3нае ли някой лек 3а ТИНИТУС (Шум в ушите) 2

  • 91 452
  • 761
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 896
Имам колега който е много доволен от Нараченски бани. Няма шум, но световъртежа му намалял значително.

ПП: Снимка за шипове какъв лекар трябва да я разчете?  Познавам хората в рентгена и мисля да си спестя обясненията и чакането при личния лекар.

# 556
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Аз се обадих да си запиша час за отоневролог. Той ме попита освен шума в ухото имам ли съпътстващи симптоми - светъвртеж, главоболие..., казах -не. Той ми каза, че тогава съм за УНГ. Знаете ли добър УНГ в София?

# 557
  • София/Испания
  • Мнения: 1 505
Аз също имам шум в лявото ухо,вследствие на настинка.Тук,в Испания ми казаха ,че няма лек
за това.А може би има?Надеждата умира последна.....

# 558
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Аз също имам шум в лявото ухо,вследствие на настинка.Тук,в Испания ми казаха ,че няма лек
за това.А може би има?Надеждата умира последна.....

ее, ти пък, така ли ще си живеев с щурец в ухото цял живот. И моето е след настинка.

# 559
  • София/Испания
  • Мнения: 1 505
Чета по въпроса и търся начин да си помогна,но засега неуспешно.
Предписаха ми един спрей ,Avamys.Лошото при мен е ,че сега чувам
 по- лошо с ухото,в което имам шум.

# 560
  • Мнения: 840
правилно са казали май.

# 561
  • Мнения: X
Да не ви разочаровам, но Лечение наистина няма. Ако изобщо шума реши "да си ходи", то ще е защото тялото е решило така, по някакви си негови причини и процеси. А не заради лекарства /лечения някакви. Което не значи да не се прави нищо... Промяна в начина на живот, промяна в храненето, в движението, вида работа, седенето на стол /дивана дори може както да помага, така и да усложнява нещата... Не се знае при кого какво би имало някакъв ефект.

# 562
  • в джунглата
  • Мнения: 916
За съжаление и аз вече мисля че няма отърване от този шум, а става по зле. Вчера пак ходих на отоневролог пак започват да налучкват:  кавинтон, бетасерк, милгама , магнезиев  гел за мазане и шуслерова сол №7.   Само последните две не съм пробвала досега, а те са и най-безобидни.  Каза че физиотерапия би помогнала.
Скоро ще стане точно една година ходене по мъките и смяна на лекари и лекарства и ефект нулев.

Последна редакция: ср, 09 окт 2019, 12:46 от дънди

# 563
  • Мнения: 272
А като цяло как ви е кръвното налягане ? При мен преди 5-10 години кръвното ми беше 130/140 на 80 . След 4-5 години на режими и диети  кръвното в момента го измервам по 2 пъти на ден и ми е 100/110 на 60 ,което ми идва ниско сравнение с преди . Четох че симптомите при ниско кръвно пак може да е шум в ушите,така че мисля че и това не трябва да се пренебрегва .

# 564
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Моето кръвно е много ниско, в най добрия случай 100/60.  Много често  ел.апарат показва и 90/50. Цял живот съм с ниско кръвно и съм свикнала.

# 565
  • Мнения: 272
Забравих да кажа ,че преди няколко дена  бученето в лявото ми ухо (звука ,който ме най-дразни) ми беше спрял за 2-3 дена ,когато имах хрема и за малко се почувствах както преди спокойствие на домашна обстановка (вече ми е като мечта) .С минаването на хремата ми вечерта се събудих към 3-4 и пак с леко бучене ,което се увеличи на другия ден . Не мога да го хвана от какво се влияе това нещо .

Вече започнах да ям и по повечко ,приключвам с лишенията и постоянните режими .

P.S. дънди за жена мисля ,че това кръвно е нормално

Последна редакция: ср, 09 окт 2019, 13:25 от ianiovski

# 566
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Ходих на консултация при доц. Широв, отоневролог. Каза ми направо, че пулсирането в дясното ухо няма да мине, че няма смисъл да пия бетасерк, лекарството било отречено, не действало въобще Нямало да помогне и гимнастиката. Пулсирането може някой ден само да мине, но може и да си продължи докато съм жива. Дължало се на някакво преплитане на кръвоносни съдове.
Бях занесла на флашка ренгенови снимки, но каза че само компакт диск може да ползва, защото имало риск за компютъра от вируси.
Препоръча, ако спя по гръб, да ползвам ниска възглавница, ако спя настрани, да ползвам възглавница с височина колкото е разстоянието от главата до рамото.
Общо взето, имам чувството, че не му се занимаваше с мен, защото явно е трудно и бавно в такива случаи да се постигне някакво подобрение. Даже ми отказа накрая да му платя консултацията, защото нищо не ми бил помогнал.

Все пак, смятам да продължавам да правя гимнастиката за шийните прешлени, които споделих в темата, на д-р Шишонин от 2019 (тя се оказа пиратско копие и я снеха от ютюб, но аз вече я научих и мога да я правя и без видеоклипа) и на д-р Бутримов (заемат общо около 30 минути). Главоболието ми се повлия положително от нея, вече нямам. Спя вече почти без таблетки. Като се събудя рано сутрин, пулсирането в ухото почти не се чува. Мисля, че правилната гимнастика помага. Трябва обаче да се внимава много с гимнастиката, защото ако движенията са неправилни, шийните прешлени може да се увредят.
 
Според мен, повечето лекари не са склонни да се занимават с алтернативна медицина, или с лечение, което не могат да контролират изцяло, и за това го избягват. Предпочитат да изписват таблетки, или да ти кажат, че няма да се оправиш. За това аз ще си продължавам с гимнастиките, въпреки че резултатите с такива средства идват бавно.

# 567
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Не знаех за бетасерка, че вече се отрича. Явно тази докторка в Бургас е много изостанала, вчера ми го изписа за минимум три месеца. Досега като съм го пила е действал на замайването ми, но не и на шума. Уж мислих да съм сериозна този път и да издържа три месеца, а сега направо се отчаях....

Пулсирането в ухото свързано ли е с шум или болка? Това е много неприятно, имам спомен че при една криза с много висок пулс го усещах така и беше ужасно.

# 568
  • Мнения: 448
Бетасерк изобщо не го отричат, била съм при много лекари- всички го предписват ! Само Широв го отрича. Познавам хора, които са много доволни от Бетасерк. Всъщност само за това лекарство съм чувала да има и доволни. Но то не помага на всички, защото е за някаква част от ухото и ако проблемът не е там, няма да подейства. Но всеки трябва да го пробва. Действа с натрупване (ако изобщо ще подейства, разбира се).
За гимнастиката също не е прав, в някои редки случаи на шум помага.
Широв се е нагледал на нелечими шумове и затова е страшно негативен на тази тема и не иска да лъже хората като ги трови с химия. До голяма степен е прав, но мисля, че всеки трябва да опита поне за известно време и ако не действа, да пробва различна алтернативна медицина. Не се отчайвайте, има хора, при които е станало чудо. И обикновено те не пишат по форуми, защото нищо не им тежи. Но в най-лошия случай ще свикнете с шума. Моят е много тежка версия и вече посягам към химия само когато се влоши (така препоръча и Широв).
Широв може да е много добър отоневролог, но специално за шум, няма смисъл да го посещавате.
Фурнаджиев пък само ще ви омайва, че ще ви излекува и накрая нищо. Истината е, че най-голям шанс имат реагиралите до 3 дена и си проличава в рамките на месец дали ще се оправите. Но има излекувани и до 6 месеца. По-нататък вече... само алтернативна медицина има смисъл да се пробва. И да се пазите от влошаване. Бягайте от грипозни хора, силни шумове и внимавайте с лекарствата - някои увеличават шума.

# 569
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Не знаех за бетасерка, че вече се отрича. Явно тази докторка в Бургас е много изостанала, вчера ми го изписа за минимум три месеца. Досега като съм го пила е действал на замайването ми, но не и на шума. Уж мислих да съм сериозна този път и да издържа три месеца, а сега направо се отчаях....

Пулсирането в ухото свързано ли е с шум или болка? Това е много неприятно, имам спомен че при една криза с много висок пулс го усещах така и беше ужасно.
Съгласна съм с мнението на Rozi4kata, това за бетасерка е по-скоро мнение на Широв. Той каза, че имало изследвания, че влиянието му било по-слабо и от плацебо. Но всичко е въпрос на лично усещане.
Лекарката, която ми го предписа, каза да го пия месец, ако има резултат, да продължа още един месец, ако няма да го спра. Пих го повече от месец, нямаше резултат и го спрях. Но при друг може и да действа, не знам.
При мен има понякога болка в ушите, но пулсирането е постоянно. Понякога започна да става по-тихо, почти не се усеща, но има моменти, когато е като звук на доплер. Болка понякога имам и в другото ухо, така че болката вероятно няма отношение към пулсирането.
Аз мисля че гимнастиката е полезна, въпросът е да е правилната за твоя случай, и да се извършва правилно, защото мястото е много чувствително.

Общи условия

Активация на акаунт