Боледуване на децата ни - тема 52

  • 38 789
  • 748
  •   1
Отговори
# 735
  • shumen
  • Мнения: 18 005
Дъждец,оправяйте се скоро.На моя позната и двете деца са с нея в болница-голямото с бронхопневмония,а малкото с бронхит.Не знам вече аман от тия болести.

# 736
  • Мнения: 19 294
Аз давам Ериус от седмица, но няма ефект. Започнах и Ентитус, защото нямах друго подходящо вчера през нощта, а много кашляше.
Дали не трябваше да взема Джуниърангин, който препоръча Месечинка...
Нощем чувам да се стичат секрети, а няма никаква хрема. Принудих да капя и Ксилометазолин преди лягане с надежда да облекчи. Пратих я сега на училище, защото не може да отсъства точно днес и се надявам всичко да е наред.

# 737
  • shumen
  • Мнения: 18 005
Дъждец,дано е наред всичко днес при детенце.На тях им е последния учебен ден ли?Дано лятото са здрави и да забравят за болестите.

# 738
  • Мнения: 6 547
Дъждец, някакъв вирус има сега такъв. Моята е по същия начин, както описваш - кашлица от стичащи се секрети (основно през нощта), леко задръстен нос, но напред нищо не излиза. Няма Т, храни се. И аз я пратих на училище, ако трябва да я спирам за такова нещо, то трябва почти да не ходи. Тя ми казва, че там всички кашлят, даже има деца, на които им се налага да излязат от час, защото се задавя от кашляне и хем се мъчат, хем пречат на часа.
Вечер чистя с фр и бейбивак преди лягане, а през нощта като закашля - чистя пак носа и давам Грийнтус, отварям прозореца широко, за да дръпне малко въздуха в стаята. Махнах килима и плюшените играчки от стаята, вечер гледам да е проветрено и поне измито с мопа (ако не успея да се включа с прахосмукачката), че при нея прахът много влошава кашлицата.

# 739
  • Мнения: 68 629
Дъждец,дано бързо мине и не е нещо сериозно.
Силве и вие да гоните бързо кашличко.
Сутринта ходихме да дадем кръв и за гърлен. Цирк Солей ряпа да яде...викове,рев...хукна да бяга по коридора... ooooh!
За АСТ му взеха кръв от пръста. Докторката каза че било все едно.
Сега съм увиснала пред педи. Объркала е направлението,невалидно е. В лаб.не ни върнаха,но обещах да занеса днес коригирано и валидно. Пак разкарване и разправии... Tired

# 740
  • shumen
  • Мнения: 18 005
Силве,да гоните скоро кашличко.
Тете,хаха,и моя е същия.Само да доближим поликлиниката и да разбере,че ще му вземат кръв и започва с истериите и крясъците,все едно,че го колят.

# 741
# 742
  • Мнения: 298
С вирусна пневмония е синът ми .
На инхлации с пулмикорт и вентолин е, изписаха му и Панцеф.
Това, което ме притеснява е , че пулмикорта е 3 пъти на ден. А при бронхиолита ноември беше 2 пъти...
Някой има ли опит с това ?
Другото, което не можах да попитам е, той пие Сингулар вече 3 месеца, да го спирам ли или не пречи на лече

# 743
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Джаз, съчувствам! Сингулар е като ефирата, малката я пи един месец, като застъпа част от периода на лечение на пневмонията й. Предписано бе от пулмолог. Дори трябваше да го пие 3 месеца, но бързо се подобри, пък и не й се отразяваше добре на поведението.
На колко ти е детенцето? Инхалациите с пулмикорт с 1 ампула на инхалация ли е или по 1/2. Стисщам палци бързо да минава. Не искам да си спомням кошмара от пневмонията  bouquet

# 744
  • Мнения: 298
Половин ампула на инхалация. 3 пъти на ден. На 2г 9м е. Сингулара му е изписан от пулмолог и го пие вече 4ти месец. Но и на фона на него имаше спазъм. Имахме час за днес за същия пулмолог, но не можахме да дочакаме и ходихме вчера при  Радичкова. Прегледа беше мн адекватен, подробен, обясни всичко.  И лечението за мен е ок, само третия път пулмикорт ме смущава. Бяхме и на снимка.А  в неделя бяхме на преглед в кварталната поликлиника, където го обявиха за здрав.

# 745
  • Мнения: 8 231
Jasmina, моето винаги при нужда е бил на инхалации с Пулмикорт -2 пъти по една цяла доза.
При вас общото количество за денонощие е по-малко, та аз не бих се притеснявала.

Обади се на пулмолога за Сингулара. Твърде много лекарства наведнъж. Аз знам че многото лекарства имат обратен ефект. Винаги се опитвам да давам само необходимият минимум.

# 746
  • Мнения: 68 629
Половин ампула на инхалация. 3 пъти на ден. На 2г 9м е. Сингулара му е изписан от пулмолог и го пие вече 4ти месец. Но и на фона на него имаше спазъм. Имахме час за днес за същия пулмолог, но не можахме да дочакаме и ходихме вчера при  Радичкова. Прегледа беше мн адекватен, подробен, обясни всичко.  И лечението за мен е ок, само третия път пулмикорт ме смущава. Бяхме и на снимка.А  в неделя бяхме на преглед в кварталната поликлиника, където го обявиха за здрав.

На снимката видя ли се?
Иначе знам, че скорострелно може да се развие... Tired

# 747
  • Мнения: 298
Да видя се. Благодаря за отговорите. Много сте мили.

# 748
  • Мнения: 68 629
Обърках темата...отивам в новата...

Общи условия

Активация на акаунт