Витамин D, децата, майките, възрастните и зимата... - 2

  • 87 796
  • 754
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: X
... И имате ли идея каква доза магнезий трябва да приемам с тия оплаквания?
"Дозата на Магнезия е от 5 до 10 мг. на кг/тт., зависи кой, за какво ще го приема и колко дълго време / профилактична или терапевтична доза/. Или при тегло 50 кг - от 250 до 500мг/дн." (Денис)

Много благодаря!

# 586
  • София
  • Мнения: 808
Само да уточня, че става дума за количеството елементарен магнезий. Т.е. трябва да се гледа даден продукт на колко елементарен магнезий се равнява. Например, в Магнерот е 32.8 мг на таблетка. В МагнеВ6 - 47 мг/табл.

Аз си взимам по 2 табл. от препоръчания от Денис (100 мг/табл):
https://www.iherb.com/pr/Doctor-s-Best-High-Absorption-Magnesium … 40-Tablets/16567?

# 587
  • Мнения: 437
Здравейте отново днес ми излезе резултата за магнезий 0.91mnol при ст.066-1.07 трябва ли да спра до го взимам въпреки приема на витангола.Благодаря и останете със здраве

# 588
  • Мнения: 284
Здравейте,момичета вече бях на лекар и имам терапия на витамин Д .Пуснах всички изследвания на ЩЖ и отново TSH сутрин рано и беше 2.6.Всичко друго е ок и на ехограф я гледаха казаха перфектна жлежа за момента няма да пия нищо за нея,но след 3 месеца пак ми казаха да отида и така ...

# 589
  • Мнения: 5 996
Два дни бях със страшни мускулни и костни болки след първия си прием на вит.Д - 5 капки плюс мултивитамини с витамин Д, в които има 1000 IU витамин Д. Чаках да видя грип ли ще се окаже, но не - много учудващо организмът ми буквално за часове реагира на Вигантола.  Явно много ми дойде. Сега пак чувствам леки костни болки. Никога не са ме боляли костите. Не знам хубаво ли е това, лошо ли е. Май по-добре си бях с неподозирания дефицит Simple Smile
Намалих капките по 3 на ден и изключих мултивитамините. От днес добавих K2 и Магнезий. Магнезият ми е на Допелхерц 500 мг като на указанието пише, че се пие половинка на ден. Дали 250 мг ще са достатъчни, предвид това, че взимам Вигантол?

# 590
  • Мнения: X
И аз все още съм със страшни болки в мускулите и костите вече 10 - тина дни. Ужасно е, всичко ме боли...от 2 дни пия магнезий, но явно е рано за резултат. Даже мисля да спра Вигантола докато не спрат болките и после да пия по - ниска доза - 2 - 3 капки на ден макс.
И аз си бях по - добре с дефицита, това не се трае направо...
Иначе взимам магнезий 400 мг. Сега няколко дни взимам ударно по 2 таблетки на ден, после мисля да намаля на 1 таблетка.

# 591
  • София
  • Мнения: 808
Момичета, от доста време пия по 8 капки ежедневно и не съм получавала такива болки. Естествено, изходните нива определят нужната доза, на вас може да ви трябват по-ниски дози. Дано магнезият и вит. К2 ви помогнат.

Между другото, Допелхерц съдържа магнезиев оксид. Той е с по-ниска бионаличност. Отново ще цитирам Денис:

"За Магнезия - когато е форма оксид, тялото усвоява много малко от магнезия. За да се усвои, магнезият трябва да е свързан с някакъв друг елемент - като напр. някаква сол или органично в-во. Напр.:
Магнезиев оксид
Магнезиев сулфат
Магнезиев карбонат
Магнезиев аскорбат /с вит. С/
Магнезиев лизинат
Магнезиев глицинат /с АК глицин и лизин / и т.н
Напр. при Мг.оксид  -  магнезият е 60%, с  бионаличност - 4% или, ако имаш  500мг Мг.оксид - елементарния Мг е 300 , а бионаличността 12мг или твоето тяло ще усвои 12 мг магнезий
ПДД е от 5 до 10мг/кг/тт, или ако си 50кг трябва да приемаш от 250 до 500мг магнезий.
Мг лактат напр. е с бионаличност - 99%..
.. Органичните форми - лизинат, глицинат, таурат, оротат и т.н. са с по-висока бионаличност."


Пп: С Хашимото съм. Имала съм болки в кости и мускули, когато дозата на Еутирокса ми е била ниска. От хипофункцията. Но не е ясно при вас каква точно е причината. Може да има най-различни причини.

# 592
  • Мнения: 557
Аз също пия по 2000-3000  iu на ден и никога не съм имала болки. Не мисля че е от витамин Д вашия проблем.

# 593
  • София
  • Мнения: 17 778
Бионаличността не значи да приемаш по толкова.
Никоя добавка не се усвоява на 100% и това е нормално. Това не значи да взимаме 1000мг Мg, за да усвоим 400.

# 594
  • Мнения: X
Аз също съм с Хашимото, имала съм болки в мускулите и преди, но сега е различно. Освен мускулите ме болят и костите, а болките са парещи, а не като мускулна треска.
Добре де, едва ли е съвпадение, че и други, които приемат имат такива болки. Явно се получава само при някои. Мъжът ми също пие Вигантол и няма проблеми.
Нали имало връзка между вит. Д и магнезия?
А дали ако пробвам натурален вит. Д би могло да има подобрение?

# 595
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Здравейте. Витамин D total (25-OH Витамин D) -40,80nmol/l(50.00 - 120.00). Пуснах го с други неща, не очаквах толкова нисък резултат. Препоръчаха ми kinon d3 да си взема. Искам да попитам и някой има ли наблюдения към витамин Д на солгар? Поръчах други неща на марката и се чудя сега на какъв витамин Д да заложа.
И да попитам на детето давам по 1-2 капки профилактично вигантол, на мъжа ми може да давам и повече, нали? Поне сега зимните месеци.

# 596
  • София
  • Мнения: 808
За магнезия всеки си преценява, естествено. Лично аз не бих пила оксид. Hands V По-скоро предпочитам да пия по-малко и да усвоя повече. Съответно залагам на органичните форми.

Kalina, моя приятелка с Хаши описваше точно като "парене" болката в костите, когато дозата не й е ок.. Провери си нивата. Възможно е да са комплексни причитите за тези болки при теб (например, ако евентуално освен хормоните ти са ниски, да имаш допълнително и по-сериозен магнезиев, калциев или кой знае още какъв недостиг). А какво имаш предвид под "натурален вит. Д"? Такъв е този от слънцето и в по-малки количества от хранителни източници. Но като добавка... Пинко беше написал в началото на първа тема това обяснение:

"Вигантолът не е синтетичен продукт, а изкуствен. Който не прави разлика, да обясня:

Синтетичен е продукт, който се получава от неорганични суровини или петролни деривати под влияние на темература, налягане и катализатори. Примери: полиетилен, аспирин, захарин, найлон, парацетамол.

Искуствен е продукт, който се получава чрез ферментация или друга преработка от друг естествен органичен продукт. Примери: спирт, сапун, хартия, целволе, хероин, ензими.

Естествен е продукт, който се получава от природни продукти, без друга преработка освен отделяне и пречистване. Примери: захар, брашно, олио, хинин, камфор, прополис.

Почти всички витамини, в това число вит. Д са изкуствени. Защото няма природни източници, богати на вит.Д."


Christiana, КинонД3 съдържа предимно вит. К2 и много малко Д3. Можеш да го пиеш едновременно с Вигантол, за да получиш по-адекватна доза на Д3 като за недостиг. Някъде към 3000-4000 IU или 6-7 капки Вигантол. Оптималните нива са над 75 nmol/l. Аз също давам по 3 капки на сина ми, на 5 г. е. А мъжът ти по-добре да си провери нивата преди да пие, може да не му е нужно или да му трябва по-малко от на теб, ако е с по-високи нива от твоите. Hug

# 597
  • Мнения: 5 996
veseto5775, не би предпочела магнезиевия оксид, заради малкото му усвояване от организма ли? Или има някакви странични действия?
И аз пия Еутирокс, обаче учудващото е, че болките ми започнаха именно след приема на Вигантол.

# 598
  • Мнения: X
Имам предвид например този на Джеймисън - https://apteka.framar.bg/30022676/%D0%B4%D0%B6%D0%B5%D0%B9%D0%BC … D0%BF%D0%BA%D0%B8 Пише Натурален витамин Д, каквото и да означава това. И на други добавки съм го виждала...

Магнезия ми е този - https://naturesplus.bg/magazin/source-of-life/nervna-sistema-moo … magneziy-kapsyli/
пише: 3 пъти по 1 капсула, което прави 1200 мг дневно. Не е ли много?

Ще си проверя хормоните скоро, но дозата може да ми е висока по - скоро, а не ниска. То при мен е голяма драма с тоя хормон. Последно със 112,5 не бях ок, ТСХ ми беше над 3 и вдигнах на 125. С тази доза след месец бях с 1,3 и останах така. Това преди 2 месеца. Предполагам, че и сега хормона е ОК, защото винаги като вдигна на 125 пада дори под 1...

# 599
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Veseto, явно и в тази тема ще ти благодаря Simple Smile
Мъжа ми няма оплаквания, но ми се щеше поне зимата да пие с дечко малко.. Но ще видим той изобщо ще се съгласи ли.

Общи условия

Активация на акаунт