Как тренирам -20 тема

  • 58 713
  • 727
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 5 468
Благодаря ви, момичета. Няколко месеца приемах сравнително малко калории дневно, в резултат на което метаболизмът ми се забави. Сега се надявам да успея да върна нещата както преди.

Vetrena, наистина ще видя как ще потръгнат нещата с тренировките и в някакъв момент ще трябва да ги разделя. Наистина искам да наблегна на долната част на тялото, където доста трябва да поработя.

А кардиото не е ли по-добре да е в отделен ден?



# 706
  • Мнения: 1 565

А кардиото не е ли по-добре да е в отделен ден?


Зависи от предпочитанията, приоритетите и времето. За мен силовите тренировки са много по-важни, а кардиото - не особено приятно Simple Smile Мога да тренирам не повече от 4 пъти в седмицата. Затова и правя така - кардио след тежестите. След силова тренировка 20-минутно кардио е напълно достатъчно и много ефективно. Ако е в отделен ден обаче трябва да е доста по-дълго, а и ще е за сметка на силова тренировка. Не е ОК за мен да намалявам броя на тренировките с тежести.

# 707
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 586
А кардиото не е ли по-добре да е в отделен ден?

Зависи от предпочитанията, приоритетите и времето. За мен силовите тренировки са много по-важни, а кардиото - не особено приятно Simple Smile Мога да тренирам не повече от 4 пъти в седмицата. Затова и правя така - кардио след тежестите. След силова тренировка 20-минутно кардио е напълно достатъчно и много ефективно. Ако е в отделен ден обаче трябва да е доста по-дълго, а и ще е за сметка на силова тренировка. Не е ОК за мен да намалявам броя на тренировките с тежести.
Точно по същия начин смятам и аз. Кардио веднъж седмично и само след силова тренировка.

# 708
  • София
  • Мнения: 36 053
Никога не правя кардио и силова в един ден - отделни тренировки са ми.
Много си обичам кардиото Wink - тичам по 5 км, през ден, така почивам от силовата / ... и се освобождавам от натрупаното напрежение Wink /.
Днес тичах, при +1 градус /дето се усещал като -5/ и беше супер.
 

# 709
  • Мнения: 4 772
Никога не правя кардио и силова в един ден - отделни тренировки са ми.
Много си обичам кардиото Wink - тичам по 5 км, през ден, така почивам от силовата / ... и се освобождавам от натрупаното напрежение Wink /.
Днес тичах, при +1 градус /дето се усещал като -5/ и беше супер.
 

И аз така,кардиото ми навън е за разтоварване и тонизиране, за  по амбициозни цели-тежестите.

# 710
  • София
  • Мнения: 12 012
Аз пък никога не правя кардио.

# 711
  • Мнения: 9 991
Има две близначки в нашата зала. Тренират редовно. Едната ги редува, единия ден работи за гръб и ръце, другия за крака. Другата тренира всеки ден за всичко.  И двете имат еднакви тела, добре тренирани. Та може и да има резон в това да се редува, аз лично не виждам смисъл. Виж да се набляга на проблемните зони, мога да се съглася.
Аз днес се изложих. Дали защото ми е трети пореден ден тренировка и мускулите ми бяха изморени, но не можах да работя с големи тежести гири. Направих повече серии с по-малки гири. Може и от храната да е, че прекалих с въглехидратите. Направих си сусамово мляко с банан и добре ми дойде.

# 712
  • Мнения: 106
Аз сега тренирам цяло тяло (от месец), преди тренировките ми бяха разделени на горна и долна част, били са ми разделени и на крака, гръб, гърди, преди правих и кардио задължително, сега ако ми се прави , правя за кеф Simple Smile. А и нали тренировките трябва да се сменят, не може все едно и също да се тренира

# 713
  • Мнения: 2 323
Вие цялото тяло ли тренирате или поотделно?

Цяло тяло на фитнес в никакъв случай няма да ми се получи, ако наистина разбираш цяло тяло. Ще трябва да прекарам половин ден там. Получава се на функционален спорт - след бокс наистина се прибирах като пребита и с мускулна треска на мускули, за чието съществуване не знаех. Същото важи за плуването.

Но трениране на много мускулни групи в един ден е добър похват, когато хем се цели натрупване на мускулна маса, хем няма възможност за много тренировки седмично.
Идеята е, че мускулът расте в един прозорец от 36 до 48 часа след като е трениран, и ако тренировките се разделят по обичайния сплит, ще минава седмица преди да се тренира същата мускулна група. А ако във всяка тренировка се прави нещо за ръце, нещо за крака, нещо за гръб и нещо за рамо, те ще си растат кажи-речи постоянно.

Не съм го изпробвала, защото за момента имам достатъчно време да тренирам, но ако ми намалее времето по някаква причина, ще го пробвам това.

За кардиото: и аз съм от групата хора, за които е необходимо зло. Никакъв кеф не ми прави, бягане навън дори не си представям.
Не мога да се накарам да го правя след силова, винаги си намирам оправдание да не остана в залата. Laughing Най-добре се справям със сутрешно кардио, седнала съм в колата още преди да съм се разсънила напълно :д
В момента съм се спряла на 2 дълги кардио сесии на седмица - по около час със загрявката и cool down-a, бързо ходене на извънредно силен наклон. Ще преценя дали да променя нещо, когато най-накрая си купя фитнес часовник и видя как стои въпросът с разхода на калории.

# 714
  • Мнения: 10 018
Аз си умирам за кардио. Heart Eyes Дай ми да скачам и да тичам! От малка съм такава. Щастлива съм, радва ме, пей сърце. Тежестите са ми много трудни и монотонни, но ще се уча. Заради бокса е задължително, заради тичането също. Събира ми се 6-7 пъти кардио на седмица от бокс и тичане. По-зверско кардио от спаринга не съм изпитвала досега.

Днес си направих 16км в парка, защото понеделник и вторник нямах възможност. Километража ще трябва да го навъртя за 4 дни. Имах и гости на вечеря, за Марк не остана време. Жалко.
Утре ми се пада корем, а съм на бокс, така че винаги завършваме с него.

Happy Mommy, въжето е добра домашна алтернатива за кардио, ако ти харесва.

# 715
  • Мнения: 2 323
Заради бокса са задължителни ли? о.О Кой ти го е казал това и с какво обяснение?
Най-вероятно са имали предвид, че трябва да натрупаш сила. Или ти си го решила, защото заради кардиото губиш мускули и искаш да наваксаш?
 

# 716
  • Мнения: 10 018
За кое питаш, за тежестите ли? СИла, екплозивност и издръжливост. Но малки тежести, много повторения. Всички вдигат. Задължително се тича 5 пъти, 5 пъти тежести и упражнения за цяло тяло. Е, това е идеалното състояние. Като за мен 3 стигат.
Кой ми е казал?
Треньорите, наръчници, виждам състезателите какво правят, и т.н. Виж conditioning for boxers.

Например това:
https://www.amazon.com/Boxers-Book-Conditioning-Drilling-Hatmake … ook/dp/B005Z4AP6K

Аз не искам да губя мускули ааради тичането, да.
https://www.runtothefinish.com/how-to-not-to-lose-muscle-mass-wh … marathon-training

# 717
  • София
  • Мнения: 12 012
Синът ми тренира кикбокс - има общо с бокса.
Казва, че един мач на ринга от 3 рунда е равен като натоварване на една цяла тренировка и не може да се сравнява със спаринг.
Тренира всеки ден, ходи да тича в парка, когато трябва да сваля килограми за влизане в категория.

Аз тренирам 3 пъти седмично със свободни тежести и натоварване на всички части на тялото.
Миналия петък си докарах адска мускулна треска на неочаквано място - някъде на плешките бе. Предполагам, че беше от сериите суинг с 2 пудовки по 10 кг, както и от коремните от вис на лакти (това дори не знам дали е правилно да го напиша така)

# 718
  • Мнения: 4 772
суинг с 2 пудовки по 10 кг, както и от коремните от вис на лакти (това дори не знам дали е правилно да го напиша така)

Със две пудовки или с една? Стана ми интересно,че и аз правя суинг с една десятка и се зачудих,дали може да се прави с две?

Относно кардиото-на мен ми е по скоро за обща кондиция и оросяване на мозъка,както и запълва  пълната липса на свободни движения в ежедневието избрала съм лежерно,но стабилно натоварване( никога не тичам) -15мин стълби.10 мин равно ,15-голям наклон,7-слизане по стълбите.

# 719
  • София
  • Мнения: 12 012
с две пудовки - по една във всяка ръка.

Общи условия

Активация на акаунт