установих, че това са старите методи.
При мен с първото те помогнаха и колкото да съм се заричала че няма да повивам, ела да видиш как повивах  Tired. Повивах по метода на Карп, слагах на страни и не мърдаше милото, но само така люляйки под абсорбатора успявах да го кротна и приспя за малко поне.

А като се замисля как редовно заспивах с него на дивана, гушнала го и току се събудя и скачам, че се плашех дали не съм го задушила Sad. Изтръпвам и до сега като се сетя, но преумората не прощава за съжаление Sad
Guerry Това с абсорбатора трябва да го патентоваш! Не го бях чувала. Мой познати до годинката ползваха един сешоар за приспиване и успоояване.
Моята девойка я слагах да спи на страни, като редувах на ляво и на дясно. Зад гръбчето слагах възглавничка, за да не обърне.

# 74
  • София
  • Мнения: 163
При колики моята принцеса св успокояваше само от епилатора  Laughing
Имахме бебефон чиполино - обикновен със светлинни сензори. Машинката долавяше и дишането, та дори и да бях в другата стая я чувах как диша. А това с проверяването дали диша явно ни е заложено Simple Smile.
Слагах я настрани да спи докато само не легна по геъб и тогава и да я нагласях тя пак се извърташе.
Какви марки видео бебефони имате? Искам нещо с преносим дисплей. Сега имам едно дето е с монитор и много неудобно.
И да попитам още-хаук ли са най-леките колички? Трябва ми количка с кош до 6м, но задължително лека.

Общи условия

Активация на акаунт