Розацея - тема 3

  • 70 642
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Фръц, да , азелаинова е, но е 15%, а скинорена е 20%, за това и финацеята не зачервява, не е толкова силна като скинорена. Определено и аз мажа само на проблемното място, не си позволявам своеволия, че много ме е страх вече 😊

Abrikotinnn, мажа колкото  грахово зърно само там където е необходимо и спирам щом кожата се оправи.Надявам се и на теб да ти допадне.😊

# 736
  • Мнения: 277
Благодаря Армира Hug
Ами надявам се, да ми помогне....
Цяло лято си имах пъпчици, ту затихват ту избиват повечко. По едно време беше утихнало положението по бузите, но по брадичката излезна една голяма билезнена, червена и не минава, след нея  изкочиха няколко по малки и така си карам от месеци. От една седмица започнах да се мажа с направено от мен кремче(клотримазол и флажил) и лека по лека, брадичката ми започна да се успокоява.
Голямо обяснение направих Grinning
И както си мислех, че ми е от млечни(бях ги спряла) или от месото,сладко не смеех да хапна,  ами същата работа......
 По едно време започнах да си ям всичко, като даже имах и подобрения , от време на време....
При мен проблемът явно си е от хормонално естество.Кисти, хашимото........ и като допълнение май и проблем със стомаха.
Ами това е положението,ще се радвам  това кремче, което си поръчах да ми помогне, поне малко да туширам нещата.

# 737
  • Мнения: 448
Здравейте ! Нова съм в темата.
През последните години всички дерматолози ми казваха, че това категорично не е розацея. Но последните две смятат, че е. Едната ми каза да си изследвам половите хормони, да мажа Имекс и да се появя отново, за да прецени по резултата, и после да ме лекува със специален скъп крем, и в никакъв случай процедури.
Другата лекарка ми предписа Метроза гел за изясняване на диагнозата и после лазер. И двете са ми симпатични, но се обърках вече и не знам какво да правя.

Как се повлияхте вие от лазера и кремовете и какво ме съветвате да пробвам?

# 738
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Съвет от мен -ако имате възможност прочетете темите на зад. Ако трябва аз да избирам, бих избрала метроза гела защото е метронизадол. До сега със скъп крем никой не се е оправил , поне тук в групата 😊

# 739
  • Мнения: 4
Здравейте,

Моля да препоръчате добър дерматолог в София за преглед и последваща терапия за розацея

Благодаря!

# 740
  • морето
  • Мнения: 36
Доста хора тук ходят при д-р Христозов, но аз не бих могъл да кажа отзив за него. Може би е добър при тази патология.

Аз да ви попитам, момичета - как си пазите лицето от студовете? Вечер температурите падат, кожата се охлажда, а на мен работата ми е такава, че работя вечерно време. В момента, в който се прибера у нас на по-топло и си измия лицето с подходяща t* вода - веднага се изчервявам.
Вие как предотвратявате това?

Благодаря!

# 741
  • Мнения: 448
Съвет от мен -ако имате възможност прочетете темите на зад. Ако трябва аз да избирам, бих избрала метроза гела защото е метронизадол. До сега със скъп крем никой не се е оправил , поне тук в групата 😊
Благодаря !  bouquet

# 742
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Споделям рецепта на препоръчана маска за лице, все още не съм но я пробвала, но и това ще стане:
1 жълтък, по 1 с.л брашно и зехтин.Смесва се и се маже!

Спасител на плажа -пробвай да пръскаш с термална вода.

# 743
  • Мнения: 801
Дами, моля за съвет, понеже няма спасение от обрива покрай носа и то упорито вдясно, реших да отида на онкодерматолог. Съвет? Къде и при кого?

# 744
  • София
  • Мнения: 361
Дами, моля за съвет, понеже няма спасение от обрива покрай носа и то упорито вдясно, реших да отида на онкодерматолог. Съвет? Къде и при кого?
Здравейте!
А защо се насочвате за преглед при онкодерматолог, а не при дерматолог?

# 745
  • Мнения: 801

Защото се боря с този обрив вече доста години - и аз забравих колко. Дерматолозите са коебливи в диагноза - уж розацея, уж невродермит, уж атопичен дерматит, пък мазане, консултации, прегледи, пари и ... нищо. Затова искам да отида на онкодерматолог. Това ми хрумна.

# 746
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Rihan, от къде си? Ако си от Пловдив -в кожния диспансер могат да ти вземат биопсия и да установят какво е. Като видиш какво ще излезе и ако е някоя бенка за махане-тогава търси онколог. Предварително...според мен не е рентабилно. Той ще ти вземе пари за преглед и пак ще те прати да ти вземат проба🙂

# 747
  • Мнения: 448
А дали Соолантра прави нещо или единственото действащо лечение е лазер ?

# 748
  • Мнения: 347
А дали Соолантра прави нещо или единственото действащо лечение е лазер ?
Аз съм доволна от соолантрата. Но моята розацея се появи от прекомерната употреба на кортикостероидни кремове. След употребата на соолантра изчезна. Засега се появяват сърбежи от време на време, но нз от какво естество са.

Последна редакция: ср, 31 окт 2018, 12:23 от flora3054

# 749
  • Мнения: 448
Благодаря !
Значи ефектът не е временен само докато се ползва, нали ?
И успява ли да премахне старите многогодишни зачервявания  или само лазер може ?
Лекарите казват за лазера, че трябва едва ли не цял живот да го ползвам , защото след време се възвръща, а процедурите, за да има резултат са много...

Общи условия

Активация на акаунт