МАРГАРИНЪТ за и против консумацията му от децата ни

  • 5 169
  • 93
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 724
Никога не съм използвала маргарин.И майка ми също не използваше.Наследствено е. Mr. Green

Не ми харесва и ми се маже по небцето.Грррр.А и после като разбрах,че е вреден,още по-добре ми стана.

Обаче ми е интересно как мога да позная кои продукти се правят с маргарин.Гледам тука едни обикновени бисквити на Nestle и не мога да разбера.

Във всички бисквити има маргарин........пише хидрогенирани мазнини....те са вредните.....До колкото знам  на Запад са измислили нов начин за втвърдяване на мазнини, който се счита за безвреден, за разлика от хидрогенацията, както се правят всички маргарини у нас

ако си в чужбина , можеш ли да намериш повече инфо за това, маргарине не ползвам, прочтетете Атанас Гълобов "Световната конспирация срещу здравето", сори тая част с маргарина я няма в нета...

Много ме вълнува хидрогенираното масло в готовите продукти.Къде да проверя как го правят?

Инамче ще трябва да минам само на домашен кекс и курлаби!Оолеле! newsm78

# 61
  • Мнения: 122
Никога не сме купували.Ползваме масло-немско.

# 62
  • София
  • Мнения: 3 816
Не само за деца,но и за възрастни не става според мен!!! Sick

# 63
  • Мнения: 3 760
Не само за деца,но и за възрастни не става според мен!!! Sick
Peace
Ще го избягвам до дупка. Лошото е, че мъжО понякога си купува...

# 64
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Никога не съм използвала маргарин.И майка ми също не използваше.Наследствено е. Mr. Green

Не ми харесва и ми се маже по небцето.Грррр.А и после като разбрах,че е вреден,още по-добре ми стана.

Обаче ми е интересно как мога да позная кои продукти се правят с маргарин.Гледам тука едни обикновени бисквити на Nestle и не мога да разбера.

Във всички бисквити има маргарин........пише хидрогенирани мазнини....те са вредните.....До колкото знам  на Запад са измислили нов начин за втвърдяване на мазнини, който се счита за безвреден, за разлика от хидрогенацията, както се правят всички маргарини у нас

ако си в чужбина , можеш ли да намериш повече инфо за това, маргарине не ползвам, прочтетете Атанас Гълобов "Световната конспирация срещу здравето", сори тая част с маргарина я няма в нета...

Много ме вълнува хидрогенираното масло в готовите продукти.Къде да проверя как го правят?

Инамче ще трябва да минам само на домашен кекс и курлаби!Оолеле! newsm78
На Запад не знам как е, но в БГ всичко е с хидрогенирани мазнини. Толкова съм търсила продукти без тях, но така и не намерих. На някои опаковки се изхитряват да пишат "растителни мазнини", но мисля, че е все същото ooooh!

# 65
  • Мнения: 922
И аз съм против. Маргарин позвам само за сладкиши и понякога за готвене. За ядене само масло, предпочитаме немските  Simple Smile

# 66
  • Мнения: 58
Незнам дали е добре ,ама малкия много обича филийка с маргарин!Май повечето го обичат!Гледам да не го използвам много често! Simple Smile

# 67
  • Мнения: 1 771
Отдавна вече не купувам.  На детето не съм давала и не мисля да давам.

Последна редакция: нд, 14 май 2006, 23:24 от goldenova

# 68
  • Мнения: 382
Ставате смешни вече с тези призиви-"не яжте яйца";,не яжте маргарин,не яжте това ,не яжте онова.А микровълновите печки безвредни ли са,като топлите в тях храните за децата?И ,интересно кой пазарува в магазините,след като тука всички сте все по здравословните уж храни? Трябва да имате супер доходи за да си позволите по-доброто или пък да се ограничите,по-малко,но по-качествено.Още малко и ще тръгнете с химически набори като пазарувате.
 Знам,че тука в Бг-мамма всички мами са перфектни,но давайте по-скромно,не се изхвърляйте толкова,живеем в една и съща държава!

# 69
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ставате смешни вече с тези призиви-"не яжте яйца

Това е заглавие на моя тема, не набеждавай другите мами.............И  покрай темата достигнах до извода, че диоксина е навсякъде, не само в яйцата, което обезсмисля призива ми, ...............но, маргарина няма нищо общо..............     bouquet

# 70
  • София
  • Мнения: 3 816
Относно мнението на didik-не мисля че трябва безразборно и без да гледаме да слагаме продукти в кошницата .Също така, не съм съгласна с мнението, че човек трябва да има супер доходи, за да си позволи здравословна храна.Плюс това, даже да идва малко по-скъпо даден продукт, предпочитам да си давам парите за по-качествена храна,  отколкото после за лекарства! Въпрос на личен избор! Hug

# 71
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ами да, предпочитам да купя малко по-скъпото масло защото е по-малко вредно от маргарина. Замених рафинираното слънчогледово олио с малко по-скъпия зехтин.... Но разликите в цените не са толкова фрапантни, че да правя компромис със здравето на децата си. Когато имам възможност избирам по-малкото зло.

# 72
  • Мнения: 23 017
Ставате смешни вече с тези призиви-"не яжте яйца";,не яжте маргарин,не яжте това ,не яжте онова.А микровълновите печки безвредни ли са,като топлите в тях храните за децата?И ,интересно кой пазарува в магазините,след като тука всички сте все по здравословните уж храни? Трябва да имате супер доходи за да си позволите по-доброто или пък да се ограничите,по-малко,но по-качествено.Още малко и ще тръгнете с химически набори като пазарувате.
 Знам,че тука в Бг-мамма всички мами са перфектни,но давайте по-скромно,не се изхвърляйте толкова,живеем в една и съща държава!
Това изказване не го разбрах.Никой не претендира за перфектност,тук се обменя информация и всеки я претегля,преоценява ,приема или не за себе си.Аз отдавна се замислям какво купувам,чета етикети и се опитвам да се информирам за ползи и вреди от всички съставки на съвременните храни.Тези,които мога чисто и просто избягвам.Просто е... Peace

# 73
  • Мнения: 5 500
живеем в една и съща държава!
Да, в една и съща, но в различни къщи! Нито знаеш какво ядем, нито какво пазарим за да правиш такова изказване!

# 74
  • София
  • Мнения: 9 864
Малко встрани от темата мами,но искам да питам нещо.Вчера си купих масло Мегле.Много е хубаво на вкус,но е много меко,а и пише,че се прави от прясна сметана,Това добре ли е или не.
Иначе по темата-в нас се купува маргарин и масло.Таткото си маже маргарин всяка сутрин,за децата ползвам масло.

Общи условия

Активация на акаунт