Ноемврийки 2016 - Тема 2

  • 78 692
  • 418
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 722
Бяхме на уролог, да ви кажа, ако педиатърът ви е посъветвал консултация с уролог или нещо със забелването ви притеснява, не се колебайте да го види уролог. Колкото по-рано, по-лесно.
При моя се оказа, че може да мине с мазане с крем и след 2 месеца пак на контрола.
Аз се бях подготвила за дърпане, рев, кръв, писъци, но нищо такова не се налага СЕГА.
 baby_neutral
Така че, спокойно, не е толкова страшно. Peace Peace Peace Peace

# 91
  • Мнения: 123
здравей те момичета
за инхалатора имам бебехалер доволна съм изписани го като излязох от болницата
и ние сме още с сополи а пък изпих е антибиотика искам да го заведа на лекар обаче лекарката много се е оборила от работа и днес не работи с тези лекари се видях в чудо вече от Сливен съм и всички не стават.
лека вечер на вас и бебчетата  bouquet Heart Eyes

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 169
Дом.пюре от тиквички се прие добре сложих малко от оризовата каша на хип за гъстота и се получи добре. Сеха на 6 месеца какви прегледи ни се полагат- кръв и урина,уролог др.има ли някъде четох и за ехограф ама за кога се пада не знам вече се омотах.

# 93
  • Бургас
  • Мнения: 175
Villi-vanili правят се кръв, урина и коремен ехограф в 6м.
Помбер, мерси че сподели, другия месец и ние ще отидем да видим какво ще ни кажат.
Момичета, моя синковец освен "мамама", вече казва и "бабаба"  Mr. Green
Днес пак беше пълен провал с пюрето. Дадох ябълка и морков, еййй голяма мъка, неще и неще, търси си млякото... Кажете какво да го правя, мисля да сложа пюре в млякото и да цока от шишето, ама незнам дали може да се дава така.. newsm78

Последна редакция: ср, 17 май 2017, 19:33 от Kofichka

# 94
  • Мнения: 1 366
Може, и се дава, ама рискуваш да се храни само от шише до годинка, та и отгоре. Бебетата са големи тарикати - веднъж да опитат лесното и повече не можеш ги накара да се излъжат с трудното. И мойта отказваше ядене с лъжица, та започнах да я слагам на масата с нас докато ядем. Първия ден гледаше тъпо, втория взе да се облизва, на третия на майтап подкарах една лъжица от мойто ядене и тя с кеф си отвори устата да я хапне. Много бавно се случват нещата, ама все някога се случват...
Освен това има храни, които не харесват и отказват всячески. При нас такава хранапе тиквичката. Ми не я виня - тя е отврат - има вкус на трева, ама на гадна трева. Днес правя последен опитпс нея и я зарязвам. Досегапси е харесала тиква и морков, с тях се лъже и ги хапва. Видях, че сте обсъждали картофа. Моята консултантка ми махна картофа от схемата засега, защото съдържал нишесте, което бебетата не преработвали. Вместо него сладък картоф, който няма нищо общо с обикновения - по характеристики се приближава повече до тиквата.

Последна редакция: чт, 18 май 2017, 09:14 от Шошии

# 95
  • Мнения: 2 722
.

Последна редакция: пт, 26 май 2017, 08:22 от помбер

# 96
  • Рим
  • Мнения: 182
Здравейте, мами!

Аз по захранването няма да се включвам с кой знае колко по-различни неща... Засега приема с охота предлаганите храни, дано да е лесна на вкусове Simple Smile Въвела съм й морков, тиквичка, тиква, ябълка, круша, оризова каша и картоф (в този точно ред) и си правя комбинацийки. Хапва доволно, но гърдата си е гърда - суче си славно, независимо от нововъведените храни, които уж би трябвало да я заситят (примерно, оризова каша и прочие...) - да, ама не Simple Smile Въпрос към кърмещите: колко време след захранваща порция си искат вашите бебенца да сучат? Моята хубавица днес се сети да суче около час след обедната порция - с ясни намерения взе да ми се насочва към дясната гръд и я удовлетворих  Joy Иначе предлагам почти веднага след ядене и кърмене, защото не сме стигнали някакви огромни количества на пюрето, обаче днес яде доста голяма порцийка и се сети по-късно за мляко...

Кофичка, няма страшно! Няма незахранени деца - кой по-рано, кой по-късно - всичките прояждат в някаква степен Simple Smile Разбира се, има и злояди деца (аз съм била такава за около година след навършване на годинката...), но като цяло си намират всички ритъма. Може да я върнеш на мляко за няколко дена и пак да пробваш захранването!

Аз ще се отклоня от захранването като тема с едно запитване: има ли мами, които с бебенцата са пробвали заниманията в център на Киндиру? (www.kindyroo.bg)? Тук, в Италия, нямат представители, но в България има и се чудех дали да не си посетим, докато гостуваме това лято на родна земя? Много ще съм благодарна, ако някой сподели впечатления!  Hug

Последна редакция: чт, 18 май 2017, 22:48 от Алегрия

# 97
  • Пловдив
  • Мнения: 169
Днес бяхме на консултация 68 см 7500 гр.качил е само 500 гр.даде ни направления за уролог и за кръв и урина за ехограф не ни даде .Моят синковец пък не ще да пие вече мляко ослади му се манджата и голям зор пие по 100 мл.максимум и не ще.

# 98
  • Мнения: 1 052
Днес бяхме на консултация 68 см 7500 гр.качил е само 500 гр.даде ни направления за уролог и за кръв и урина за ехограф не ни даде .Моят синковец пък не ще да пие вече мляко ослади му се манджата и голям зор пие по 100 мл.максимум и не ще.

Хахахха, все едно аз съм го писала. И ние си харесахме лъжицата и млякото от шише се отказва...

# 99
  • Мнения: 2 722
В кой месец мислите да въвеждате глутен?

Аз така го мисля, да видя педиатъра какво ще каже:

7 месец глутен
Глутенът се въвежда в продължение на поне месец без прекъсване, тъй като евентуална непоносимост към него се проявява с натрупването му в организма. Примерна схема за въвеждане: 10 дни овес - 7 дни ръж - 7 дни ечемик - 7 дни спелта или пшеница.


Кисело мляко
След 8-10 м. = допълнение към кърмата и АМ
След 1 год. = допълнение или заместител на кърмата и АМ


Риба:
- 8-10 м.

- или около 2 месеца след захранване с основните видове месо
- след 1 год. при алергични деца
- счита се за силен алерген, но почти 1/2 от рибните алергии са към конкретен вид риба (а не изобщо)
- рибната алергия рядко се израства (възрастта често не е определящ фактор)
- ценен хранителен принос (важни протеини)
- лесносмилаема (под 1 год. само бяла риба)

# 100
  • Пловдив
  • Мнения: 169
Как се справяте с никненето на зъбки много го мъчат мойто хайванче нервен неспокоен ревлив и не се храни добре.Давам му дентокинд от 2 дни ефект все още няма кой знае какъв ефект може би трябва повече дни да се приема мажа го с бочко и с анафтин бейби и нищо не го облекчава.Давйте идеи

# 101
  • Шумен
  • Мнения: 94
За зъбките - и аз мажа с какво ли не, ефект краткотраен. Единственото, което я облекчава - измивам си хубаво ръцете със студена вода и й давам да ми смуче и гризе кокалчето на пръста. Студеното явно я облекчава.

# 102
  • Мнения: 123
здравей те момичета пак сме болни с температура 38 като и дам нещо да пие спада до 37. 5 водих я на лекар и каза че било зачервено гърлото и пие антибиотик пак цевзил 250 много се притеснявам с тази температура голямото ми дете като беше бебе никога не се разболявало като бебе а това горкото все болно и така оплаках ви се хубава вечер  Simple Smile

# 103
  • Бургас
  • Мнения: 175
Viki23@ напълно те разбирам, аман вече с тея болести  #Crazy Бързо оздравяване Hug
За глутена нищо не мога да кажа, толкова съм боса в това захранване..
За зъбките нищо не давам, няма наченки да излизат, сърбят го, криви се доста особенно вечер ама незнам дали е от тях. Аз му слагам от тея играчки с течност в хладилника да се изстудят, и после голяяямо ръбане пада.
Захранването е до никъде. Давах 4 дена смесено зеленчуково, като че ли по му хареса, но наааай-много до половината бурканче и почва да му се гади (при вас така ли е?)  newsm78 и накрая се запече с тея пюрета  Whistling Другия ми филм сега е, че трябва да правим кръв и урина, хубаво ама трябвало на гладно. Моичкия сутрин спи до 9-10, но яде в заспало състояние към 7-8. Незнам как ще стане като гракне в 8 да яде да не му дам, а да го помъкна към болницата..  Thinking
Някой вече да ползва паяк? Тео от два дни като го държим прав и мести краката, почва да прави крачки и мисля другия месец да го курдисам на паяка.
Хубав ден на всички  bouquet

# 104
  • Мнения: 2 722
Kofichka, ако ПКК и урина са за рутинното изследване (на 6 месечна възраст) няма нужда да е на гладно ,то при бебетата "на гладно" не знам дали е възможно, нали ядат през 5 часа средно Laughing. Ако е за някакво специално изследване, не знам.

Всички да оздравяват незабавно.
Никакви зъби засега при нас, но се учи да пищи и почва от 6 сутринта Shocked Rolling Eyes

Времето тук е дъждовно и излизаме само за покупки, дано се оправи бързо.

И да се възмутя от хората в моловете Grinning Здрави, прави хора, барабар с децата им тийнове се возят за един етаж в асансьор (при наличие на ескалатори), а майките с колички чакаме чиннно да се навозят, за да влезем. Да си напомня, в мол, уикенд, НЕ! Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт