Какви неща ви правят впечатление?

  • 87 217
  • 947
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 17 226
Покрай Венета се сетих подобен пример, който силно ме беше впечатлил - "Дневниците на една ку*ва" беше най-продаваната книга в месечната класация на една от големите книжарници. Дотогава все се надявах, че никой не купува подобни "книги", а някой спонсорира авторите да ги разпространяват, колкото да има с какво да се хвалят.
Тиражите са толкова смешни, че не е потресаващо постижение да си най-продаван особено ако си написал нещо "леко". За жалост у нас по-образованите хора, особено на възраст, нямат пари да купуват книги и в някакви кръгове купуват и си разменят. По-младите пък четат на четци и там процъфтява пиратството. И така.

Та масово се купуват такива неща и Емил Конрад. Не само, де, винаги в топ 10 има поне няколко наистина качествени произведения, но това не е само български феномен.

# 676
  • Мнения: 2 843
Зависи и кой прави въпросните рейтинги на книги, коя книжарница. Аз например почти не стъпвам в по-комерсиалните, купувам най-вече от "Български книжици", там със сигурност Венета Райкова не е най-четеният автор.

# 677
  • София
  • Мнения: 17 226
Зависи и кой прави въпросните рейтинги на книги, коя книжарница. Аз например почти не стъпвам в по-комерсиалните, купувам най-вече от "Български книжици", там със сигурност Венета Райкова не е най-четеният автор.
И това е така, защото ниските тиражи са срамни, има и други причини, та никой не обявява тираж. Навремето на всяка книга пишеше в колко екземпляра е отпечатана, сега никой не знае май. И всеки може да си твърди каквото си иска.  Laughing

# 678
  • Мнения: 17 857
Покрай Венета се сетих подобен пример, който силно ме беше впечатлил - "Дневниците на една ку*ва" беше най-продаваната книга в месечната класация на една от големите книжарници. Дотогава все се надявах, че никой не купува подобни "книги", а някой спонсорира авторите да ги разпространяват, колкото да има с какво да се хвалят.
Познай какви книги се продават на летище София например  Laughing Ако съм от собствениците на някоя голяма верига книжарници, бих гледала за такова место- голям човекопоток и склонни да купуват.

# 679
  • София
  • Мнения: 62 594
такива $леки$ изобщо не чета. Не си спомням коя е последната българска книга от съвременен автор, която съм чела, нито кога. Книжарниците направо ме депресират като погледна какво продават - цели, огромни раздели с някакви позитивистки глупости, популярна психология, фентъзите, конспирации... Дори разделите с учебници вече не ме впечатляват, и там е повече шарения, отколкото полезно. Най-ценните учебници са набутани на най-невзрачната и направо невидима поличка. Обаче почти редовно навестявам книжарниците на СУ, намирам ценни неща. Обаче от години си подновявам картата за библиотеката на СУ като външен посетите, там има също ценни неща, които няма как да си ги купя, а са архивни и няма как да ги намеря в библиотеката на НБУ. Обаче нещо с художествената литература през последните години се разминаваме, сигурно съм си изчела четенето от нея навремето, сега не ми е интересно.

# 680
  • Мнения: 30 793
Покрай Венета се сетих подобен пример, който силно ме беше впечатлил - "Дневниците на една ку*ва" беше най-продаваната книга в месечната класация на една от големите книжарници. Дотогава все се надявах, че никой не купува подобни "книги", а някой спонсорира авторите да ги разпространяват, колкото да има с какво да се хвалят.
Познай какви книги се продават на летище София например  Laughing Ако съм от собствениците на някоя голяма верига книжарници, бих гледала за такова место- голям човекопоток и склонни да купуват.

Не само в София, по всички летища селекцията от книги е пълен булшит.

# 681
  • София
  • Мнения: 17 226
Покрай Венета се сетих подобен пример, който силно ме беше впечатлил - "Дневниците на една ку*ва" беше най-продаваната книга в месечната класация на една от големите книжарници. Дотогава все се надявах, че никой не купува подобни "книги", а някой спонсорира авторите да ги разпространяват, колкото да има с какво да се хвалят.
Познай какви книги се продават на летище София например  Laughing Ако съм от собствениците на някоя голяма верига книжарници, бих гледала за такова место- голям човекопоток и склонни да купуват.

Не само в София, по всички летища селекцията от книги е пълен булшит.
В последните 1-2 години летя предимно много рано сутрин и книжарницата все е затворена по това време, но преди тази на Терминал 2 на Летище София беше чудесна, имаше буквално всичко. Неща, които другаде трябва да поръчваш. Явно са променили нещо и са я развалили...

# 682
  • Мнения: 30 793
Иначе блажени вярващите, че ВИП персоните сами си пишат книгите. По света и у нас.

# 683
  • Мнения: 2 843
Andariel, за изчерпаните тиражи пробвай в "Книжен пазар" (http://knizhen-pazar.net); намирала съм тук супер ценни антикварни издания - някои са на добри цени, други - доста скъпи, следене трябва.

# 684
  • София
  • Мнения: 17 226
Иначе блажени вярващите, че ВИП персоните сами си пишат книгите. По света и у нас.
У нас няма ВИП персони, та сами си ги пишат вероятно, които и да имаш предвид. За Людмила Филипова само съм чувала да се говори такова нещо, но ето това намирам за завист. Не е гениална, не пише висока литература, но книгите и си имат публика и не са отпадък.

# 685
  • Мнения: 14 478
А има ли какво толкова да каже в хиляда страници? Да не е Достоевски или Джоан Роулинг? Аз не мога да докарам толкова, колкото и да се пъна. Wink Но се стараем, де, няма да се даваме!  Joy
Има. Властелинът на пръстените е над 1000 страници. Толкин е започнал и е приключил с фентъзито.
 Джоан Роулинг не я харесвам. Позьорка ми е.  Всъщност никакво друго фентъзи освен на Толкин не понасям... Laughing
 Венета Райкова книга ли е написала? УаУ

# 686
  • Мнения: 30 793
Сега гледам, че на мода е някаква Стопанка на Господ, микс от приложна антропология, лека фалшификация и пилешка супа за душата.

# 687
  • София
  • Мнения: 17 226
Сега гледам, че на мода е някаква Стопанка на Господ, микс от приложна антропология, лека фалшификация и пилешка супа за душата.

Модата в книгите ми прави впечатление и на мен, но не я следя много, защото засяга таргет, който е много далеч от мен. Просто го забелязвам.

А Джоуан Роулинг е майстор на разработването на персонажи. Хората у нас с по един герой в книгата си не могат да се оправят, тя жонглира с по 20 и повече различни. Бива я. Сега, дали ще се чете е въпрос на вкус.

# 688
  • Мнения: 14 478
Сега гледам, че на мода е някаква Стопанка на Господ, микс от приложна антропология, лека фалшификация и пилешка супа за душата.

Модата в книгите ми прави впечатление и на мен, но не я следя много, защото засяга таргет, който е много далеч от мен. Просто го забелязвам.

А Джоуан Роулинг е майстор на разработването на персонажи. Хората у нас с по един герой в книгата си не могат да се оправят, тя жонглира с по 20 и повече различни. Бива я. Сега, дали ще се чете е въпрос на вкус.


и 20 и с 50 да жонглира, то трябва събстанс да има вътре, пък то бозица се лее само.
Нищо де-нека дерзае жената, щом я четат...

# 689
  • Мнения: 2 843
Сега гледам, че на мода е някаква Стопанка на Господ, микс от приложна антропология, лека фалшификация и пилешка супа за душата.

И езотерика в стил Л. Живкова - да допълня. Не съм чела въпросната "Стопанка" (освен само фрагменти, достатъчно показващи този уклон), но и тази авторка, и Л. Филипова показват склонност към езотерика.

Общи условия

Активация на акаунт