Операция на миома - 4

  • 93 779
  • 758
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 622
Благодаря!
Колко време след това те задържаха в болницата? Пътеката била 2 дни, но на мен 2рия ми е денят на операцията, така че предполагам поне още 1 ще остана под наблюдение. И още нещо- за колко дни издадоха болничен, че е добре да предупредя работодателите колко време се очаква да отсъствам.
Пътеката е 3 дни.Задържаха ме 4 дни,защото от дрена изтичаше по-голямо от обичайното количество кръв.Брои се и първия ден на приемането.На 2-рия ден ми беше операцията.За 4-тия ден си доплатих престоя на свободна цена.Казаха ми,че болничният ще е за 30 дни,но не беше готов и не съм го взела още.Миомата ми беше 2,5 см субсерозна/външна/на предна маточна стена.Едновременно с това имах и хистероскопия/по мое желание/.Не се плаши!Желая ти всичко да мине по вода и бързо да се възстановиш!

Последна редакция: пн, 06 ное 2017, 11:47 от Не се сърди, човече

# 616
  • Мнения: 2 820
Вчера бях на преглед и слава богу миомата не е пораснала за 6 месеца. Докторът ми беше изписал Матрика и не знам дали на това се дължи. Но имаше нова изненада на прегледа - малък полип, който успя да махне.

zveti81, как си, как се чувстваш след операцията?

Menina, лека и успешна операция!

# 617
  • Мнения: 1 669
Момичета, въпросът ми е към тези от вас целящи забременяване. Колко месеца след лапарото ви казаха, че може да продължите с опитите?

# 618
  • Мнения: 5 381
Ема, на мен един лекар ми каза 8 месец,  а друг 6 месеца. Но явно не по-малко от 6 месеца.
Иначе на мен днес ми пристигат билките и от утре ги почвам. Надявам се да имат ефект. Simple Smile

# 619
  • София
  • Мнения: 622
Момичета, въпросът ми е към тези от вас целящи забременяване. Колко месеца след лапарото ви казаха, че може да продължите с опитите?
Моята миома беше външна-2.5 см и ми казаха да изчакам 3-4 месеца

Последна редакция: вт, 07 ное 2017, 17:59 от Не се сърди, човече

# 620
  • Мнения: 1 669
Има ли сред вас рискували да не махнат миомите и да забременеят? Кога един възел се води голям - 3 см голям ли е?

# 621
  • Мнения: 5 435
Авалон, благодаря добре съм.  Hug Вече ходя и на работа, по цял ден. Работата ми не е тежка, на бюро съм, и затова си и позволих. Само се оплаквам от липса на МЦ. Не знам дали е нармално. Чакам да дойде време за преглед и да видим.
Ема, на мен ми казаха 8-9 месеца. Ако се случи по рано задължително секцио, поради опасност от сраствания.

# 622
  • София
  • Мнения: 622
Има ли сред вас рискували да не махнат миомите и да забременеят? Кога един възел се води голям - 3 см голям ли е?
Много зависи каква точно е миомата.Ако расте в матката,това не е добре и е желателно да се махне.Ако е по външната страна,не пречи на самото забременяване,а по-скоро е опасна при износването на плода/повечето миоми от хормоните по време на бременност нарастват./Но има успешни много бременности с миоми.Колкото до това дали 3 см е голяма,принципно-не.Но това е половината от една матка,която е 5-6 см.Освен това всяка миома,независимо от нейното положение пречи на доброто кръвоснабдяване на матката.Най-добре е да прецени лекуващият лекар.В най-лошия случай изчакването е 6 месеца,не поради сраствапия,а поради опастност от руптура на матката.Аз се консултирах доста,преди да се реша да махна моята преди няколко дни.Дано да съм била полезна!

# 623
  • Мнения: 1 669
Каролина, много ти благодаря. Имам два възела по 3 см, единя е субсерозен - външен, а другия интрамурален - в стената на матката. Имам и още няколко по-малки. Предлагат ми лапаро, предстои ми подготовка за ин витро. Ще взема второ мнение, но съм объркана, защото лекаря ми каза аз да реша. Реално можело и да останат, но било добре да се махнат двете по-големи.

# 624
  • София
  • Мнения: 622
Каролина, много ти благодаря. Имам два възела по 3 см, единя е субсерозен - външен, а другия интрамурален - в стената на матката. Имам и още няколко по-малки. Предлагат ми лапаро, предстои ми подготовка за ин витро. Ще взема второ мнение, но съм объркана, защото лекаря ми каза аз да реша. Реално можело и да останат, но било добре да се махнат двете по-големи.
Субсерозният не е толкова проблемен,но интрамуралният е по-притеснителен.Мисля,че заради субсерозният предлагат лапаро.Него не могат да го махнат с хистероскопия.Аз се оперирах съвсем наскоро.Доста се чудих и аз и взех второ мнение.В крайна сметка реших да махна миомата.Операцията не е тежка.Имам 3 дупки на корема.В четвъртък ще ми сложат и някакъв гел срещу сраствания и предполагам ще ми махнат конците.
Ако имаш други въпроси,питай!При мен е съвсел пресно всичко и ще се радвам да помогна! И аз бях също толкова объркана и разколебана до последно...

Последна редакция: вт, 07 ное 2017, 18:03 от Не се сърди, човече

# 625
  • Мнения: 1 669
Каролин  Hug В стрес съм, защото се готвех за ин витро, а то стана страшна работа. За пръв път чувам за гел против сраствания. В коя болница е правена процедурата?

# 626
  • София
  • Мнения: 622
Каролин  Hug В стрес съм, защото се готвех за ин витро, а то стана страшна работа. За пръв път чувам за гел против сраствания. В коя болница е правена процедурата?
И аз бях преди трансфер,но сега ще го отложа .Операцията ми беше в клиника"Надежда".Като ми сложат гела в четвъртък,ще пиша за какво иде реч!

Последна редакция: вт, 07 ное 2017, 18:03 от Не се сърди, човече

# 627
  • Мнения: 1 923
Наистина зависи от вида миома, моята е 5см, на краче,знаех за нея изкарах си бременността, родих естествено, но имах болки през цялата бременност, не знам дали от миомата. Сега чакам лапароскопска операция и ще опитваме за второ след това. Моя близка имаше миома вътре в матката, забременя въпреки това, и детето се роди в 6ти месец. Аз лично не бих рискувала да забременявам с такава миома , знаейки че има опасност за бебето.

# 628
  • Мнения: 1 669
Веджи, твоята миома къде беше разположена - външно или в стената на матката?

# 629
  • Мнения: 1 923
Външна, на краче, май е най-лекия вариант. Още си я отглеждам, чакам дата за операция:) Тук в ЮК бавно се случват нещата, ако си през здравната каса.

Общи условия

Активация на акаунт