Мартенчета 2017 - тема 2

  • 42 323
  • 730
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 21
Момичета, а по колко АМ пият вашите деца, разбира се, тези, които не са на кърма, макар че имам чувството, че тук само аз давам изцяло адаптирано мляко Wink Напоследък след хранене детето плаче, тръгвайки да го оригвам, надава рев до небето, но му давам на 4 часа по 140 мл, колко повече.

Миа, ние също вече сме само на АМ. Ядем по 140 мл на хранене през 3 часа, без нощно. Но преди малко 140 не й стигнаха и изяде още 30. На кутията от млякото пише, че трябва да яде по 170 мл 5 пъти на ден, но това е препоръчителната доза, всичко си зависи от детето. На нас 170 в повечето случаи ни идва много.

Ние също сме само на АМ. Схемата е следната: първият месец се дават 100мл, при хранене 7 пъти или 110мл при 6 пъти. Вторият месец 120мл -6пъти; третият 130 мл и т.н., като постепенно храненията намаляват, включват се и други храни.
След вчерашните 2 ваксини малката вдигна температура. Слагах куул пач на мястото на ваксините и определено имаше ефект. За температурата помогна панадол.
Шишета ползвам Авент, Нук и Чико. Всички в моента със силиконови биберони. Най-бавно хапва с Нук, с биберон S размер. Шишетата ги продават с М биберони, които пуска голямо количество. На самата опаковка пише кой биберон за какви течности се използва.
Нашата девойка на 2 месеца и 2 дни е 56см и тежи точно 5 кг. Храни се по 6 пъти вече със 120мл и тя плаче за още, но при прехраване освен повръщане може да се разшири и стомаха.

# 76
  • Мнения: 342
Ние също сме само на АМ. Схемата е следната: първият месец се дават 100мл, при хранене 7 пъти или 110мл при 6 пъти. Вторият месец 120мл -6пъти; третият 130 мл и т.н., като постепенно храненията намаляват, включват се и други храни.

Това звучи разумно. Определено написаното по кутиите е преувеличено според мен. Аз се водя по бебка, понякога изяжда по 80-90 мл, друг път по 150, тя когато се е наяла просто бута биберона и отказва да яде повече. Щом наддават и растат бебенцата, всичко е наред Simple Smile

# 77
  • Мнения: 296
Добро утро  Heart Eyes
Може ли моля ви да проверите дали бебенцата ви имат нещо като подкожно топче на лявото рамо? Мисля, че е от БЦЖ ваксината.  newsm78 знаете ли нещо по въпроса? Да се притеснявам ли или е нормално?
Приятен ден и ако има празнуващи днес - честито!  bouquet

# 78
  • Мнения: 342
Добро утро  Heart Eyes
Може ли моля ви да проверите дали бебенцата ви имат нещо като подкожно топче на лявото рамо? Мисля, че е от БЦЖ ваксината.  newsm78 знаете ли нещо по въпроса? Да се притеснявам ли или е нормално?
Приятен ден и ако има празнуващи днес - честито!  bouquet

Да, ние имаме, от БЦЖ ваксината е.

# 79
  • Мнения: 18 588
Снощи звънях на две педиатърки точно за това топче, забелязахме го при къпане. От БЦЖ ваксината е и е много добре, че се е получило, това означава, че детото е изградило много добър имунитет. Не при всички бебета се появява.Каза да слагаме риванол и нищо друго да не правим,ще се скрие.

# 80
  • София
  • Мнения: 1 510
Аз не съм забелязала топче, а червенина. При вас червен ли е белега от ваксината?

# 81
  • София
  • Мнения: 1 420
Много ви благодаря за мненията за бибероните, момичета. И аз май от каучуковите ще взема на Нук, гледам, че доста ги ползвате тях.
И при нас и при двете девойки го има това топче от ваксината (много мааалко е зачервено) и също ни казаха да слагаме риванолче и ще се скрият.

# 82
  • Мнения: 509
Моите и двете деца нямат топче/белег/паричка също му казват. Слага се повторна ваксина в този случай.

# 83
  • София
  • Мнения: 321
Здравейте мамчета, искам да попитам тези от вас, които са сложили ротавирусната ваксина и Hexacima на бебчовците дали сте забелязали някакви странични реакции от тях? 
Питам за двете, тъй като ние ги сложихме едновременно и няма как да знам моето момче към коя реагира /кашля и е със зачервено гърло, както и вдигна температура еднократно/  и дали въобще тези прояви се дължат на ваксините 🙄
Благодаря на отзовалите се Simple Smile

# 84
  • Мнения: 6 572
Температурата е от ваксината. Другото едва ли, потърси педи-то.

# 85
  • София
  • Мнения: 1 510
Момичета, тия скапани колики кога ще си тръгнат завинаги.Нямам друго обяснение за внезапен рев с присвиване.От друга страна коремът мек, не чувам газове и къркорене Rolling Eyes Твърде рано се зарадвах, викам си:че то ми било добро детето, кротко и усмихнато. Чак се чудих как стои неревейки в количката, пък буден.
Кратка, твърде кратка радост.На всичкото отгоре взех капки Колийф малка опаковка, която ще ни стигне до никъде. Дано пък е скок в растежа, ама надали.
Добрата новина е, че не е вдигал температура от ваксината, макар че тя тази ваксина е лека. Треперенето се отложи. И да споделя, че на моя педиатър реално не мога да разчитам.Вчера му казвам, че при евентуална реакция след ваксината ще го безпокоя, той ми вика:на вайбър ми пишете.Да не ми се налага значи, да се оправям. #Crazy

# 86
  • Мнения: 509
От ротавирусната няма реакции, от другите може да се очаква темп., сънливост, нервност, но не съм чувала за реакция зачервено гърло. За съжаление може и да сте лепнали някой вирус, Маргаритка :/
Все пак споделете, ако знаете за други реакции. Може би зачервяване на мястото или някакво обриване? Thinking И знам без къпане в деня на ваксината.

# 87
  • София
  • Мнения: 326
Мис, вчера звънях на Хедра за нашето кърмене. Каза че бебето суче и гълта активно само докато има силна струя кърма. Останалото не го яде, особенно ако е още малко бебето. Затова след кърмене при мен винаги изцеждам 40-60мл въпреки че е изял 50-90. Посъветва ме да увеличим лактацията като се изцеждам след всяко кърмене и давам изцеденото като добавка на следващото кърмене. Така докато започне да суче по колкото трябва. Аз ще пробвам и пак ще го меря да изяжда по 110мл през 3 часа, да качва 200гр на седмица и да пълни памперси. АМ само като втора добавка в краен случай. И кърмене на двете гърди по не повече от 20 мин със стимулиране на бебето.

# 88
  • Мнения: 18 588
Мис, вчера звънях на Хедра за нашето кърмене. Каза че бебето суче и гълта активно само докато има силна струя кърма. Останалото не го яде, особенно ако е още малко бебето. Затова след кърмене при мен винаги изцеждам 40-60мл въпреки че е изял 50-90. Посъветва ме да увеличим лактацията като се изцеждам след всяко кърмене и давам изцеденото като добавка на следващото кърмене. Така докато започне да суче по колкото трябва. Аз ще пробвам и пак ще го меря да изяжда по 110мл през 3 часа, да качва 200гр на седмица и да пълни памперси. АМ само като втора добавка в краен случай. И кърмене на двете гърди по не повече от 20 мин със стимулиране на бебето.

Ама, същото е и при нас. Аз виждам, че само като е силна струята, изцеждам се идва ли не след всяко кърмене, и додавам 40-60 мл. Колкото е изяла, толкова, не мога вече да се вталясвам.
Само, че при мен сега има и друго-не иска да суче от другата гърда, именно защото по-малка е струята.
Благодаря за съвета, ще правя и аз така. Като поотраснат, вярвам ще станат нещата, ако ли пък не-шишето. Simple Smile

# 89
  • Мнения: 574
Момичета аз имам температура 37,5. Как мога да разбера дали е от гърдите. Не ги чувствам напрегнати и пълни. Малкия си цока както всеки ден. Не знам какво да правя. Дали е настинка или нещо друго. Сега се чудя дали да изцедя гърдите до края. Пих парацетамол преди 1 час, но не я свалям. Някой да е запознат.

Общи условия

Активация на акаунт