Всеки вече вижда, че сме двама - СЕПТЕМВРИйчето шава в мама /Тема 5/

  • 52 413
  • 766
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 320
ralito89, защо чак сега в толкова късна седмица ги правиш изследванията за тромбофилия и какво те подтикна да ги направиш...не си спомням като си споменала, а и аз с моя бременен мозък не помня... Rolling Eyes

# 31
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
То преди Великден седмицата ги пуснах...Ами защото на ФМ ми отчетоха висока резистентност на дясна артерия  newsm78

# 32
  • София
  • Мнения: 1 877
Привет и от мен

Трябва да направя консултация с хематолог, защото хемоглобина е нисък, а желязото е на горна граница...Не съм запозната с този проблем, но ще видим какво ще каже лекаря.



Адел, да не би да си като мен с таласемия, задължително си изследвай хгб, най-добре при добър хематолог, аз съм доволна от доц. хаджиев, александровска.

Мога ли да попитам колко ти е?

# 33
  • Мнения: 320
Момичета препоръчайте ми нещо което мога да взимам за този мъдрец, ноправо ще полудея...някакво спрейче ли да питам в аптеката...направо незнам вече, дали ще мине от самосебе си...звънях на зъболекарката ми, но тя днес почива и не ми вдигна...незнам какво да правя... Cry

# 34
  • Мнения: 1 165
Хемоглобинът е 108 , а желязото било 18. И тъй като желязото било почти на горна граница моята лекарка смята, че трябва консултация. Но аз винаги съм била така и никой лекар не е отразявал проблема. Мен ме насочиха към д-р Георги Тончев в Св. София.

aplesito, не рискувай сама да взимаш нещо за мъдреца. Звъни на друг спешен стоматолог и той да ти каже. Ако си в района на Младост, Дружба, Гео Милев мога да ти препоръчам клиника.

# 35
  • Мнения: 320
Хемоглобинът е 108 , а желязото било 18. И тъй като желязото било почти на горна граница моята лекарка смята, че трябва консултация. Но аз винаги съм била така и никой лекар не е отразявал проблема. Мен ме насочиха към д-р Георги Тончев в Св. София.

aplesito, не рискувай сама да взимаш нещо за мъдреца. Звъни на друг спешен стоматолог и той да ти каже. Ако си в района на Младост, Дружба, Гео Милев мога да ти препоръчам клиника.


Не съм от София, но все пак благодаря...

# 36
  • София
  • Мнения: 5 617
Аплесито, пробвай с безвредните неща - карамфил, чесън. На мен ми се счупи част от зъба и ме боля една вечер много - помогна ми Белладона 9-ка. Не съм ходила на хомеопат, но и аз не вярвам много на хомеопатията като цяло, въпреки че само с това се лекувам, откакто съм бременна.

# 37
  • Мнения: 320
Обмислям да пия един Парацета макс (Парацетамол) гледам на листовката пише, че помага и за зъбобол... мога да пийна един нали... Rolling Eyes

# 38
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Aplesito, звънни на АГ или стоматолог. При положение, че има безвредни антибиотици 100% има какво да ти кажат да вземеш за зъбобол

# 39
  • Мнения: 320
Aplesito, звънни на АГ или стоматолог. При положение, че има безвредни антибиотици 100% има какво да ти кажат да вземеш за зъбобол
Утре сутринта съм при зъболекарката, ще се опитам да издържа до тогава...пих парацетамол, но не ми помогна...ще го избутам някакси до утре... Sad

# 40
  • Мнения: 201
Добро утро момичета, отдавна не съм писала,но пък ви чета редовно. Днес съм на преглед и ще видя бебка, тя е много активна и постоянно си подритва Simple Smile. Последно време не се спирам, все тичам и бягам и в резултат на това имам контракции явно трябва да . Намаля темпото. Вече приличам на кит и качвам със страшна скорост вече съм +8 кг. И корема ми е като на бременна 6 месец. Вчера върнах щерката от ясли, има болни дечица от варицела, а аз нямам идея дали съм боледувала и док. Каза да почвам да пия биозин мама. Отчетох ви се Simple Smile хубав ден на всиички.

# 41
  • моята мила родна страна
  • Мнения: 558
Привет и от мен
Трябва да направя консултация с хематолог, защото хемоглобина е нисък, а желязото е на горна граница...Не съм запозната с този проблем, но ще видим какво ще каже лекаря.

Адел, да не би да си като мен с таласемия, задължително си изследвай хгб, най-добре при добър хематолог, аз съм доволна от доц. хаджиев, александровска.
Мога ли да попитам колко ти е?
Показателите за желязото как са упоменати в резултатите от изследването? И моят хемоглобин продължава да е нисък (105). Миналия път беше още по-нисък (99) и пих 1 месец Феро фолгамма, но за желязото нищо не са ми казвали. Или то се изследва отделно?

# 42
  • Мнения: 1 165
Нямам представа къде е упоменато желязото. Просто лекарката ми го каза като ме приеха в болницата и ми пуснаха пълна кръвна картина. Аз  винаги съм била с този хемоглобин. Имам изследвания вкъщи от 2006 г. Но никой не ми е говорил за желязото отделно от хемоглобина. А и аз не съм смятала,че е важно. Но тъй като сега ми обърнаха внимание, се наложи да почета малко, а другата седмица ще си организирам консултация с хематолог и ще споделя.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 877
Сладурки с нисък ХГб, да, желяЗото се иследва отделно от ХГБ, има и феритин, друг железен компонент. Има б12... сложно е, но хематолог назначава изследването. После става самото диагностициране. Има различни анемии, просто желязодефицитна е най-широка сред бременните
Успех на всички! 💕

# 44
  • София
  • Мнения: 5 617
Как сте момичета?
ММ записа час уж за Коновалова в Щерев, ама се оказа д-р Кръшкова. Много съм доволна - обърна ми внимание, вземи ми микробиология, че май завъдих някакви гадове и мисля да се следя при нея докрая. Дечко е 440гр, в 18+6 отговаря на 20г.с., та имам час за втора ФМ един ден преди рождения ми ден и се надявам на добри резултати. Утре ще пускам контролно ПКК и разни други гадове и дано няма проблем.

Общи условия

Активация на акаунт