Създаване на група за близки на болни от Алцхаймер 2

  • 103 937
  • 783
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 1 630
Група, с какво почиствате зъбите на болните? Мама не може да ги мие сама, не се усеща да жабури или изплюва. Пробвах я с чаша вода, глътна я, хем й казвах да жабури и да изплюе, но не. Така, че не посмях да й дам вода за уста да жабури. Иначе почиствам с четка и дентална сонда (пика), после напоявам една марля с вода за уста и обтривам венците. Зъбите й се ок, но има парадонтоза, и трудно мия без да протече кръв. А задържа храна между зъбите. Иначе мия с бебешка паста за зъби, дето може да се гълта. Дали има някакви други препарати за дентална хигиена, които могат да се гълтат? Нещо гелчета, пасти? Ще питам и моята зъболекарка, ама тя сега е в отпуска, а на мама венците се възпаляват.   

# 466
  • Мнения: 83
Здравейте група
Искам да попитам  някой от вашите близки дали е лежал в Александровска болница ЗА деменция и какви са условията там?

# 467
  • Sofia
  • Мнения: 2 474
Момичета известна ли е подходяща превенция. Искам да защитя по някаква начин майка си. Има ли хранителни добавки които е добре да включа

# 468
  • Мнения: 1 630
Момичета известна ли е подходяща превенция. Искам да защитя по някаква начин майка си. Има ли хранителни добавки които е добре да включа
Чети назад в темата, около 12-20та страница има много писано по въпроса. Аз се опитвах много с мама, какво ли не четох, какво ли не й купих, давах, готвих и т.н. Накрая болестта си каза думата. Защита няма. Има забавяне.

# 469
  • Мнения: 2 065
Ох болна ми е тая тема с превенцията. Много теории има, но веднъж получил диагноза...не мисля че може вече нещо да се опазиш. А и то е като с рака. Стотици теории защо се появява и как да се предпазим и нито една доказана. До късмет е всичко според мен. За съжаление. Руска ролетка. Ама той живота си е това. Ако ви успокоява четете и давайте нещо. На не се пренавивайте. Аз бях готова на баща ми да му дам всичко, бях истерясала вече. И нищо.

# 470
  • Мнения: 1 630
lovely, при рака надежда все пак има, а при Алцхаймера и деменциите, ние близките на болните губим надеждата още на половината път. CryCry
Аз бях готова на баща ми да му дам всичко, бях истерясала вече. И нищо.
Това все едно аз съм го писала.

# 471
  • Мнения: 83
Здравейте група
Искам да попитам  някой от вашите близки дали е лежал в Александровска болница ЗА деменция и какви са условията там?

# 472
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Силвия, щом никой не отговаря, явно на никого от темата близък не е лежал в тази болница.
Аз наблюдавам подобрение при майка ми и вероятно това се дължи на хубавото време и честите разходки на въздух. Продължавам да й давам вит. С всеки ден, не че помага, но поне дава тонус.

# 473
  • Мнения: 1 630
Аз пък не съм чувала да има отделение за деменция в болница. Какво точно лекуват там? Неврология, да, но да се лежи за деменция? Как точно подобряват състоянието? Или пак се точат пътеки, поналиват болните с рингер, глюкоза и съдоразширяващи и айде който откъдето... Странно ми е...
Silviya Koleva 586368, какви резултати очакваш, ако пратиш болния си близък там? Не че нещо, просто ми е любопитно. Hug
Видях, че в сайта им пише "лечение на деменции". Самите думи си противоречат. Те ако лекуваха деменции успешно, не им трябва отделение, а няколко небостъргача.

# 474
  • Мнения: 83
Ами бяхме при проф. Трайков и той реши че трябва да влезе за 5 дни в болницата, за да му направят някакви изследвания и майка ми ще влиза с него като придружител. Според него са 2 други заболявания... болест на Кройцфелд Якоб или автоимунна енцепалофатия

# 475
  • Мнения: 1 630
   Значи реално искат да го вкарат за диагностика. Ох, не знам какво да ти кажа- и Кройцфелд Якоб и автоимунна енцепалофатия и деменцията и Алцхаймера не се лекуват. Ще го вкарат за 5 дена, ще му поставят диагноза и ще ти го върнат. Има смисъл дотолкова доколкото ще знаеш причината, но после лечението...тук все сме хора, които са се борили до последно и като при деменциите "последното" не е смърт. Ако това да го дадеш там ще те накара да почувстваш, че правиш нещо за него, че му помагаш, направи го. При тези болести акцентът не е върху болния, а върху близкия,- да помогнеш, да знаеш, че си дал най- много от себе си, че си направил най- доброто, да се опиташ да не се товариш с вина, да приемеш и да съхраниш себе си. Не ти е лесно, чака те нелек път. Прави това, което усещаш, че е правилно. Такива съвети можем горе- долу да ти дадем ние тук. Успех и сила. Hug 

# 476
  • Мнения: 2 065
Ако е за диагноза мисля, че това е правилното място. Поне ще сте сигурни като излезете какво му е. А това е важно, защото мъглата в началото е много тежка. Аз най-много страдах като не знаехме какво му е на баща ми. Е, предполагахме, но...Вече дали условията са добри не знам, дано да са нормални поне, държавна болница е все пак и не може много да се чака, но пък им правиха някакви ремонти на тия сгради, така че...стискам палци.

# 477
  • Мнения: 83
Благодаря Ви! Ние също не знаем с точност вече 4 месеца какво точно му има, понеже във Варна казаха 2, 3 диагнози пак и беше лутане по болници, доктори и изписване на какви ли не лекакрства. Единствено проф.Трайков потвърди  тези 2 но иска да прави някакво изследване което струва 150лв. Но не правили такива в Александровска болница, а някакво друго място и понеже ние сме от Добрич и не сме много запознати с клиниките и процедурите в София реших да се попитам до някой тук.

# 478
  • София
  • Мнения: 39 101
Нашия дядо го диагностицираха в Св. Наум. Ако искаш, се обади там, обаче може да нямат места.

# 479
  • Мнения: 1 630
Според мен е най- добре да се нарпави ЯМР и доплер. До колкото знам това са изследванията, които ще ви покажат най- ясна картина. Мама има 2 ЯМРа правени през 2 години и един доплер. Не че й помогнаха, но поне потвърдиха диагнозата...

Общи условия

Активация на акаунт