Витамин D, децата, майките, възрастните и зимата... - 2

  • 87 756
  • 754
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 4 770
Други причини за високо кръвно налягане може да са хормонални проблеми, задържане на течности, нарушен липиден профил, прекаляването със сладки или мазни храни, силен стрес, медикаменти, неподходящи растителни/билкови препарати, недоспиване и пр.

# 241
  • Мнения: X
Излязоха ми хормоните - в златната среда съм
ПКК, ДКК, цялата биохимия е пусната....
чернодробни, бъбреци, панкреас, жлъчка, всичко изследвано.
Единствено съм....в депресия:-( Вчера имах малко притеснения ама...чак пък толкова....
Изхожданията ми се нормализират сякаш,къркоренето изчезна, но болката в стомаха си седи....
До обяд нищо ми нямаше и сега пак почна....
Превърнах темата ви в оплаквания. Ще се спасявам...

# 242
  • Мнения: 1 967
За болка в стомаха, изследвай хеликобактер пилори-бактерия която прави язви и др подобни.
За депресия-изследване на б12 задължително..

# 243
  • Мнения: X
Ами имам близка която е в лабораторията и е лекар, питах я за Б12, обясни ми някакво съотношение между някакви показатели в биохимията и ДКК, които се гледали и показвали, че клетките са пълни с желязо ли незнам ...абе...не помня точно какво ми обясни, нещо за някакъв обем..... Каза че, това показвало, че никъде не се губи или има проблем с усвояването и затова няма нужда да изследвам Б12.
Желязо отделно също изследвах, и там съм с чудесен резултат.
Кръвна захар също.
Д-то установихме че е много ниско.
 Хеликобактер само не съм изследвала....той до колкото разбирам е с гастроскопия....
Оф ще опитам с нещо за стомаха, ще мина на диета....да видим няма ли да се подобря.
Подозирам ,че си докарах беля с тоновете лекарства, които пих.....
Това обикаляне по доктори ме съсипа.

# 244
  • София
  • Мнения: 2 051
Здравейте, изследвах витамин Д и резултата е доста нисък 16, купих си капки Вигантол, мисля да пия по 20 на ден, според вас добре ли е тази доза, не съм взела още К2, но четох, че е добре да се взима и магнезий, имам магнезиево олио, дали става да се мажа или трябва да си купя таблетки.
Малко ме притеснява този К2, влияе ли на кръвосъсирването, понеже се оказа, че имам и тромбофилия, а ми предстои ЗЕТ и най-вероятно ще съм на фраксипарин.

# 245
  • Мнения: 1 967
Niama_me,
Това което ти е обяснила лаборантката за Б12 е вярно донякъде, с едно малко уточнение - за да се отрази недостига на Б12 на пълната кръвна картина, значи наистина става дума за огромен недостиг. При по-лек недостиг е напълно възможно ПКК , обем на еритроците и тн. да са напълно в норма, а човек да има симптоми като липса на енергия, депресия, болки в стомаха, неврологични проблеми.
Аз загубих 2 години преди да си изследвам Б12, защото всички ме убеждаваха, че няма как спрямо всички други изследвания( които бяха Перфектни) да имам недостиг. А аз се чувствах толкова уморена и се оказах с доста сериозен недостиг.... После убедих моя роднина - лекар да се изследва (и тя с перфектни кръвни показатели) - ами и тя е с недостиг, при нея недостига се изявява в проблеми със стомах. Баба ми -  с 20 години депресия, всички видове лекарства, никой, никога не заподозря, че има недостиг на Б12, пак защото другите неща й били добре... Липсват лекари и познание в България относно витамините.
Изследването за Хеликобактер е с венозна кръв, прави се във всички лаборатории.
Също друго ценно изследване при проблеми със стомах е изследването за непоносимости - но струва към 200 лв. Моя позната го прави и е изключително доволна. Оказа се, че някой храни не са й понасяли и заради това тя страда с години....

Кuru,
Аз преди да пия/мажа магнезии бих си го изследвала - струва 5 лв. При мен се оказа, че няма недостиг на калции и магнезий и не ги пия тях. Иначе магнезиевото олио е добър източник на магнезий.
Относно тромбофилия, бременност и К2, аз не можах да намеря статии, които да потвърдят или отхвърлят безопасността му. Ще се радвам, ако някой има информация да я сподели. По принцип К1 е витамина, който отговаря за съсирването, а не К2. От друга страна те са от една група и лекари са консултирали моя позната с риск от тромбофилия да не приемат никакъв К през бремеността си и докато е на фракси... Затова аз реших през бремеността си да приемам само Вигантол, а за К2 да хапвам повече ферментирали храни БЕЗ да пия добавки К2. Щом ще си на фраксипарин, значи ще имаш консултации с лекар относно тромбофилията и най-добре този лекар да ти даде съвет за К2. Успех на ЗЕТ.

# 246
  • Мнения: 4 770
kupu, дозата е добра при толкова нисък резултат, ако няма противопоказания. Щом имаш проблеми с кръвосъсирването, не рискувай с К2, той е антикоагулант. Аз имам същия проблем и ще проуча и заради себе си въпроса.
При депресия според мен е задължително да се изследва витамин D. Когато имах много ниски нива се чувствах възможно най-зле в сравнение с когато и да било през живота си и то без сериозно основание.

# 247
  • София
  • Мнения: 2 051
Благодаря  за отгорите,  за сега няма да купувам К2, при мен също и вит. Б12 е под минимума,  взех метилкобаламин,  че и там имам частична мутация за неусвояване. Утре ще посетя ендокринолог,  понеже и ТСХ се вдигнал въпреки л-тироксина. Пуснах тези изследвания защото в последните две седмици нещо не се чувствам добре физически,  но  нямам депресия.

# 248
  • Мнения: 4 770
Къде си изследваш мутациите?

# 249
  • Мнения: 1 967
За мутации препоръчвам в генетична лаборатория да се правят. Може в национална генетична в Майчин дом. Аз моите ги правих в Геника, там има и МТRR.

# 250
  • София
  • Мнения: 2 051
В Майчин дом,  там е най-евтино - 100 лв. 

# 251
  • Мнения: 4 770
Благодаря и на двете.

# 252
  • Мнения: 8 940
Сега видях, че съм поръчала този витамин д, които е 10 000 IU. По колко на ден/седмица/ месец трябва да пия?

# 253
  • Мнения: 1 967
Сега видях, че съм поръчала този витамин д, които е 10 000 IU. По колко на ден/седмица/ месец трябва да пия?
А какви са ти стойностите на витамина?

Това ми напомня, че в iherb до 2 февруари има 20% отстъпка на доста продукти с витамин Д. Който пазарува от там, сега е момента да се възползва.

# 254
  • Мнения: 8 940
Не съм изследвала.

Общи условия

Активация на акаунт