3нае ли някой лек 3а ТИНИТУС (Шум в ушите) 2

  • 91 444
  • 761
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 272
Забравих да кажа друго какво ми каза д-р  . Каза ми че и да пия нещо не означава ,че ще ми помогнат хапчетата . Описа ми го така ако една жена е бременна  и има болки и аз и дам аналгин ,болките ще спрат ,но не отстраняваме проблема ,а хапчето просто играе ролята на болкоуспокояващо . За да спре шума в ушите трябва да се отстрани самия проблема. И сега като ви чета коментарите осъзнавам ,че тези хапчета ,които ги пием за уросяване и т.н. са само за облекчаване на проблема,а не и за отстраняването му . Така ,че трябва да се търси другаде причината ,защото могат да бъдат много . 

# 571
  • Мнения: X
Че тя като цяло медицината е ориентирана в подтискане на симптомите, не към лечение. Simple Smile Не само за тинитус, а за всяко хронично заболяване.

# 572
  • Мнения: 272
Аз не претендирам ,че разбирам от медицина ,но по пътя на логиката това ми дойде на ум   Simple Smile

# 573
  • Мнения: 301
Последното което прочетох във нета като една от многото причини е гъбична или бактериална инфекция. Дали е вярно нямам представа. Но е още една насока къде да се търси. Омръзна ми от лекари които гледат на работата си ден да мине друг да дойде. И най лесното е да изписват хапчета за да си вземат комисионната и да те изкарват луд. Това което не могат и не искат да го обяснят ти казват че е на нервна почва - пий някакви успокоителни, отиди на психиатър и това е!

# 574
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Това за инфекцията не съм го срещала, при някой случаи може и така да е, ама за мен мисля че не е. Стреса и може би рязко скачане на кръвното го предизвика, струва ми се.

Забравих да кажа, че като бях при доц. Широв, му занесох ЯМР на главата, който си правих в началото на тази година, по друг повод, и преди да стане това с пулсирането в ухото. Прочете заключението на листа, каза че ако се прави ЯМР, трябва да е с контрастно вещество, за да се види евентуално къде е проблема. А и да се види къде е, пак нищо не може да се направи. Операциите са несигурни и опасни, така че не би ги препоръчал.
Все пак, ако реша пак да си правя в бъдеще, може да опитам този вариант с контрастното вещество.

# 575
  • Мнения: 71


В София, но не си спомням, беше преди няколко години . Това е рядьк случай но с щастлив край. Аневризмите са безсимптомни или имат други симптоми. Казах го по повод на поста че операциите са опасни. Когато лекарите не знаят кьде да тьрсЯт причината си измислят различни оправдания

# 576
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795


В София, но не си спомням, беше преди няколко години . Това е рядьк случай но с щастлив край. Аневризмите са безсимптомни или имат други симптоми. Казах го по повод на поста че операциите са опасни. Когато лекарите не знаят кьде да тьрсЯт причината си измислят различни оправдания

Ами точно за това си направих ЯМР. Нямам аневризма. А шумът се появи по-късно.
Докторът нямаше предвид операция при аневризма, а локализиране на причината за шума.

# 577
  • Мнения: 840
е сега вече се изплаших.

# 578
  • Мнения: 301
И аз си правих ЯМР на главата и врата и гръбнака. Заключението е че в главата нямам роблеми, но невроложката каза че ако има излезли кристали ( отолити) не се виждат даже на ЯМР то. Имам проблеми на врата и целия гръбнак, но пак не обяснява пищенето в ушите. Обаче наистина вдигам понякога кръвно макар че съм със много ниско винаги. Не знам вече какво да мисля. Заобиколени сме отвсякъде със кабели антени и какво ли не. Знае ли човек може пък от това да е проблема.

# 579
  • Мнения: 896
Една от хипотезите които четох преди доста време, е че високото кръвно може да причини микроинсулт, който да причини шума.

# 580
  • Мнения: 8 952
Ох, и аз съм в тази каша с шум в ухото...

Не съм ходила по доктори.

Шум се появи при мен, когато второто ми дете беше бебе. Бях ужасно преуморена. Имах и период с високо кръвно налягане. Освен това и от постоянното носене на ръце си докарах дискова херния на врата. Там пък имам други симптоми - много силно изтръпване на ръцете през нощта по време на сън. Специално дисковата херния ми я видяха на ЯМР.

Мина време. Нормализирах кръвното. Спрях да нося детето толкова. Намерих удобна поза за нощен сън.
Шумът изчезна и го нямаше няколко години.

До миналото лято. Преживях ужасно силен стрес покрай свой близък. Вдигнах високо кръвно, макар и еднократно. Също имах период на силна физическа и психическа преумора.
И не знам коя е причината, но отново имам шум вече цяла година...

# 581
  • Мнения: 448
А някой случайно да е пробвал боуен терапия за шума ?

# 582
  • Мнения: 71
А някой случайно да е пробвал боуен терапия за шума ?

Аз, не за шума, а за болки в гьрба и врата, което има врьзка... Няма ефект нито за едното, нито за другото..

# 583
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
А някой случайно да е пробвал боуен терапия за шума ?
Все още правя, тя се прави един път седмично, пет-шест процедури направих, но не мисля, че нещо се промени. Полезното беше, че терапевтката ме насочи към линкове с гимнастика на шията, защото явно там имам сериозни проблеми от отдавна. Единият линк обаче е бил пиратски, и Гугъл го премахна, но аз вече бях научила упражненията, така че продължавам да си ги правя. Ефектът от упражненията обаче е бавен, така казват, пет-шест месеца минимум трябват за да се усети, ако изобщо помогнат. Разбира се, гаранция никой не ти дава. Ама имам ли избор.

# 584
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
Ммм даа,
застудя времето, свиха се кръвоносните съдове и  и   и ето ни всички тук.
Естествено  от студа се увеличава и кръвното налягане.
Радвам се че много хора стигат до заключението че проблемите идват от шийните прешлени.
Всички пътуват с автомобили , нали??
Отворени прозорци , климатици  в колите , климатици в къщи- духа от всякъде , схващане на врата . шипове, ???
Е, идва и шума.

Общи условия

Активация на акаунт