Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 17 592
Аз като автор имам право да си избера под каква форма ще си поднеса материала.
Дали ще бъде в писмена форма или под формата на аудио-визуален документ - това е лично мое право.
С това слагам точка на всички "разсейващи постове", които не са по темата.
Мхм, ти си избираш. Обаче не можеш да сложиш точка на нищо. А и последните мнения са си точно по темата.Обсъждаме грамотността на някой, който е решил да се прави на експерт по образователните въпроси.

Не разбрах по кой точно приоритет говорите???
Какви са Вашите доводи в подкрепа на изложените аргументи в анализа?
Какви са хоризонтите за развитие на приоритета - дългосрочни и краткосрочни?
Каква е позицията Ви за материална осигуреност?
Каква е SWOT оценката Ви?

Ако нямате отговори на тези въпроси, бих могъл да Ви посъветвам да ги потърсите в правилата за точките, запетаите и тиретата. Виждам, че тази материя сте я овладели прекрасно.
И точно заради това - моля да ми изпратите линк с Ваши експертни анализи, научни публикации, изнесени уроци и книги.
Виждам, че сте доста активни във форума - с по няколко хиляди коментара и поста.
Аз нямам такъв рейтинг, а и не искам да имам. Инвестирал съм времето си да се изградя като експерт в областите, с които се занимавам.

Мислех, че по българските форум отдавна е сложен край на хейтърството, но за съжаление съм се излъгал.

Останете със здраве и любов!


Дидева, за разлика от теб, е известна във форума - ИМЕННО с позициите си по отношение на образованието.
От ТЕБ, от друга страна, освен липса на елементарна грамотност и познание на езика (к'ви са тези хехтъри!? Ти български не знаеш ли? Искаш да бъдеш приет сериозно - по сериозни тематики - а толкоз не можеш да намериш дума на български език, която да изрази отношението ти?)
Както и липсата на КАКВАТО И ДА БИЛО позиция. Обоснована или не - просто липсва такава.
Пускаш тема... без тема.
НЕ съм посетила видеото - няма и да го посетя.
Но ако наистина си (вероятно не си) по какъвто и да било начин... свързан с бъдещото Правителство - тежко ни и горко!

# 31
  • София
  • Мнения: 62 595
Младежът е благословен в невежеството си къде е попаднал. Тук има експерти, които могат да го замерват с публикации, дипломи и опит със системата през целия път от София до Бургас. Решил е, че като е мамешки форум, е пълен с боси, бременни и пред печката, чийто мозък изтича с кърмата.

# 32
  • София
  • Мнения: 17 592
Виждам, че не се получава експертен дебат.
Би било полезно някой хора поне да се запознаят с приоритетите ако не друго - то това видео е чудесна възможност.


Леле, леле, леле...

Ти по какво точно си експерт - по неграмотност ли!?
Съгласуването на числата се учи в 1ви клас!

ПП
Видно е, че не съм единствената, която се надява хората, коментиращ=и образованието да проявяват елементарна грамотност...
С други думи казано - ако не се чувстваш сигурен в писмената си реч, потърси си аудио-визуален форум.


Вие учител по Български език и литература ли сте???
Аз в своята грамотност съм убеден, но за Вашата имам съмнения.


приятелю, на човек, който не умее да съгласува числата - употребата на неопределително местоимение в ед.ч. в комбинация със съществително в мн.ч. е именно такова, по нашите ширини бива определян като "неграмотен". Не само според началните учители (забележи, до БЕЛ изобщо не си го докарал, това се учи в 1ви клас). Какво да ти кажа - бих те пратила в офроуд форума, ама и там момчетата в по-голямата си част са грамотни, та и те може да те схрускат за закуска.

А като цяло... темата си плаче за ключ. Тема... без тема.

# 33
  • Мнения: 14
Няма как да продължа разговора с човек, който ми казва - "аз няма да те гледам и няма да те чуя за какво говориш, но Ти не разбираш от темата."

Хайде лека, че освен безцелно драскане по форумите трябва и да се работи по сериозни въпроси.

# 34
  • София
  • Мнения: 62 595
Значи не ти е важно да хората да те чуят.  Те искат да четат, а теб те мързи да пишеш. Ти губиш. Ние спокойно можем да си живеем без твоя клип и темата, която си пуснал.
Вероятно вече някой е сигнализирал на модераторите за опитите ти за реклама на клипа.

# 35
  • Мнения: 14
Приятелко, приятелко!

Само в рамките на днешния ден съм написал над 15 хиляди символа. Съвсем нормално е някъде и да е била допусната грешка /и то сама каква грешка/.
Когато си говорим за степен на образованост, нека да не прибягваме до сравнения.

# 36
  • София
  • Мнения: 17 592
Не смятам, че е нужно да изяснявам кой съм и какъв съм, какво образование имам и т.н.

Щом не искаш да отвориш клипа, то тогава как ще разбереш какъв коментар съм направил по една толкова сериозна тема?

П. С. Тъй като виждам, че доста сте избухливи на тема правопис и пунктуация ще си позволя да споделя следното - всеки един език на планетата търпи еволюционно развитие. Именно форумите /които по същество представляват неформална среда за общуване/ са мястото, където може и трябва да се експериментира с езика.
Формалната среда предопределя спазването на редица правила при конструирането на изреченията.
Тук, в тази неформална среда, може да се експериментира.
Що се отнася до формалната среда - не случайно попитах многократно къде са линковете Ви към написани научни публикации, книги, статии, анализи и прочие. Питам не за постове, а за материали!
Голямата разлика е, че пътят за формиране на един експерт е много по-различен от формирането на един успешен и популярен потребител в интернет форумите.
Експертът освен на личната си преценка следва да обосновава всяка една своя позиция на конкретни данни, достоверна информация и потвърдени източници /на информация/.
Така, че хоризонтите за възприятие на реалността са много по-различни, защото Вие търсите препратки към правописните речници, а един експерт търси статистически данни, потвърждение на информация, логически връзки какво би се случило на един следващ етап и т.н.

Затова за мен е важно да концентрирам дебата в рамките на конкретните заложени политики и параметри, а не да празнословя за точки и запетаи. Между другото пунктуацията в предходните постове е съобразена с правилата на неформалната среда на общуване.


Ами вземи я съобрази поне с тази, позната на второкласниците.
Ако си в състояние (в което дълбоко се съмнявам).
И за да сме ти с нещо полезни - освен дето се съгласуват числата, когато се използва "така че" между "така" и "че" не се поставя запетая. Освен в някои изключителни случаи, свързани със съдържанието, но това вече е висш пилотаж, по-добре научи правилото, не се кахъри за изключенията.
И така:
"Така че" в началото на изречениети" запетайки не се поставят.
"Така че" в средата на изречението - запетаята е прд "така", не пред "че".
Препоръчвам ти да направиш няколко преписа - току-виж си усвоил и формалния правопис.  Mr. Green

ПП
Бел Ами, аз ви момента съм на бяло винце, ама в хладилника се охлаждат водка и доматен сок - стават ли за "наздраве"? Не си падам много по уискитата...

Последна редакция: пн, 24 апр 2017, 01:18 от katiABV

# 37
  • София
  • Мнения: 62 595
Приятелко, приятелко!

Само в рамките на днешния ден съм написал над 15 хиляди символа. Съвсем нормално е някъде и да е била допусната грешка /и то сама каква грешка/.
Когато си говорим за степен на образованост, нека да не прибягваме до сравнения.


то не е въпросът да напишеш хиляди или милиони символи, а дали си написал нещо смислено. Сега се сещам, май го учих по статистика или по линглистика - каква е вероятността да дадеш на шимпанзе квалиатура и от всички изписани от него символи да се получат смислени думи. Имаше май някаква вероятност случайно да се получи дума насред хиляди символи, но нищо повече.

# 38
  • Мнения: 14

Искате ли да проверим в правописните речници и справочниците?

# 39
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво да проверим?

# 40
  • София
  • Мнения: 17 592

Има разлика м/у печатна и правописна грешка. Бих игнорирала, примерно, дори сгрешени "з" и "с", понеже и двете са едно под друго и се обслужват с ляв безименен пръст - не точно пръстът с най-добра фина моторика. Но няма как да се сгреши мястото на запетаята случайно.
Още нещо. Ако човек е допуснал случайна грешка, нормалната реакция е да каже / напише "опс, извинявайте,  печатна грешка, не нарочно", не да почне да се пъне колко е велик и неразбран.


Приятелко, приятелко!

Само в рамките на днешния ден съм написал над 15 хиляди символа. Съвсем нормално е някъде и да е била допусната грешка /и то сама каква грешка/.
Когато си говорим за степен на образованост, нека да не прибягваме до сравнения.


то не е въпросът да напишеш хиляди или милиони символи, а дали си написал нещо смислено. Сега се сещам, май го учих по статистика или по линглистика - каква е вероятността да дадеш на шимпанзе квалиатура и от всички изписани от него символи да се получат смислени думи. Имаше май някаква вероятност случайно да се получи дума насред хиляди символи, но нищо повече.


А, това си е много класическа задача от теория на вероятностите, много любима в курсовете по квантова механика.
"Каква е вероятността, ако се пусне стадо / група маймуни пред една пишеща машина, чисто случайно да напише събраните съчинения на Шекспир?
Общо взето, ненулева - ама май диаметърът на видимата Вселена не би стигнал да се напишат 0-те пред значещата цифра...  Laughing


ПП
Бел Ами, наздраве - и Лека!

# 41
  • Мнения: 11 919
Няма как да продължа разговора с човек, който ми казва - "аз няма да те гледам и няма да те чуя за какво говориш, но Ти не разбираш от темата."



Е, добре, не можеш ли да кажеш с думи прости това, което за теб е приоритет?На три станици се инатиш.Потребителките, които писаха в темата са такива, които или се занимават професионално с образование или без да им е  професия имат задълбочени познания в темата.За мен приоритетите в образованието са от изключително значение,  още повече,  че детето ми има лошия късмет да е от клас, в който се експериментира доста недодялано с въвеждане на новости.

Ама не става така- гледайте, та гледайте.

# 42
  • Мнения: 40 996
Толкова ли в един 25 минутен материал не си харесахте нищо, което може да се коментира на експертно ниво???

Виж сега, ние не сме експерти, ние сме родители. И не е наша работа да бистрим разни експертни детайли (което бистрене най-често е празно жонглиране със специфичен жаргон - казвам това на база на опита си в други сфери, където съм що-годе експерт и мога да преценя какви ги дрънкат експертите в медиите). Ние нямаме нито време, нито мотивация за показно словоблудство за да впечатлим аудиторията. На всичкото отгоре аз съм и инженер и мразя разводнени тези, та ако имаш нещо умно за казване можеш да го синтезираш и в малък текст. Пък после, ако тази есенция на въпроса възбуди интереса ни, ще имаме мотивация да четем/гледаме обемни материали за детайлите. Но да ми влизаш с този обем без никакъв "зарибяващ" предварителен анализ е все едно да тръснеш на някое дете енциклопедията и да му кажеш да се самообучава.

Правопис?!?!?!?!?!

Какво имате в предвид с това???

Ами например, че се казва "имате предвид", а не "имате в предвдид". Твоето е все едно да се каже "рисувам в анфас" Twisted Evil Ма пак добре, че не каза "имате на в предвид" де Joy

# 43
  • София
  • Мнения: 62 595
А броят на удивителните и въпросителните е умопомрачителен. Все едно чета тема $Помощ, бебе!?!?!?$

# 44
  • София
  • Мнения: 62 595
каква жена, не е ли мъж? Или пак съм объркала пола?

Общи условия

Активация на акаунт