Аз ли съм луда,или той се мъчи да ме прави на такава

  • 50 541
  • 272
  •   1
Отговори
# 45
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
При положение, че този, не знам как да го нарека, се стиска за лекарства и необходими неща за детето и не му пука дали и как ще намери жена му, не виждам какво би помогнало ако му се остави детето, за да видел какво е. Не мисля, че ще се трогне, нито пък изведнъж ще развърже кесията, осъзнал се, че това е за неговото дете. То какъв изрод трябва да си, за да мрънкаш за лекарства на детето?! На авторката препоръчвам да се обърне към адвокат.

# 46
  • Мнения: 75
Той си ходи на обед с колегите но ресторант и хапва,а аз със 80 ст.два дена пия си по едно кафе от машината и си стоя в стаята и чакам всички да се върнат от обяд.Чуствах се адски унизена.Всеки ден е в различно настроение.Като искам да говорим или гледа филм,или му се спи.Не иска да правим нищо заедно.Все ме юрка,не помага  само спи.Незнам как да постъпя.

Тази идилия, ти ли си я хареса и реши да превърнеш в начин на живот, докато смъртта ви раздели? newsm78
Ако е така, нямам какво да те посъветвам, освен да не се оплакваш, а да си спомниш, че така си искала да бъде.
Ако тази стиснатост, това безхаберие и това делене на парите са следбрачен подарък, слагай юнака на масата срещу теб и му обяви, че му прехвърляш майчинството и отиваш да работиш, за да си изкарваш пари като бял човек и че е твой ред да си гадта, която оставя човека до себе си да гладува, да ходи с една тениска и да се грижи за детето, все едно че го е донесла зестра от майка си.
Ако отново откаже разговор, напиши му  го черно на бяло и му го дай- веднъж на хартиен носител и втори път на мейла, за да не каже че не го е получил.
Докато чете и докато осмисля, избягвай разговорите, освен ако не реши да говори по същество, като отговаряш едносрично.
Ако и това не доведе до някаква промяна, не знам. Peace
.                                Аз съм 26,септември ставам на 27,а той е на 33.Смятам,че е на години на който е нормално вече е да си баща.Не не съм го харесала такъв.Този случай е от преден месец.Ние в момента сме последна година.Преди 4години исках да се запиша да уча,той също поиска .Първата година сама си плащах семестъра,докато дядо ми каза че ще ми плаща образованието,докато завърша.Така и стана,всеки месец човека си дели от пенсията.И не съм го взела такъв.Пак казвам човека си беше наред.Беше дори прекалено мил.Слушаше и ме разбираше.Мислех че заедно ще създадем нещо хубаво,пък то съсипахме всичко.Дори не помня кога за последно ме целуна ей така от нищото.Само набурсучено лице виждам.И дори да е осъзнал,че не му се играе на семейство,може да се прояви като мъж.Може просто да ми каже и всеки от където е.Не да се съсипваме и нараняваме един друг.

# 47
  • София
  • Мнения: 24 839
Никакво напускане- молба за развод и апартаментчето- 16 години дом на детето.
Стига сте давали акъли да бяга и да му осигурява комфорт на ерген.

# 48
  • Мнения: 22 036
Този плазмодий е на 33??? Момиче, отивай при вашите. Това, което споделяш е ужасно. Да сте заедно на лекции и да те остави без обяд ooooh!. Да не поема нищо за детето и да те оставя да се оправяш сама. За какво ти е, за плащането на единия наем и сметки ли?.

О да, ако не са под наем тя да го нарита  Peace

# 49
  • Мнения: 46 656
И аз се присъединявам към съветите да се консултираш с адвокат.
Предвид това, че е предразположен към насилие, съгласявай се с всичко докато решиш какво да правиш.
Ако все пак видиш, че положението се влошава, бягай, без да мислиш за имоти, здравето и живота, твоят и на детето са по-важни.

# 50
  • Мнения: 75
Благодаря ви момичета,за адвокат също съм мислила.И мисля другата седмица да си направя една консултация.Благодаря ви от сърце.Очаквах много нападки,защото и досега немога да повярвам,че той прави тези неща.И на моменти си мислех,че е възможно аз да си втълпявам.

# 51
  • Мнения: X
Никакво напускане- молба за развод и апартаментчето- 16 години дом на детето.
Стига сте давали акъли да бяга и да му осигурява комфорт на ерген.


Така май е най-добре в този случай. Семейството на авторката няма възможност да ѝ помогне. Дано поне съдът да ги остави с детето в жилището, докато то навърши 18.

# 52
  • Мнения: 22 036
Благодаря ви момичета,за адвокат също съм мислила.И мисля другата седмица да си направя една консултация.Благодаря ви от сърце.Очаквах много нападки,защото и досега немога да повярвам,че той прави тези неща.И на моменти си мислех,че е възможно аз да си втълпявам.

Ако е истина споделеното, не си въобразяваш. Това е възрастен мъж, а не пубер и се държи безобразно с теб и с дъщеря ви. Събери се малко психически и потърси наистина помощ от добър адвокат. Потрисат ме подобни мухъли.

# 53
  • Мнения: 9 068
И дори да е осъзнал,че не му се играе на семейство,може да се прояви като мъж.Може просто да ми каже и всеки от където е.

Какво точно чакаш да ти каже, когато той ти го показва и демонстрира открито с действия, а действията значат повече от хиляди думи  Peace Просто ти отказваш да видиш реалността, водена от желанието за хармонично семейство.

Изобщо, как виждаш нещата след 3 години, да речем  newsm78

# 54
  • София
  • Мнения: 39 151
Да ти кажа, аз бях луда. Мислех да си забременея, да си изкарвам пари и да си ги харча за мен и детето. Мъжът ми беше този, който полека-лека ме отказа от този модел, накара ме да осъзная, че сме семейство, аз узрях за 6 години и започнах да водя бюджета.

# 55
  • Мнения: 75
Нормално е да искам хармонично семейство,както всеки иска.Вие сигурно бихте постъпили по друг начин.Аз постъпих така,колкото и глупаво да изглежда за някого.Много по- лесно беше да го и зарежа,да си вземам голяма издръжка(защото той е с доста добри доходи,и се осигупява на такива).Но не го направих досега,защото не съм искала да става така,а и това е най-лесно не ми харесва нещо хайде чао.Е опитах и не ме е яд,яд щеше да ме бъде ако не бях опитала.Само той губи според мен , и все ми се струва че ще съжелява.

# 56
  • Мнения: X
Ана, каква голяма издръжка? Имаш ли представа каква е максималната издръжка, която определя съдът?

# 57
  • Мнения: 22 036
Момиче, издръжката на 1500 ще ти е около 90-120лв. Надявам се не разчиташ на тези пари, макар че очевидно ще са повече от това, което той ти дава в момента. Поне няма да се умижаваш да му се молиш.

# 58
  • Мнения: 1 698
Е, вероятно ще е някъде около 200 лева, но и това не помага особено. Авторке, имаш ли възможност за общежитие?

# 59
  • Мнения: 75
90-120 е по добре от нищо.Въпроса е че опитах,пък като не иска да е жив и здрав.

Общи условия

Активация на акаунт