Тромбофилия - тема №3

  • 73 326
  • 738
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 340
Ок, ще пия по две. Благодаря ви Simple Smile

Не се настройвам, че ще имам липса на Б12, даже си мисля обратното, ама все пак, бях длъжна да пусна  Mr. Green

# 76
  • Мнения: X
Ето моите резултати на вит.Д и Б12 от вчера :
Вит. Б12 - 570.4 pg/ml , реф. 197-771
Вит. Д - 45.2 ng/ml, реф. 30-50

Добре са, нали ? Поне тях да не ги мисля.
Пия Пренатал от няколко месеца, а д-рката ми каза да не ги спирам преди изследването първо защото са в много ниски дози тези два витамина, второ за да видим дали ги усвоявам добре в тези форми и дози.

# 77
  • София
  • Мнения: 4 884
Ето моите резултати на вит.Д и Б12 от вчера :
Вит. Б12 - 570.4 pg/ml , реф. 197-771
Вит. Д - 45.2 ng/ml, реф. 30-50

Добре са, нали ? Поне тях да не ги мисля.
Пия Пренатал от няколко месеца, а д-рката ми каза да не ги спирам преди изследването първо защото са в много ниски дози тези два витамина, второ за да видим дали ги усвоявам добре в тези форми и дози.

Супер са ти bouquet

# 78
  • Мнения: X
Благодаря, Буена  Hug

# 79
  • Мнения: 1 782
Супер са, следи ги.
Пренатал ? Това не са ли обикновени витамини ? Ти бременна ли си и с какви мутации ?

# 80
  • Мнения: X
Пренатал на Джеймисън, не знам дали са обикновени или не, по- скоро са. Grinning
Бременна съм в 18 г.с. и съм Хомозигот на Лайден, нямам други мутации.

# 81
  • Мнения: 2 340
Вит. Б12 - 163,9 - при реф. 141-489

Хомоцистеин - 7,97 при реф. 5-15

Ще ги коментирам и с док, но май е нисък този вит. Б12  newsm78

# 82
  • Мнения: 1 782
 __Жана__ , тук не съм компетентна, но щом не се налага да си на метилирани витамини - гледай си кефа Simple Smile МОже пак да проследиш Б 12 и желязо по-натам. Бебчо скоро ще започне да си ги краде Simple Smile


ton4etyyy, много нисък резултат Sad
Непременно коментирай с добър специалист. Не знам дали ще дадат Б 12 толкова рано ...

# 83
  • Мнения: X
Благодаря, Бебка  bouquet
Мисля веднъж месечно да пускам, пък то ще си покаже.
Д- ра ми каза като изпия опаковката да спирам витамините, имам за около седмица още. Та ще видим другия месец какво ще е. Grinning

# 84
  • Мнения: 316
Запис и от мен в темичката. Дори и да не пиша ви чета редовно и съветите които давате са безценни

# 85
  • Мнения: X
Здравейте, момичета!
Много съм объркана и реших да се обърна към вас, защото тук може да открия някакви отговори.
Имах първа бременност от първия месец опити, която протичаше безпроблемно до към 7-ми месец, когато започнах да развивам високо кръвно налягане. Следящата ме докторка казваше, че уж кръвотоците били ок, не виждаше проблем. Обаче детето започна да изостава с растежа и така се наложи секцио в 36+1. Малката се роди с втора степен недоносеност 1.800 кг и 47 см. Сега ми е жива и здрава, за щастие.
През март месец решихме да опитаме отново и резултатът беше положителен. Чувствах се отлично и реших, че след края на празниците ще отида на първи преглед. Във вторник обаче получих кафяво зацапване и веднага позвъних на док. да ме погледне. В същия ден, според началото на цикъла, трябваше да имам 8 пълни седмици. Пи прегледа за съжаление се установи, че има ембрион, който в никакъв случай не отговаря на г.с. - беше само 3мм и се долавяха слаби пулсации. Назначи ми да сменя ФК с Огестан и да слагам по 2т. вечер Утрогестан. Каза, че ще ме погледне отново след седмица и ако нещата не се развиват добре, ще прекъснем бременността медикаментозно. За сега физически се държа, въпреки че кафявото зацапване продължава. Нямам представа какво ще се случи, но много искам да разбера имат ли връзка проблемите от двете бременности. Не съм имала други бременности и загуби, но и това, което преживявам е достатъчно, че да потърся къде е проблемът.
Надявам се и вие, препатили мами, да ми помогнете да намеря пътя към разрешаването му.
Ще се радвам на всякакви съвети и препоръки  Hug

# 86
  • София
  • Мнения: 3 050
Здравейте, момичета!
Ако е възможно малко помощ. Резултати от НГЛ за вродени тромбофилии от днес.
Всичко е нормално освен:
Инхибитор на Плазминогенния активатор - PAI 4G/5G - Хомозиготен носител 4G/4G
Според проф. Савов само и единствено при бременност може да има проблем и не е лошо ако ми се назначи профилактика. Какво имат предивд лекарите под профилактика?Ако някой може да даде мнение ще съм благодарна.

# 87
  • Мнения: 1 349
Съжалявам, че противореча на професор, но не, не е вярно, че само при бременност може да причини проблем. Що се отнася до "не е лошо да се назначи профилактика" - да , хич не е лошо  Mr. Green
Профилактиката се изразява в боцкане с нимомолекулен хепарин (фраксипарин или клексан) през цялата бременост и няколко седмици след раждане, с цел да се избегнат тромботични рискове за плода (намаляване или спиране на кръвотока към бебето), така и за майката (дълбока венозна тромбоза и белодробна емболия).
При наличие на тромбофилия от какъвто и да е вид има повишена опасност от образуване на тромби, особено при съчетаване с други рискови фактори. Такива са не само бременността, но и всяко залежаване, операция, травма, някои заболявания, дори продължително заседяване. В такива рискови ситуации е разумно също да се прилага профилактика.
Хубавото е, че тази мутация все пак се брои за нискорискова, т.е. рискът от образуване на тромби е по-малък, отколкото при други мутации като напр. фактор V или II, но го има.

# 88
  • Мнения: 16 905
Анонимен, правила ли си изследване за тромбофилия?
Моят съвет е да си запишеш час при др Сигридов, като занесеш всички документи от предишната бременност - почти съм сигурна, че ще открие проблема и ще предложи решение за тази бременност.

# 89
  • София
  • Мнения: 7 546
eldorado_f,

easy rider правилно ти ги е обяснила нещата.

Аз съм със същата мутация 4G/4G.
Това е хомозиготна мутация, тоест и двата алела на гена са дефектни.
Освен терапията с НМХ при бременност, пия аспирин протект без бременност.
Много често тромбофилиите водят до имунологични промени - напр. повишаване на НК клетки и ТЛА, така че е добре да изследваш и тях - те също могат да са причини за репродуктивни неуспехи, спонтанни аборти и др. Препоръчвам да прегледаш информацията на първа страница на темата и да се насочиш към имунолог/хематолог за следваща консултация.


Анонимен,
аз също препоръчвам да отидеш при д-р Сигридов със всички изследвания и епикризи, които имаш досега.
Пълният списък с изследвания за него можеш да видиш в първия пост на тази тема (накрая):
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=970650;topicrefid=20

Общи условия

Активация на акаунт