Искам да кажа ... (121)_08.05-14.05

  • 68 347
  • 815
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 303
Добро утро от мен! Активно ли почивате или има и други като мен на работа от 7?  Laughing

Аз, аз  Mr. Green Ама подозирам, че ще дремя цял ден като гледам как се подмотвам от сега... Много съм добра с организацията когато работата е на педал, но като има време мога да се мотая и разсейвам неограничено. И ми се спи  Crossing Arms

# 16
  • Мнения: 11 911
       Птички няма наблизо, поне не такива, които да се чуват.

      Но птичища, колкото искаш- чайките като се разграчат, заглушават всичко.Понякога ми е приятен този шум, понякога- непоносим, зависи от настроението.


      Другата седмица съм на кръщене на детето / внучето  на много близки хора.Момиченце е.
Много се колебая за подаръка. Мисля за златна буква, защото името и е с красива буква. Но се колебая, защото на сина ми подариха много златни неща за кръщенето, а той нищо не е носил. Но все пак, в случая е момиченце.

    Мислих и за дрехи, за пари в плик- но такива неща сме подарявали, а и ми е малко безлично.Все пак, кръщенето е единствен повод.
Вие какво бихте подарили?

      Друго- жена на толкова години съм, а се колебая за дрес-кода.Разбирането ми е за празнично облекло, заради повода и църквата.Но почерпката ще е в двора на селска къща, някак нелепо ще ми е да се издокарам с токчета и копринена рокля, знам ли.


# 17
  • Мнения: 3 867
Добро утро!
Точно тази сутрин се заслушах и установих, че птичките доста се чуват. Стана ми много приятно.

# 18
  • Мнения: 6 704
Привет и от мен в новата тема bouquet
Птички чуваме и в града и на село.Миналата година имахме нощна птица под покрива и постоянно я чувахме как надава глас.

# 19
  • Мнения: 6 301
На работа съм и аз, но ме помързява и сигурно ще си тръгна по обяд.
Относно подаръците - напоследък предпочитам да давам пари, дъщеря ми никога не е носила злато и и разреших да си продаде златните неща, на голяма загуба естествено. Ето, ние сега имаме ваучер за почивка подарен, ами точно от тази агенция трудно си избрах почивката, накрая избрах нещо колкото да то оползотворя.

# 20
  • Мнения: 9 571
Ще отговоря и на двата въпроса. Слушам птичките на работа и вчера и днес Laughing В къщата на село имаме лястовички и ми е много приятно да си пия кафе на двора и да слушам как пеят, отвреме навреме влизат и вкъщи и правят по едно кръгче. Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 39 337
Светкавица, аз бих помолила приятелката да ме насочи за подарък.
Не бих залагала на официално облекло единствено заради църквата. По- скоро удобството ще надделее. Е, това не означава потник и дънки.

Как да лекувам афта в устата на детето. Ваготил вече не се намира по аптеките. Взех най- новото Анафтин, но не виждам да помага. Зеленото лекарство Гранофорин (или както там се пише) нямам. Дайте идея!

# 22
  • Мнения: X
Светкавица,
цветна рокля+едноцветно сако и обувки с нисък ток. Едноцветното сако може да смениш с някоя по-стилна жилетка, болеро, наметка, но не строги или официални.
За подарък - буквичката е добра идея, ако не е от тия масовите тънки турски злата от щампа, а нещо нежно, красиво, качествено. Или някое извънредно красиво кръстче, женствено. Жалко, че последният ми модел още не е излязъл от производство, бих ти го показала. Към буквичката/кръстчето лично аз бих добавила и бяла дрешка - знам, че на кръщене се подарява бяло. Бяла дантелена рокличка, ей сега си я представих. На кръщене не бих подарила пари.

# 23
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
О, птичките много ги обичам аз. В Банкя това е едно от най-хубавите неща - птичите песни. Сутрин и надвечер имат най-много настроение за пеене, направо концерти изнасят. И на външност ми харесват, но не ги познавам много, за жалост. Най-много се ядосвам, когато дойдат лястовичките, трудят се старателно и упорито и тъкмо привършат гнездото и снесат яйчицата, идва някаква проклета злобна и завистлива едра птица с дебел клюн, с два удара го прави на парчета и яйцата после ги намирам на пода. Умирам от мъка! Обаче не можем да ги опазим в последните години.
Мъжът ми къщички построи за някои птици, ама лястовичките не щат апартаменти, колибки си искат.

Птиците...голяма красота са тия божии творения...

Искам да кажа на Лято, че се радвам на по-доброто й настроение напоследък. Явно посвикваш, Лято, и това ще ти даде възможност да се порадваш на хубавия град, в който те отвЕде съдбата. А ето и Дрезден си видяла, и колко още красиви неща ще видите ти и семейството ти.
Трудно е далеч от дома, но пък едно за друго дава животът.
Все такива хубави дни да имате!
И дечицата ще посвикнат и по-малко ще те ядосват.
 Hug

Изглежда, че ще трябва да свикна да живея с по-високо кръвно аз. Снощи пак с това се занимавах цял час - да свалям кравно, стигна до 160. Цял чаи валедоли, валериани, гореща вода на краката, студена на главата...А бе живот ли е това, не ми стига другото, а и сега и това ми се тропна. Сутринта тръгнах да си направя печена филийка с масълце и синьо сирене - червена лампичка "стоп", не може, солено е. Тръгнах кафе да си сложа - пак "стоп", не може. Ега ти живота, начи! И села пия липов чай, а не обичам чай, да му се не види!
Така, нали казахте, че тук е и за оплаквания, оплаках се.

Пуснала съм си музика за разтуха и баланс на лошавините, ама дадох мощния комп. на децата да си записват нещо си, че им се прецакала записвачката, а моя няма глас и слушам от тв-то. Но не мога да уцеля любима музика и се задоволявам с квото дават.

# 24
  • София
  • Мнения: 18 700
Добро утро и от мен.Не чувам птици само коли и кучета.
Тук вали.Почивам си аз утре на работа днес ще чистя готвя ей такива неща.

# 25
  • Мнения: 5 366
Само се записвам. Птича песен не съм чула. Липсва ми петелът вкъщи Sad.

Последна редакция: пн, 08 май 2017, 10:31 от Лятo

# 26
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 833
Мариат, за афта - мед и сода разбъркай и намажи афтата.

# 27
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Солкосерил използваме ние за афти на децата.

# 28
  • Мнения: 6 704
Светалчо, за регулиране на кръвно омотаваш една ластичка в основата на нокътя на палеца и изчакваш 3-5 мин.Не трябва да е мн стегнато, леекичко да пристяга.Майка ми редовно го ползва, пробвай!

# 29
  • Мнения: 15 029
Добро утро и благодаря за темата. Чувам птички, петли, и трамваи, и всичко останало! 

Общи условия

Активация на акаунт