Витилиго 4

  • 75 935
  • 515
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 3 615
Е чакам отговор от Рися!

# 331
  • Мнения: 790
Съгласна съм, че трябва да се изследва. Дори добавките според мен могат да имат негативни последици, ако тялото няма нужда от тях.
Аз противно на всички мои очаквания се оказах с доста прилични стойности на Б12, но с дефицит на вит Д. Сега приемам само него. Като дете се лекувах при доктор Тонкин и тя ми беше изписала инжекции Б 12, та явно има връзка.

# 332
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Ама аз не разбирам, само си пиша да има постове, сам го каза!

Б12 може да е водоразтворим, но докато го изпикаеш, в големи количества ще ти разбие ендокринната система!  Ама що да ме слушате, вие си знаете най-добре!

И на кой му пука, че и витилигото, и ИР ми се отключиха след серия инжекции с Б12!

И двамата, дето знаете по-добре от мене, да ви е хрумвало, че ако вие имате проблем с витилигото от няколко месеца, аз се боря с него от 30 и... чакай да сметна, от 38 години? И когато кажа нещо, аз не се изхвърлям и не се боря за постове и не повтарям папагалски чуждо мнение, а съм го изстрадала, проверила и изпитала? Нямам доказателства, имам собствен опит и резултат от множество изчетени книги и изгледани видеа. Не съм си правила труда да документирам - отде да знам, че ще ми потрябва!

Здраве да е, майната му. Отново ви казвам, не пийте Б12 сами, консултирайте се с качествен ендокринолог, моля ви!

# 333
  • Мнения: 281
Права е Рися!!! Прекомерния прием на кобаламин, или витамин B-12, може да доведе до някои симптоми . Може да се образуват кръвни съсиреци, сърбеж, диария и сериозна алергична реакция. За да избегнете тези симптоми на витамин B-12, консултирайте се с вашия лекар преди да решите да го приемате.

# 334
  • Мнения: 3 615
Няколко поста нагоре беше писано как при прием на б12 петната намаляли сега чета как се увеличават не разбирам явно.Хората с витилиго имат ниски нива на б12 доказано ими поне по голямата част.С ниските нива на б12 в организма се отключват автоимунни заболявания но да ти разбие здравето приема на б12 не  вярвям.Рися ти как реши кой от кога се бори с витилиго?И пак питам и то с интерес по какъв начин се разбива здравето при  приема б12 и как се предозира с него?Пише ли го някъде някой доктор ли ти каза, от личен опит ли как?Благодаря.

# 335
  • Мнения: 9 016
Никой не говори за прекаляване, сто пъти написах да се изследвате.
Рися, защо е нужно да си броим кой от колко години е с витилиго, моите не са много по-малко от твоите, но това няма никакво значение.
Маритима, не съм написала, че петната са  намалели, а че нямам нови петна, откакто установих недостиг на б12 и го приемам.

Последна редакция: ср, 17 юли 2019, 15:11 от alina_si

# 336
  • Мнения: 3 615
Много хора са притеснени, че ако необходимата дневна доза на витамин B12 е 2.4 микрограма за възрастни на тях им предписват дози, които многократно превишават тези стойности. Има ли опасност от предозиране на витамин B12?

В публикация на сайта www.b12-vitamin.com Vitamin B12 Overdose [2] се твърди, че предозирането на витамин B12 е почти невъзможно, тъй като тялото отделя ненужните допълнителни количества. Все пак е важно да не се прекалява, тъй като излишъците се отделят през бъбреците и представляват умерено натоварване.

# 337
  • Мнения: 740
От както писах за изследването на витамините пия D  и В12 (самоинициативно, защото се срещнах, че нивата в лабораторията са занижени). Доки само D ми изписа 10 к. на седмица. Днес забелязах нови петна по краката. Възможно ли е да е от  В12 или просто трябва да се натрупват. Нова съм в това, направо не знам кой път да поема. Толкова много инфо в нета за уж лекуващи неща, а от вас разбирам,че нищо на практика не лекува Sad

# 338
  • Мнения: 3 615
Като съвет мога да кажа  да намалиш стреса и начин на живот.

# 339
  • пак там
  • Мнения: 2 885
От както писах за изследването на витамините пия D  и В12 (самоинициативно, защото се срещнах, че нивата в лабораторията са занижени). Доки само D ми изписа 10 к. на седмица. Днес забелязах нови петна по краката. Възможно ли е да е от  В12 или просто трябва да се натрупват. Нова съм в това, направо не знам кой път да поема. Толкова много инфо в нета за уж лекуващи неща, а от вас разбирам,че нищо на практика не лекува Sad

Криси, аз на твое място бих се проверила за наличните автоимунни заболявания - от диабет през хашимото до лупус чак. Обикновено АИЗ не вървят сами, появява се и друго. Казвал ми го е професор-ендокринолог от катедрата по ендокринология при МА.

Витилигото реално е пренебрегвано от всички ендокринолози - не е животозастрашаващо, не е болезнено, съответно търсят основно начини за маскиране на кожата. Затова трябва да се търси другото заболяване и да се лекува то. Тоест като лекуваме АИЗ, реално нагласяме цялата хормонална система. Или поне се опитваме. В резултат шансовете да се възстанови кожата наистина подскачат.

# 340
  • Мнения: 3 615
Има логика но колко доктора са успели?

# 341
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Съжалявам, нямам статистика.

Но за мен това е начинът.

# 342
  • Мнения: 34
А тези които пиха интерлевкините имат ли (положителен) резултат?

# 343
  • Мнения: 740
Аз имам   автоимунни заболявания, но се оказа, че в момента не са активни. Имала съм бзед от 15 до 18 г. От тогава само го следя, но ТАТ и МАТ са ми високи, а тях никой не ги лекува. Всички лекари само вдигат рамене. Нямало начин да влязат в норма. Пила съм селен без резултат. При мен е "наследство" , майка ми има също подобни проблеми, но не я изби на витилиго, а базед и улцерозен колит. Sad Някой да знае как антителата може да се повлияят?

# 344
  • Мнения: 234
Здравейте. За първи път пиша в тази тема. С витилиго съм от 2007 г. когато се разболях от диабет тип 1. Започнаха заедно по мои наблюдения. При мен също има поява на нови петна и застой. Ясно ми е че лечение няма и едва ли скоро ще се намери. За б12 при мен и дума не може да става понеже имам карцином на щитовидна жлеза и е противопоказно. Та питането ми е има ли ефективни начини за прикриване на петната. Моля да ми препоръчате и да ми кажете има ли достатъчно добър прикриващ ефект?

Общи условия

Активация на акаунт