Електрическа четка за зъби за дете. Струва ли си?

  • 13 737
  • 53
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 573
Синът ми е почти на 8. Като повечето деца, и той никак не обича да си мие зъбите. Днес обаче ми заяви, че много искал да има електрическа четка. Нямам нищо против да му купя, но не знам каква точно. Има много марки, модели и цени, има и специални детски, а не знам дали трябва да гледам нещо конкретно. Също не съм наясно и с мнението на стоматолозите за миенето на млечни зъби с електрическа четка. Дали е добре за емайла?

# 1
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Дъщеря ми ползва електрическа горе-долу от същата възраст. Орал Б с детски накрайник. Не сме се консултирали със стоматолог.

# 2
  • Мнения: X
Електрическа четка за дете на 8 години - не.

# 3
  • Мнения: 14 489
Електрическа четка за дете на 8 години - не.

Защо? Дъщеря ми ползваше такава още от 6 - годишна, специално за тази възраст. Сега ползва на Орал Б, с батерии. Другият вид е зарядна като за възрастни, иначе в самата четка няма разлика.

# 4
  • Кърджали
  • Мнения: 10 265
Дъщеря ми е на 7. Ползва електрическа четка за зъби /но често ги мие и с обикновена/, поне от две години. Зъболекарят също ми препоръчва електрическата. Нейната е Орал Б, зареждаща се.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 296
И моята ползва от повече от година електрическа на Орал Б. Смятам, че електрическата измива по-добре, тъй като го прави за по-кратко време. С обикновената си трябва продължително търкане, а моята обикновено няма търпение.
Досега няма нито един кариес.

# 6
  • София
  • Мнения: 470
Сина ми на 8год. изяви желание сам да си купи от собствените си пари ето такава:


Ползва я към година и половина, сега поиска обикновена да му взема. Grinning Не виждам защо да не му угодите, то не е сигурно и че ще му хареса.  Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 3 709
Голямото е на 4,5 и ги мие с електрическа на батерии. От скоро изявява желание да я ползва сам. Стоматологът ни не е казал да е вредно. Няма кариеси или други щети от самата четка.
Герда, защо не е ок

# 8
  • Мнения: 15 538
Синът ми е на 10 години и от скоро е с електрическа четка Орал Б. Определено има разлика. Колкото и старателно да си миеше зъбите преди, никога не са били толкова чисти, колкото са сега, от както ползва четката. Аз съм изключително доволна и горещо я препоръчвам /по-добре да е със зарядно, а не с батерии/ Peace

# 9
  • Мнения: 8 520
И моето дете на 6 е с електрическа.Баща му си купи някаква за 24лв.Преди няколко месеца го водих в Джъмбо-четки за 6 лв с две глави ,батерии.Взех му я за да пробва супер доволен и с кеф си ги мие.Много добро качество,даже реших да не давам 25лв за същия тип четка ,само дето плащам марката

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
По себе си съдя за разликата в миенето от обикновената и електрическата четка за зъби, затова реших и взех и на децата. Аз съм с Филипс, всички останали вкъщи са с Oral B. Малката ми дъщеря е на 7.
А между четка за зъби на батерии и такава зареждаща се има повече разлики от едната марка  Peace

# 11
  • Мнения: 6 710
Не виждам проблем дете на 7г. да си мие зъбите с електрическа четка. Важното е зъбите да се мият качествено два пъти дневно, да се сменя четката или главата на четката на всеки три месеца, да се ползва подходяща четка и паста. Щом и детето желае да ползва електрическа четка, не се притеснявай.
Детето на тази възраст е със смесено съзъбие, мисля, че на четките е отбелязана препоръчителната възраст, за която са. Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 30 141
Синът ми от 6 годишен си мие зъбите с електрическа четка и няма проблем. Консултирала съм се със стоматолог.
Вече е писано в темата, че е важно да се вземе четка с подходяща глава, главата да се смея на макс 3 месеца и да се използва подходяща паста за зъби. Към всичко това прибавям правилно миене на зъбите (честота, времетраене и начин на движение на четката по зъбите).

# 13
  • Мнения: X
Детският ни стоматолог препоръчва детска електрическа четка от 4-5 годишна възраст, а нормална четка за възрастни от 8 годишна възраст. Моите и тримата са с електрически на Орал Б за възрастни. Важно било оборотите да са мин. 600/мин. (пак препоръка на стоматолога) и се съобразихме с това при избора на модел.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 573
Благодаря ви много за отзивите. Явно ще вземем електрическа четка.
Вчера зададох същия въпрос на двама стоматолози и те също подкрепиха идеята, но бяха категорични, че трябва да взема ултразвукова четка, а не обикновена електрическа. Разликата в цената е около 4 пъти... Някоя от вас има ли база за сравнение между двата вида?

Общи условия

Активация на акаунт