3нае ли някой лек 3а ТИНИТУС (Шум в ушите) 2

  • 91 417
  • 761
  •   1
Отговори
# 540
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Аз също имам шум в ухото след настинка.
Сподели моля те,ако имаш някакво подобрение и намаляване на шума.

Здравей! Ами доплера показа,че нямам проблеми с оросяването,пия си милгамата и танакана, вече 3 дена и шума падна с една степен!Старая се и да не го мисля,това помага донякъде Simple Smile

Моля да споделиш при кой лекар ходи.

# 541
  • Мнения: 724
И аз от близо три месеца съм с шум в ушите, след настинка със заглъхване на ушите! Февруари ми беше първото възпаление,април второто. Промиха ми ушите,след което остана една болка в лявото ухо,което имаше и зачервяване в канала и трябваше да го мажа с Дактакорт. Остана шума /свистене 24/7/ и една тъпа болка в дълбочина на ухото,като има околен силен шум /музика с баси/.Днес ходих на УНГ,направи ми аудиограма и ми каза че имам неврит на слуховия нерв,изписа ми Милгама и Танакан за месец. Прати ме и на Доплер,който ще си го правя утре! В началото шума беше по слаб и свикнах,но преди дни се усили Sad Дано поне се върне на предното ниво!
Би ли обеснила по подробноза доплера и къде го прави?Мерси предварително.

# 542
  • Мнения: 107
От Варна съм! Доплера го правих при Д-р Дюкмекчиев в клиника Плюс,а при него ме прати УНГ Д-р Стойкова от Сити клиник /впечатли ме много със диагностицирането си/ Мъж съм на 43 Wink

# 543
  • Мнения: 724
Сори, че предположих, че си жена:smiles:

# 544
  • Мнения: 896
От вчера в ухото което ми пищи се появи и болка от време на време (подобна болка имах когато започна всичко) .
Търсих отоневролог в София и в сайта на един видях че НЗОК не заплаща отоневрологичните изследвания.
Значи ли това че мога да си взема направление?

# 545
  • Мнения: 272
Иначе и аз мисля тази седмица да си взема направление за отоневролог и да ходя във Враца . Ходих при двама д-ри УНГ,но резултат нямаше и сега реших да посетя отоневролог да видим какво ще ми кажат . Като цяло в какво се състой прегледат при въпросният доктор ? Днес си взех и хапчета Селеногин да видим дали ще има резултат от тях . При мен повече ме дразни лявото ухо защото бучи и имам чувството ,че имам някакво напрежение в него за разлика от дясното ,което само пищи  . Но сега като се върна назад във времето преди 6 месеца и двете ми пищеха ,обаче лявото ухо ми спря да пищи и имах някаква тишина в рамките на няколко дена и след това се появи гадното бучене .

Някой пробвал ли е лечението на Петър Дънов с топлата вода или другото по надолу в статията?

Скрит текст:
Цитат
Шум или бучене в ушите


(вж. повече Дънов, „Книга за здравето”, „Здраве и дълголетие ...”)

То е от кръвообращението. Дължи се на тревоги. Човек да остави тревогите. Който има пищене на ушите, да пие 6 чаши гореща вода на ден: по две чаши сутрин, на обед и вечер. Десет дена да пие по една кафяна чашка от дребната лайка сутринта. После 10 дена почивка, пак 10 дена да пие и т.н. Да пие три пъти по 10 дена.

(вж. повече Димков, БНМ т. ІІІ/1)

Шумът в ушите не е самостоятелна болест, а показва, че има някакво разстройство в ушния апарат или някъде по-далеч от него.

Причини. Обикновено се подразделят на две групи: болести на слуховия апарат и болести вън от ухото, които влияят косвено.

Към първата група спадат възпалението на Евстахиевата тръба и на средното ухо. Шум и заглъхване на ухото може да настъпи и при запушване на ухото от ушна кал. Запушването може да се дължи и на някаква течност, гной, чужди тела и др. При обикновена хрема човек често има шум или пищене на ушите. Постоянен и разнообразен е шумът при ушното заболяване отосклероза.

Във втората група се включват заболявания извън ухото: внезапна промяна в кръвното налягане, каквото наблюдаваме при силна загуба на кръв, промяна в атмосферното налягане при летци, парашутисти, водолази, атеросклероза, някои нервни болести и др.

Признаци. Болните се оплакват от шум в ушите, който може да бъде много разнообразен: като гайда, цвъртене на птички или щурец, някои го наподобяват на пищенето на чайник, когато ври, или на мъркането на котка и т. н. Понякога шумът е кратковременен, а понякога не престава и това много безпокои болния. Страдащите от кръвно налягане и от атеросклероза чуват и биенето на пулса в ушите си. Тези пък, които страдат от ушно възпаление, чуват пулсирането на кръвта във възпалената част.

Лечение. Състои се в премахване на причината, която лекарят ще открие. Добре е да се приложи и следното лечение:

В леки случаи. Понякога шумът изчезва след продължителна разходка на чист въздух или при редовни разходки за известно време. Масажът на врата и шията също е полезен — прави се сутрин и вечер, последван от фрикция с хладка вода и сухо изтриване и дълбоко дишане — всекидневно (вж. том I, „Домашна гимнастика“). Освен това носът се запушва с два пръста и се духа така, че да нахлуе въздух в ухото. Или една капка топло маслинено масло се капва в ухото и се запушва с памук. И най-после натопено в сок от печен праз лук парче памук се вкарва в ухото — също е добро средство при шум в ушите, особено ако се съчетае вечер с налагане на ушите с платнена торбичка, напълнена със затоплени житни трици. Държи се през нощта.

В тежки случаи лечението е общо. За целта:

I. Сутрин, обед и вечер 20 минути преди ядене болният да взема по 1 супена лъжица смес от 500 г течна гликоза или чист пчелен мед, 20 зелени листа от индрише и 20 ядки от сладки бадеми, счукани в дървен хаван на кашица, с прибавка на 3 месести лимона, смлени заедно с корите, и по 12 г валерианова тинктура симплекс (чиста), тинктура от глогов цвят (от аптеката) и 1 супена лъжица канела на прах.

II. Десет минути след сместа да изпива 1 чашка от 75 г запарка от босилек, жълта комунига, клинавче, лавандула, липов цвят, маточина, мента пиперита, риган и хмел (шишарки) по 50 г от всяка. От тази смес 2 пълни супени лъжици с прибавка на 1 изравнена супена лъжица кори от портокал и по 3 зелени листа от здравец и лимон се запарват с 500 г вряща вода и на тих огън се вари 10 минути. Като изстине, се прецежда.

Диета. Вегетарианска храна, млечно-растителна с повече плодове и зеленчуци, слабо солена и подкиселена с лимонов сок или чист винен оцет, или пък обикновена храна без свинско, говеждо, овнешко и консервирани меса и риби. Люто, алкохол и тютюн — не! На обяд заедно с другата храна (винаги придружена от салата с червен кромид лук, листа от магданоз, домати или други салати с малко винен оцет или лимон и маслинен зехтин по вкус) може да изяжда и по 100 г младо месо: агнешко, телешко, птица или прясна риба. На вечеря безмесна храна: кисело мляко с 1—2 супени лъжици сурова настъргана целина, зеленчукови и тестени ястия и компоти с хляб. След обяд и вечеря да взема и по 1 драже витамин В1 (от аптеката) с 1 чаена лъжичка бъзов мармалад.

Вместо вода, ако дадените отварки са недостатъчни, да пие следната запарка: 25 шипки (счукани в дървен хаван на кашица) с прибавка на 2 супени лъжици лайка се изсипват върху 500 г вряща вода и като клокне 3 пъти, се снема от огъня и се прецежда през кърпа.

III. Два часа след ядене да взема следната смес: 1 чаена лъжичка кафе от фий (опича се до бежов цвят и се смила като кафе), разбъркано с 1 чаена лъжичка мед.

IV. Десет минути след тази смес да изпива 1 чашка от 75 г отварка от 5 ореха, счукани с ядките и черупките заедно, с прибавка на 2 супени лъжици корени от троскот и по 1 супена лъжица корени от обикновена коприва, репей и спирея и по 1 чаена лъжичка корени от дилянка и кори от зърнастец (франгула) и 1 малък див кестен, разрязан с кората на 4 части — в 1600 г вода на тих огън се вари 30 минути и веднага се прецежда. Пие се подсладена с мед и лимон по вкус.

V. Вечер преди лягане при запек, даже еднодневен, се прави клизма с 1 л чай от лайка, засилен с 1 чаена лъжичка сода бикарбонат, последвана от парни компреси на тила заедно с ушите с торбички, напълнени с търпимо горещ и полусварен ечемик (вари се само 10 минути, за да се използва 2—3 пъти), с продължителност около 10 минути, меняваща баня на краката до под коленете (42°С за 30 секунди, 20°С за 3 секунди — 5 пъти), започва се с горещата и се свършва с хладката, и коремен компрес от 4 парчета, натопени в топла отварка от орехови листа (2 супени лъжици в 600 г вода се варят 10 минути), а отгоре се слага сухо хасено парче и вълнен пояс. Във всяко ухо се поставя по 1 зърно камфор, увито в памуче, а на главата — цяла „шапка“ от тънко хасе, която да покрива и ушите, напълнена в понеделник и вторник с пресен селски хлебен квасец (забъркан отпреди 4 часа гъсто), засилен с 9—10 супени лъжици диви кестени, настъргани с кората, и 1 чаена лъжичка нишадър на прах, отгоре — вестник и вълнена шапка; в сряда — с топла лапа от 12 супени лъжици прясно смлян синап, 12 супени лъжици готварска сол, 6 супени лъжици житни трици или леко препечено царевично брашно и топъл оцет, колкото поеме, за да стане гъсто като тесто, отгоре вестник и вълнена шапка (държат се цяла нощ или докато досадят на болния); в четвъртък и петък — или със сурови картофи, едро рендосани и засилени с 9—10 супени лъжици диви кестени, или с квасец, както в понеделник и вторник. Картофите са много полезни, особено при бучене в главата, но след като се настържат на ренде, трябва хубаво да се изстискат и тогава да се засилят със сурови кестени, настъргани добре с кората им.

В събота — както в сряда.

Неделя. Ако болният е добре, почивка от всичко, при нужда лечението продължава по плана.

VI. Сутрин. Самовнушение с формулата: „Всеки ден във всяко отношение се чувствам все по-добре и в най-скоро време напълно ще оздравея“, последвано от фрикция с хладка вода на подмишниците, корема и половите органи, сухо изтриване и обличане и 10 дълбоки вдишвания през носа с бавни издишвания през устата (вж. том I, „Домашна гимнастика“). Добре е да се повторят преди обяд и вечеря.

Важни добавки:

1. Квасецът за „шапката“ може да се използва две вечери подред, като през деня се държи на студено място, а вечер се засилва с 1—2 супени лъжици нов квасец за нова ферментация и се затопля до 36°С. По желание за по-бързо оздравяване добре е преди поставянето на „шапката“ във всяко ухо да се капват и по 2—3 капки от следната настойка: по 3 супени лъжици седефче (листа), лайка (цвят) и жълт кантарион (цвят) в шише с 500 г чист маслинен зехтин се оставя на слънце да стои 40 дни; или пък капки от чисто бадемово масло или чист маслинен зехтин, а след това болното ухо се затъква с парче памук.

2. На слънце, вятър, дъжд и сняг без шапка да не се ходи.

3. Ако шумът е от атеросклероза, да се лекува основната болест.

4. При желание болният може да се лекува само с една от „шапките“, дадени в точка V.

5. При липса на диви кестени квасецът може да се засилва и със смес от 9 супени лъжици суров кромид лук, на ситно нарязан и засилен с 3 супени лъжици готварска сол.

Последна редакция: ср, 25 сеп 2019, 04:07 от AnMary

# 546
  • Мнения: 3 998
Доплера на кое място го правят, на сънните артерии или?

# 547
  • Мнения: 107
Доплера на кое място го правят, на сънните артерии или?

Да, обследва ми вратът, както и зад ушите!

# 548
  • Мнения: 272
Здравейте днес ходих да ми снимат шийните прешляни на ренген . Някой може ли да ми прочете какво пише :

# 549
  • Мнения: 125
На едно място сякаш се чете "начало на нова остеофатоза", което мисля е , че започва да се образува нов шип.
Най -добре лекаря да види самата снимка.
Не всичко описват (Аз имам рентген, на който нищо не бяха писали в разчитането, а също имам шипове).

# 550
  • Мнения: 272
След 10 дена ще мога да я занеса ,сега ми предписа да пия Виногин и Адицетам и да си меря 2 пъти кръвното на ден .

И ако наистина са шипове как се процедира за в бъдеще ?

# 551
  • Мнения: 840
И аз от близо три месеца съм с шум в ушите, след настинка със заглъхване на ушите! Февруари ми беше първото възпаление,април второто. Промиха ми ушите,след което остана една болка в лявото ухо,което имаше и зачервяване в канала и трябваше да го мажа с Дактакорт. Остана шума /свистене 24/7/ и една тъпа болка в дълбочина на ухото,като има околен силен шум /музика с баси/.
и на мен след чистене на лявото ухо стана, и така завинаги.

днес ми промиха и двете, без да имам нужда дясното да се почиства. сега вече и там се усеща едно тъпо чувство Sad

# 552
  • Мнения: 107
И аз от близо три месеца съм с шум в ушите, след настинка със заглъхване на ушите! Февруари ми беше първото възпаление,април второто. Промиха ми ушите,след което остана една болка в лявото ухо,което имаше и зачервяване в канала и трябваше да го мажа с Дактакорт. Остана шума /свистене 24/7/ и една тъпа болка в дълбочина на ухото,като има околен силен шум /музика с баси/.
и на мен след чистене на лявото ухо стана, и така завинаги.

днес ми промиха и двете, без да имам нужда дясното да се почиства. сега вече и там се усеща едно тъпо чувство Sad

На мен след направена аудиограма ми казаха,че съм имал неврит на слухов нерв, пих Милгама и танакан, но ефект особен не видях Sad

# 553
  • Мнения: 896
И аз от близо три месеца съм с шум в ушите, след настинка със заглъхване на ушите! Февруари ми беше първото възпаление,април второто. Промиха ми ушите,след което остана една болка в лявото ухо,което имаше и зачервяване в канала и трябваше да го мажа с Дактакорт. Остана шума /свистене 24/7/ и една тъпа болка в дълбочина на ухото,като има околен силен шум /музика с баси/.
и на мен след чистене на лявото ухо стана, и така завинаги.

днес ми промиха и двете, без да имам нужда дясното да се почиства. сега вече и там се усеща едно тъпо чувство Sad

На мен след направена аудиограма ми казаха,че съм имал неврит на слухов нерв, пих Милгама и танакан, но ефект особен не видях Sad
Това с аудиограмаат ми се струва голяма бутафория особенно за пищенето. Май само взимат пари и нищо повече. Думите на лекаря койт ми прави аудиограмата в Токуда бяха: " Това показва само в кои честоти е шума и и да се проследи дали има развитие след време."

# 554
  • Мнения: 71
След 10 дена ще мога да я занеса ,сега ми предписа да пия Виногин и Адицетам и да си меря 2 пъти кръвното на ден .

И ако наистина са шипове как се процедира за в бъдеще ?

Казват че като порастнат шиповете шума спирал...Това ми го каза жената която прави аудиограми в.        Fonio Варна /безплатно/, но те растат вече няколко години и още са малки според ренгена. По големия проблем е когато предизвикват главоболие, световьртеж, болки в врата...

Общи условия

Активация на акаунт