Ноемврийки 2016 - Тема 2

  • 78 678
  • 418
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 366
Помбер, от 2 месеца щерката е като коза - само барабонки. То не бяха чайове, разхлабителни, плодове, масажи... Ц. Стиска го тоя гъз и тва е! Вчера след двойна доза разхлабително напълни памперса. Явно ще е с моя тъп метаболизъм...

# 166
  • Пловдив
  • Мнения: 169
За запека пробвайте гимнастика- хващаш крачетата и ги движиш все едно кара колело после 2 крачета с присвити коленца ги свиваш към коремчето и повече водичка чиста без захар без нищо.На нас ни помага упражнението но с водата сме зле 50 мл. за цял ден.

# 167
  • Мнения: 1 052
Здравейте Simple Smile
Аз на море категорично няма да отида, каката и бебчо ми идат в повече. Догодина със сигурност Simple Smile
Аз вече съм въвела всичко - месо, зеленчуци, плодове, жълтък, мръвка, глутен, сиренце и дори си опита кисело мляко. Баща му ядеше, а той го изпиваше с поглед, та му дадохме да близне Simple Smile
Имаме си два зъба, сега май ни мъчат следващите. Ака си редовно човечето и засега проблем с акането нямаме.
Какъв е режимът ви на хранене, кога се будят човечетата, кога заспиват вечер, какво е  дневното меню?
 bouquet bouquet bouquet

# 168
  • Някъде в Матрицата
  • Мнения: 1 242
Здравейте момичета,  Hug
добре че сте тука да удържате фронта за такива заплеси като мен.  Embarassed
Какво да ви кажа. Миналия месец на 1.06 ни сложиха последните ваксини и казаха, че следващите са на годинката, и аз понеже съм родом от морето, колата, багажа, бебето, и цоп при мама и тате.
Захранването преди това не ни вървеше особено успешно, но тук взех много смелото решение да запиша детето на кухня. То пише, че е от 10тия месец, но я взеха и нея. И така, от 3 седмици яде и кухненска храна. Някои неща се харесват, други не. Заместено хранене все още нямаме. До момента, слава богу, никакви алергични реакции няма бебата.
Потопих краченцата на Беболина в морето, но не ѝ хареса. Разплака се. По-нататък ще я заведа отново в някой следобеден час след 6. Мисля да избутам количката до брега, да се потопим за кратко и обратно у дома. Иначе в басейнчето на терасата или в банята се чувства много добре.
Зъбите ги чакаме.  Crazy
 Peace

# 169
  • Мнения: 2 722
Здравейте Simple Smile
Аз на море категорично няма да отида, каката и бебчо ми идат в повече. Догодина със сигурност Simple Smile
Аз вече съм въвела всичко - месо, зеленчуци, плодове, жълтък, мръвка, глутен, сиренце и дори си опита кисело мляко. Баща му ядеше, а той го изпиваше с поглед, та му дадохме да близне Simple Smile
Имаме си два зъба, сега май ни мъчат следващите. Ака си редовно човечето и засега проблем с акането нямаме.
Какъв е режимът ви на хранене, кога се будят човечетата, кога заспиват вечер, какво е  дневното меню?
 bouquet bouquet bouquet

Аз писах на предишната страница режима baby_neutral

# 170
  • Пловдив
  • Мнения: 169
Снощи след като го изкъпахме и нахранихме го сложих да ляга а той почна да издава едни звуци чеши си зъбчето и по едно време гледам се плюнчи ама има и кръв горния венец над зъбчето му точно и се чудя одрал си е венеца с зъба или пониква горния зъб според вас може ли да е от поникване на зъбче?
Нашето мъниче се събужда различно от порядъка на 4:30 до към 7:00 и се храним през 4 часа
З- АМ (180)
КЗ- АМ(140-180)
О- зел. пюре (100-200 гр.)
СЗ-АМ/плодово пюре ( ако не ще да пие мляко)
В-АМ (180)
Вече съм изчерпана от към идеи за пюрета ядем тиквички чушки броколи морков картоф ако успея да го пробутам с нещо др. и зел.фасул.
Другата седмица започвам месото.

# 171
  • Мнения: 1 366
Да споделя и нащо ядене :
8:30 каша с кисело мляко и плод 220 гр
12:30 зеленчуково пюре 220гр
16:00 плодово пюре 100 гр
18:30 АМ 210 гр
22:00 АМ 210 гр

# 172
  • Казанлък
  • Мнения: 172
Така като гледам колкото бебчета, толкова и различни режима. Ние сме на 7м точно. Въвела съм много неща, няма да ги изброявам, вкл. глутен под формата на сухар, доста плодове и зеленчуци, жълтък, сирене, с месото само пуешко днес 1л. Предимно домашно приготвени. До 6м и 9д беше на кърма. Сега е смесено замръзена кърма+АМ. Опитвам се да въведа следния режим:
6ч кърма+АМ около 160-170мл
9:30-10 кърма+АМ
13Ч Зел. пюре с жълтък
16-17 някаква каша
20-21 кърма+АМ
Обяда и следобяда се мъчим да докараме количество което да замести млякото. Също така втората закуска се опитвам да я позаменям, по-скоро смесвам.

# 173
  • Шумен
  • Мнения: 94
Здравейте и от мен, момичета. И аз от много време не съм писала, лятото има доста задачки на село и не мо остават сили. Да споделя и нашия режим:
7:00 АМ 150 мл
10:30 - 11:00 Попара
14:30 Зеленчуково / месно пюре 190 гр
17:30 Плодово пюре 60 гр
18:30 АМ 150 мл
21:30 АМ 150 мл

# 174
  • Бургас
  • Мнения: 175
И нашия:
7-8 - АМ 150мл.
10-11 - АМ 150мл.
13 - пюре 190гр.
16 - каша/плодово пюре
19 - АМ 150мл.
22 - АМ 150мл.
И вода в несвяст  Laughing

# 175
  • Пловдив
  • Мнения: 169
Какви пюрета давате имам чувството че въртя 3-4 неща  ?

# 176
  • Мнения: 1 052
Беше ми интересно да прочета и вашият режим на хранене, защото бебо се установява с 4 хранения, но пък количеството им е по-голямо, за да си вземе нужното.
Около 5:30 - максимум 100мл кърма / в повечето случаи по-малко /
8:00 - попара около 230гр
12:00 - зеленчуково пюре с месо или жълтък около 230гр
16:00 - каша около 230гр
20:00 - кърма 240мл
И понякога измежду храненията или за десерт плодово пюре.
Сутрешното в пет часа не го броя за хранене, че е много малко Simple Smile
Та това за нас  bouquet

# 177
  • Бургас
  • Мнения: 175
Минавам само да се похваля, че вече имаме зъбчеее  Mr. Green

# 178
  • Мнения: 2 722
Минавам само да се похваля, че вече имаме зъбчеее  Mr. Green

 Party честитоо, при нас нищо освен рев в 2ч през нощта,  Twisted Evil
Айде да излизат тия зъби, бе!
Въведох сирене, яде го, обаче попарата не иска, купих каквито се сетите био/гига сухари на Holle, ами не ще.
След няколко дни и кисело мляко подпуквам.
Я кажете какви количества пюре/каша се предвиждат за 8 месечни бебета, че на едно място чета 200гр, на други макс 230, или колкото успееш да набуташ Laughing

# 179
  • Бургас
  • Мнения: 175
Мерсиии  Mr. Green
За пюретата - колкото иска толкова давам.

Общи условия

Активация на акаунт