Витилиго 4

  • 75 962
  • 515
  •   2
Отговори
# 315
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Благодаря за препоръките относно ББ крема!

Аз вече си внушавам, че ако усетя слънцето върху лицето си, това неминуемо е свързано с уголемяване на петната и появата на нови. (:
Габи привет и тук се засичаме
Иам син на 14г и от един месец има ясна тънка линия над горната устна
Вероятно виталиго. За сега е само това
Моля за препоръки - лекари, добавки, какви са най-новите изследвания...

# 316
  • пак там
  • Мнения: 2 885
ВитИлиго.

Ако сте сигурна, че наистина е витилиго, разбира се, защото лесно се бъркат с кожни заболявания от рода на лишеи и подобни.

Автоимунно заболяване. Не е кожно. Тоест, като лекуваш кожата, не лекуваш и самото заболяване, след два месеца при същия режим на живот петната се появяват отново.

Нови изследвания в България няма. Тук ендокринолозите, които би трябвало да знаят най-много за него, дори рядко го разпознават. Има сайт, vitiligo.org, ако искате нова информация - четете там. Не знам доколко са нови изследванията им, но поне е пътека, по която да тръгнете.

Друга пътечка, която мога да предложа, е да смените режима на хранене на младежа. Нисковъглехидратен.

И задължително на ендокринолог. АИ заболяванията винаги вървят заедно - ако имаш едно, имаш и някое от другите.



# 317
  • Мнения: 726
Клиника за витилиго в София

Последна редакция: чт, 11 юли 2019, 18:21 от trada

# 318
  • Мнения: 740
И аз от малко петно на лицето, вече има огромни петна. Изобщо има ли някой който с нещо да се е повлиял положително.

# 319
  • Мнения: 9 018
Да, при мен от прием на б12 и д3 спряха да ми излзиат нови петна.

# 320
  • Мнения: 34
Да, при мен от прием на б12 и д3 спряха да ми излзиат нови петна.
На коя марка са витамините?

# 321
  • Мнения: 9 018
Всеки път различни купувам, поръчвам от айхърб.

# 322
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Внимавайте с приема на Б12. Нека ви го предпише лекар-ендокринолог.

# 323
  • Мнения: 3 616
Внимавайте с приема на Б12. Нека ви го предпише лекар-ендокринолог.
И защо?

# 324
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Наистина, защо???  Пий го в каквито комбинации и дози искаш.

# 325
  • Мнения: 9 018
Хубаво е да се изследва преди да се пие, но и да се предозира, не е опасно, защото този витамин е водоразтворим.

# 326
  • Мнения: 3 616
Наистина, защо???  Пий го в каквито комбинации и дози искаш.

Ти като знаеш сподели,за да науча нещо и аз какво се киселееш?

# 327
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Жив и здрав бъди! Аз предупредих да се внимава с дозировката, да се предпише от ендокринолог. Ваше право е да пренебрегнете съвета ми, или да го последвате.

Хубаво е да се изследва преди да се пие, но и да се предозира, не е опасно, защото този витамин е водоразтворим.

Не е животозастрашаващ, да. Но е способен да разбърка ендокринната система след като се предозира.

Последна редакция: ср, 17 юли 2019, 10:51 от AnMary

# 328
  • Мнения: 3 616
Хубаво е да се изследва преди да се пие, но и да се предозира, не е опасно, защото този витамин е водоразтворим.

Не е животозастрашаващ, да. Но е способен да разбърка ендокринната система след като се предозира.
Е как ще предозираш като е водоразтворим и излишъка чрез уриниране не остава в организма май нищо не знаеш ти.Само драскаш да има постове.Дай факти как се предозира, как действа на ендокринната система в организма?

# 329
  • Мнения: 9 018
Няма как водоразтворим витамин, да разбърка ендокринната система, все едно витамин Це да то направи.
Най-добре е, да се пуснат изследвания и спрямо тях да се приемат и б12 и д3. Има много информация и за двата витамина в интернет, включително и теми тук във форума.

Общи условия

Активация на акаунт