Пране на ръка

  • 9 071
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 877
За вълнени и деликатни си има режим, идеално се изпират без никакви поражения.
Бельото хич и не го мисля, след толкова препарати нямам никакви страхове.
Маратонки и кецове също вътре, след тях 1 пускане с или с белина на висока Т.

   Сега погледнах програматора на пералнята си. Има за вълнени материи - символа е прежда, а за деликатени материи няма такава програма.

# 16
  • Мнения: 25 842
   Да, пера на ръка. Всеки ден бельото си, тъй като се падам гнуслива, за да пусна в пералнята бельото си. Сутиени, дантелени и фини блузки, вълнени блузки - поради страх да не се разтегне в пералнята, когато има 3-4 парчета дрехи за пране, пера на ръка. Също така пера и тези дрехи, които пускат боя.

...
   Мразя да пера на ръка. С ръчно пране се губи много време.

Леле, переш всеки ден на ръка, защото мразиш да переш? Какво ли щеше да е, ако обичаше пък...  Laughing

# 17
  • Мнения: 46 598
За деликатните не знам как е означено, на всяка пералня май е различно, но помня, че като я купувахме продавачът каза, че това става за тези тънките пердета и деликатни дрехи.
Нищо не пера на ръка, толкова съм го намразила през ония 4 г., че съм на принципа - което оцелее - ще се носи  Mr. Green

# 18
  • Варна
  • Мнения: 25 317
   Да, пера на ръка. Всеки ден бельото си, тъй като се падам гнуслива, за да пусна в пералнята бельото си. Сутиени, дантелени и фини блузки, вълнени блузки - поради страх да не се разтегне в пералнята, когато има 3-4 парчета дрехи за пране, пера на ръка. Също така пера и тези дрехи, които пускат боя.
..................
Мятам ги в центрафугата и после простирам.
+1.
Накисвам, ако ме мързи да ги изпера на момента, иначе не.

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 577
Не нося деликатни и фини дрехи, та да ме е страх да ги пера в пералнята. Плетивата ги пера на ниска Т със специален препарат и ниски обороти на центрофугата. Не ме е гнус да пера гащи и чорапи заедно с дрехите, така че нямам никакви проблеми с прането си. А, обувките също пера в пералнята. Че и на ММ работните дрехи пера в пералня, без да я стерилизирам след това  ooooh!

# 20
  • Мнения: 12 687
че съм на принципа - което оцелее - ще се носи  Mr. Green

И аз  така. И с миялната е същото. Който има претенции, заминава.

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 577
Има ли рискове при миялната? Не ползвам, ама скоро ще имам, та да знам. Ако е на същия принцип, няма проблем- което не оцелее, не е било моето  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 15 092
Добре де, от какво да ме е гнус да си изпера каквото и да е в пералнята. Нали за това се казва пералня. Легена след всяко пране ли дезинфекцирате? Да не говорим, че 70 % от прането ми директно се изсушава. Нека видим как е остане някой микроб/бацил и т.н. екстри след като мине през сушилнята.

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 577
Добре де, от какво да ме е гнус да си изпера каквото и да е в пералнята. Нали за това се казва пералня. Легена след всяко пране ли дезинфекцирате? Да не говорим, че 70 % от прането ми директно се изсушава. Нека видим как е остане някой микроб/бацил и т.н. екстри след като мине през сушилнята.

На това се чудя и аз винаги, ама всеки луд с номера си.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 25 317
Ами не обичам гащите ми да се въртят с дрехите на детето примерно Twisted Evil Не смятам да се оправдавам, просто изреждам моите причини да пера на ръка. Темата не е "за и против прането на ръка". Чак пък "всеки луд с номера си", малко е грубичко.

# 25
  • Мнения: 15 092
Аз дрехите на детето ги пера отделно.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 25 317
Ами хубаво... аз пък не Laughing

# 27
  • Мнения: 15 092
Не споря. Който иска да пере на ръка, нека го прави. Те някои хора даже и не перат, но и това си е тяхно право. Аз просто се чудя.

# 28
  • Мнения: 12 687
Има ли рискове при миялната? Не ползвам, ама скоро ще имам, та да знам. Ако е на същия принцип, няма проблем- което не оцелее, не е било моето  Mr. Green

Има някои чудесии, които не се мият в миялна. Може и шарки да ти изчезнат.

# 29
  • Мнения: 46 598
За миялната само един тиган от лят чугун мием на ръка, пишеше си, че не става в миялна, но и него набутах. Лошото е, че не се измива добре, затова на ръка. Но когато аз готвя го заобикалям  Whistling
Може и шарки да ти изчезнат.
Да, избледняват, но тъкмо повод да се сменят  Mr. Green че иначе ми е жал да хвърлям...

Общи условия

Активация на акаунт