Всички ли са светици?

  • 20 360
  • 176
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 24 839

Все пак си мисля, че има голяма разлика между това да не си навит на определено действие, а да си имаш богат сексуален живот и да не си навит на нищо.  newsm78

Така е, но всъщност, все е въпрос на липса и на различната представа за "богат сексуален живот".
В първия пост се говори за нещо, което не достига в секса.
В следващите- за липсата му въобще.
Но и в двата случая е липса, която се отразява на индивида, и която го " гризе".

# 136
  • Мнения: 15 619
Аз не бих изневерила и на "лош" мъж. Бих го осведомила за края. И считам това за уважение към себе си най-първом, после към него и децата ни - Да не се самозаблуждавам, да не го заблуждавам,, да не показвам на децата си, че лъжата към най-близките е  живот, 'щото съм си изнамерила причини. Това не е святост, а начин на живот.  Сигурно други глупости сътворявам. Хората тръгнат ли с лъжата, първо и най- много себе си лъжат и осъждат. Peace
Хорското мнение не е важно. То не додава дълбоко щастие  към нерешен и задълбочаващ се проблем.

# 137
  • София
  • Мнения: 24 839
Разбирам те, но дали ще успееш да обясниш на децата си, че има нещо в секса, което ти липсва и нищо, че с баща им гледате в една посока, разбирате се , обичате ги, ще ги напуснеш, за да си задоволиш щението? newsm78
Щото, ако ще бъдем честни, трябва да сме към всички, нали?
Фактът възраст не бива да е причина да измъкнеш черджето изпод краката на децата си с обяснението, че като пораснат ще разберат. Peace

# 138
  • Мнения: 15 619
Мен ли питаш, Абсурд?

# 139
  • Мнения: 6 978
Аз ще задам друг казус: Ако по някаква причина (да речем, злополука) мъжа стане неспособен да прави секс въобще и бидейки тотално депресиран от това не иска и да чува за други методи за задоволяване, бихте ли го зарязали ей така? Иначе всичко останало в отношенията ви е хармонично - не само не пие, не бие и прочие, а се разбирате с една дума, имате общи планове и мечти, говорите си много, смеете се заедно, обичате се.

Последна редакция: пт, 28 апр 2017, 23:24 от Google76

# 140
  • Мнения: 15 619
Гугъл, аз ще го кажа така.: Досега, никъде, никога, аз не съм срещнала, чула или видяла  абсолютно идеален човек. А ако го срещна, вероятно ще ми доскучее.
Всичко в този живот е много просто. Имаш две, три да речем, опции да избереш, всяка от тези опции влачи последствия след себе си. За теб, за човека до теб, за децата ви най-вече, останалите малко или много са публика.  Избираш. И знаеш, че какъвто и да е изборът ти, последствия винаги има.
Щастието с един човек, Гугъл, не предполага да съществува нерешим и задълбочаващ се проблем, който кара другия да се чувства нежелан. Това не е хармония. Липсата на хармоничност, липсата на емпатия към партньора създават атмосферата у дома и за децата, не само за възрастните. Примерът, който даваш, е за щастлива двойка, нали?!

# 141
  • София
  • Мнения: 9 948
И айде за да не се правя аз на светица , ми се е случвало . Преди . Дълго време съм се срещала с човек ,който ми е близък . Разбира се лъжа ще е да кажа и че по някога не ти се размътва главата ,също и че той понякога не започва да говори неща за които сте се разбрали ,да не се говорят . Но е важно човек да си държи на думата . Замислих се за това днес , след като установих ,че след раждането на детето не мога да си представя това да се случи отново . След като въпросния човек ми е леко обиден ,че съм се отказала .
Но истината е ,че вече явно нямам такава потребност .
И след вълната която очаквам да понесе това мое изказване , ще кажа че никога не съм обидила мъжа си ,никога не съм оставила несготвено и никога не съм му отказала секс .  Така че одобрение не търся от никой ,както вече се предположи . Simple Smile
Е то, значи вече се е случвало... къде е дилемата/разликата сега? Детето? Shocked

Последна редакция: сб, 29 апр 2017, 10:14 от Starrydream

# 142
  • София
  • Мнения: 17 330
Имаше подобна тема в Татковци, Гугъл. И основният проблем на жената не беше липсата на секс, а фактът, че мъжът ужасно се е променил покрай депресията от ситуацията, в която е попаднал. Та тя търсеше съвети за това, как да му помогне психически.
Но има много голяма разлика между това мъжът да не може и да не те иска. Първото се преживява, второто не.

# 143
  • София
  • Мнения: 929
Към авторката: Щом това е твоят човек, значи би трябвало да го обичаш такъв, какъвто е и ако нещо във връзката ви не те удовлетворява, без значение дали това е секс или нещо друго, защо трябва да го търсиш навън, а не просто да поговорите с партньора си и да обсъдите ситуацията? Питаш за изневяра без да пренебрегваш мъжа си, но няма такава. Ти докато си с друг мъж и задоволяваш физическите си потребности, точно в този момент партньора ти може да има остра нужда от теб. Според мен вместо да търсиш другаде задоволяване на потребностите си, по-добре седнете и заедно обсъдете проблемите си. Ако се обичате истински ще намерите решение, което да се хареса и на двама ви.   PeacePeace

# 144
  • Мнения: 2 592
Тя вече каза, че са обсъждали и не се получава. Колко повече са обсъжда  newsm78

# 145
  • Мнения: 1 701
Имаше подобна тема в Татковци, Гугъл. И основният проблем на жената не беше липсата на секс, а фактът, че мъжът ужасно се е променил покрай депресията от ситуацията, в която е попаднал. Та тя търсеше съвети за това, как да му помогне психически.
[/color]
Ако е депресия само лекар може да му помогне. Той ще предцени как, дали с медикаменти или терапия.
Авторката може да му помогне само като го убеди да се довери на лекар и на професионална помощ.
 Peace

# 146
  • Мнения: 46 572
Разбирам те, но дали ще успееш да обясниш на децата си, че има нещо в секса, което ти липсва и нищо, че с баща им гледате в една посока, разбирате се , обичате ги, ще ги напуснеш, за да си задоволиш щението? newsm78
Не съм сигурна, но си мисля, че никога не идва само. В смисъл - променят се отношенията като цяло, изострянето им се усеща, атмосферата вече не е същата, така че децата ще се усетили, че вкъщи вече е кофти още много преди да им го кажат.
Имала съм съученици, които се молеха родителите им да се разведат и всички, които го направиха казаха, че нещата са по-добре от преди.
Не винаги и на всяка цена оставането заедно значи хубав живот.

За съжаление не става дума само за щение. Това е нещо нормално, което влияе на всички процеси в организма, и лишаването от него си има своите последствия, които избиват в нелицеприятна посока.

# 147
  • София
  • Мнения: 3 090
Моята най-близка приятелка е в подобна ситуация и да ти кажа, като ми е разказвала за отношението на мъжа й към нея с годините, много често спонтанно съм я съветвала да си намери някой за секс. Със сигурност не е най-добрия вариант, със сигурност има много рискове особено за децата и бъдещето на семейството, но пък брак без интимност и добро отношение какво е... Проблемът не е и чисто технически, така да се каже - в количеството секс, проблемът е, че се натрупва една обида и огорчение.
Иначе съм напълно съгласна с поста на мадам бътерфлай в началото - много е права, жените трудно се контролират и лесно се привързват към човек, с който имат интимност, а децата страдат при лошо развитие на нещата в семейството, но защо пък някои мъже се правят на едни преди брака или докато спечелят една жена, а след това се оказват други.

# 148
  • Мнения: X
... но защо пък някои мъже се правят на едни преди брака или докато спечелят една жена, а след това се оказват други.
Нерядко мъжете не се "правят", а жените са с "широко затворени очи" по време на връзката или пък наивно вярват, че са "онази специалната", която ще промени мъжа и ще го превърне от жаба в принц.

# 149
  • Мнения: 1 894
Здравейте . Чудя се днес цял ден дали да запитам ...и на края се престраших .
Гледам ,че много лесно се дават съвети "радели се"," не е твоя човек,щом не ти предлага брак" , напусни го,удари го с тигана и пр . Така че не очаквам да бъдат откровени всички ,които ще пишат ,но ми е любопитно .
Какво мислите за изневярата ? Но не за тая ,дето всеки хайманосва и не му дреме за другия , а за тази в която просто търсиш нещо ,което не ти стига в секса с половинката ? (Сега сигурно ще последва -щом не ти стига ,значи не е твоя човек" ) но не ....той /тя е точно твоя човек. Живеете заедно дълго време ,уважавате се ,през цялото време си си представяла живота точно с него . Но нещо не стига . Какво ако излезнеш да го потърсиш навън ? Лошо ли е ? Без да пренебрегваш половинката си ,без да променяш отношението си (даже като си вземеш всичко което искаш ,ставаш и по-спокоен) ,просто секс с човек на твоята вълна ,когато ти се прииска ?!

значи не е твоя човек. Ако беше, нямаше да признаваш, че нещо не ти стига.
Описаната ситуация е грозна и показна за една слаба личност, която предпочита да живее дори пред себе си във фалш, заравяйки си главата в пясъка.
Най-честно и откровено заявявам, че съм погнусена от описаната ситуация - от чоешка точка.

Защо хората са станали толкова елементарни, пресметливи и с продажни души? Всъщност души май няма, има само животински нагон.

Общи условия

Активация на акаунт