На планина с две малки деца – хотел с басейн и подходящ детски кът - 4

  • 117 242
  • 569
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 637
Ние вече няколко пъти ходим в хотелски комплекс Старосел.
Има няколко вътрешни топли минерални басейна, два от който са доста топли.
Единият е около 40см детски, а другият е около 1,40см и пак е топъл.
Последният път бяхме с децата и по цял ден не са излизали от топлите басейни. Simple Smile

# 436
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 789
Благодаря много. Отказвам се от него. А иначе и аз съм със същите наблюдения за външни басейни. Дори уж минералните през лятото рядко са достатъчно топли.
Скатавт се защото вече минералната вода се заплаща, а преди доста година е била авантакис. 😊

# 437
  • Варна
  • Мнения: 3 929

Мен и 29 градуса ме устройват за плуване, но ако не се отопляват басейните, дори тази температура не може да се достигне. Не знам кои хотели отопляват външните си басейни, мисля, че почти няма такива.


Абсолютно невъзможно е външен неотопляем басейн без естествено ГОРЕЩА  минерална вода да достигне такива градуси. Напоследък се опитват да ги топлят със слънчеви батерии и пак не става , ако достигнат 24 - 25 и се радват.Мерихме един в Банско на 10 август - беше 16 градуса  Sad  Иначе страхотно докаран на снимки по диплянки и сайтове  Sad  ДА ги топлят на ток е немислимо като цена.

# 438
  • София
  • Мнения: 7 276
Нашият басейн се топли с термопомпа - около 32 гр. и начинът на отопление е икономичен.

# 439
  • Мнения: 321
Нашият басейн се топли с термопомпа - около 32 гр. и начинът на отопление е икономичен.
Да с термопомпа е идеално. И не мога да разбера защо голями хотели не искат да инвестират в термопомпа за басейн. Според мен могат да си го позволят а и ще има повече посещаемост

# 440
  • Пловдив
  • Мнения: 1 357
Нашият басейн се топли с термопомпа - около 32 гр. и начинът на отопление е икономичен.
Да с термопомпа е идеално. И не мога да разбера защо голями хотели не искат да инвестират в термопомпа за басейн. Според мен могат да си го позволят а и ще има повече посещаемост
Защото е голяма хамалогия да си ги узаконят, а ако си направят и някой ги надуши - ще имат много солени глоби.

# 441
  • Варна
  • Мнения: 3 929
Защото има и много голяма разлика в обемите . Един домашен частен басейн не е като басейн на хотел с 100 - 200 стаи

# 442
  • Мнения: 321
Нашият басейн се топли с термопомпа - около 32 гр. и начинът на отопление е икономичен.
Да с термопомпа е идеално. И не мога да разбера защо голями хотели не искат да инвестират в термопомпа за басейн. Според мен могат да си го позволят а и ще има повече посещаемост
Защото е голяма хамалогия да си ги узаконят, а ако си направят и някой ги надуши - ще имат много солени глоби.
Ок. Но какво толкова има за узаконяване. Това означава ли че термопомпата в къщи трябва да си я узаконя.

# 443
  • Пловдив
  • Мнения: 1 357
Нашият басейн се топли с термопомпа - около 32 гр. и начинът на отопление е икономичен.
Да с термопомпа е идеално. И не мога да разбера защо голями хотели не искат да инвестират в термопомпа за басейн. Според мен могат да си го позволят а и ще има повече посещаемост
Защото е голяма хамалогия да си ги узаконят, а ако си направят и някой ги надуши - ще имат много солени глоби.
Ок. Но какво толкова има за узаконяване. Това означава ли че термопомпата в къщи трябва да си я узаконя.
Ако се позоваваме на закона - да. Понеже, тези които държат хотелите са си фирми и искат да ползват подземна вода за каквото и да е било, трябва да бъде узаконено. Водата може да е природен ресурс, но се води собственост на държавата. Както всички плащаме на ВиК, а ВиК плаща на държавата, така е и с фирмите, които ползват такава вода.

# 444
  • София
  • Мнения: 7 276
Нашата термопомпа не ползва подземна вода - друг вид е.

# 445
  • Мнения: 401
ЛиМена, бихте ли споделили кои са хотелите до Разлог и във Велинград.
И аз се интересувам от пресни отзиви за хотел с външен минерален басейн около Банско /Разлог, Баня.../ Иска ми се да отскочи за 3 дни преди началото на учебната година

# 446
  • Варна
  • Мнения: 3 929
И аз се интересувам от пресни отзиви за хотел с външен минерален басейн около Банско /Разлог, Баня.../ Иска ми се да отскочи за 3 дни преди началото на учебната година

там само в Баня има топла минерална вода.Топли , големи , хубави  басейни имат няколко хотела .

# 447
  • Мнения: 696
ние бяхме в Регнум Банско и в самия хотел външния басейн си е с топла вода, има и малки за децата, отделно си имат техен плаж с басейни в Баня и те водят с бусчета до там, лично на мен ми хареса комплекса, обслужването и храната.

# 448
  • Варна
  • Мнения: 3 929
Точно в Банско в 2-3 хотела външните басейни бяха ледени не знам и  в Регнум Банско и в самия хотел какво значи с топла вода. Виж в Баня са топли  Simple Smile

# 449
  • Мнения: 696
Точно в Банско в 2-3 хотела външните басейни бяха ледени не знам и  в Регнум Банско и в самия хотел какво значи с топла вода. Виж в Баня са топли  Simple Smile
29-30 градуса, в сравнение с Баните до Смолян, където също пишеше 29, а беше лед и само успявах да си потопя краката, а уж там има минерални извори, но собственика каза, че била много смрадлива и не можела да се разрежда и ..., в Регнум си беше топла и приятна за плуване

Общи условия

Активация на акаунт