Пролет вече стана, а ОКТОМВРИйче все повече издува коремчето на мама!-Тема 5

  • 30 529
  • 732
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 1 092
И аз няколко дни преди преглед ставам една тревожна и само глупости си мисля. Защо сме такива злета не знам...  Rolling Eyes
При мен сърбеж има още от февруари месец, но отстрани по ребрата, много странно и все още никой не може да каже от какво е  newsm78 Къпя се и се мажа с на La Roche серията Lippikar и донякъде го овладявам, но въпреки това ми се иска да разбера защо така става. Бях чела за някаква жена, която развила алергия към бебето си, но тя е избила последните 2-3 седмици от бременността, силно се надявам да не е такова нещо!  Shocked Praynig Сега вече спрях да чета.

# 646
  • Мнения: 1 102
Забравих да ви пиша за резусите - видях, че вчера сте дискутирали темата.
Аз съм писала вече, но пак да напиша. Моят е Rh-, а таткото е Rh+. При първата бременност ми пуснаха теста за антитела чак към 6-7 месец, нещо такова, говоря по памет. Когато се роди сина ни веднага поисках да му проверят резуса и се оказа Rh+. До 48 часа след раждането се поставя инжекция анти-D-гамаглобулин. На мен ми я сложиха и понеже раждах в частна болница си я заплатих в размер на около 200 и нещо лева (говоря за 2010г.) Сега отново ми пуснаха резуса, въпреки че си го знам добре кой е. И след като се потвърди, че е отрицателен, акушерката каза, че отново ще ми пускат антитела, макар че след поставената инжекция не би трябвало да имам проблем.

# 647
  • София
  • Мнения: 874
Честит Празник, момичета. И аз нямам линеа негра, и не мисля, че ще ми се появи. Аз съм много бяла по принцип. Мисля си, че излиза на но-тъмни кожи. Напрегнатите гърди и при мен поспаднаха. Но на мен през цялото време са ми ту напрегнати, ту не. И зърната изобщо не ме болят. Други симптоми като гадене и повръщане така и си нямах. Колкото до ФЕ като отида на преглед ще попитам защо чак в 28 г. с. ме пращат на нея.
И да се похваля, и аз май започнах да го усещам бебчо, точно като пукане на балончета. Голямо удоволствие. Все едно ми казва- ето ме мамо, тук съм и си раста!

# 648
  • Мнения: 4 008
Аз утре сутринта съм на ЖК и няма да смогна.Много са интересни лекциите и винаги е полезно да научиш нещо.Дават и някакви мострички,което също много ми допада.Подаръчета много обичам. Simple Smile

# 649
  • Мнения: X
Кейти, много се радвам, че бебчо се обажда вече  Hug

# 650
  • Мнения: 1 102
Ей, жалко! Много бих се радвала да се запознаем, Стефи! Другите варненки - няма ли желаещи за утре? Че е с предварително записване...
А за мостричките - още преди 7 години, когато ходих с първата си бременност, си събирах всички мострички о подаръчета от лекциите и всички после влязоха в употреба. Много са полезни!

# 651
  • Мнения: 137

Кети, понеже видях, че си правила ФМ при Чавеева, да те питам пускат ли 4Д за кефа на родителите? Или може би нямат такава опция... Изобщо не ми е ясно какво ще видя след 2 седмици... А много ми се ще да му видя физиономийката на малкото човече.  Heart Eyes

# 652
  • Мнения: 1 092
Ооо, имат и още как, хубава си им е техниката, но не дават диск, примерно, което мен малко ме изненада, но важното е да сме здрави! Още на първата ФМ ни пуснаха 4Д, но беше много малко бебето още, не беше застанало и много подходящо, та беше за много кратко време всичко. Вчера си я погледахме доста, но и тя позира много, чеса си нослето, "маха" ни и накрая се усмихна. Дадоха ни и снимки, даже всички снимки са ни от 4Д този път, с изключение на една с малко, сладко, пухкаво стъпалце  Heart Eyes Two Hearts txtloves

# 653
  • Мнения: 670
Според вас днес дали работят болниците ? Трябва да ходя за болничния ,но не съм сигурна дали да е днес

# 654
  • Мнения: 1 092
Днес ще работят спешните отделения, но за болничен едва ли ще стане.

# 655
  • Мнения: 670
И аз така мисля . Благодаря ти Simple Smile

# 656
  • Мнения: 349
Много се радвам за всички ви! Да са ни здрави мъниците, че като гледам ги чакаме с нетърпение вече  Heart Eyes
Аз да ви споделя - вчера бях на изследвания за ТАТ, МАТ и TSH. Вечерта ми излезнаха резултатите, а чак в петък съм при ендокринолога... а леко се филмирах някак си.
Стойностите на мен ми се струват доста завишени... ако някоя от вас има познания за тях нека сподели мнение Simple Smile Знам, че лекаря знае най-добре, но все пак...
Та резултатите са следните:
TSH - 4.69 MIU/L, при референтна стойност 0.27-4.20
ТАТ - 633.2 IU/ml, при референтна стойност до 115
МАТ - 229.6 IU/ml, при референтна стойност до 34.

# 657
  • Мнения: 1 102
Да, завишени са, но не са страшни, споко. TSH ти е в горна граница, ако не пиеш в момента никакви Л-тироксинови препарати ще ти изпишат със сигурност.  Другите параметри са антителата на щитовидната, които показват възпаление в нея. Моите винаги са в размер на няколко стотин, защото имам Хашимото и те показват, че организма я атакува, тъй като Хашимотото е автоимунно заболяване.
Извинявай, не съм запозната дали имаш заболяване на щитовидната или не и дали параметрите ти са се завишили само от бременността?

# 658
  • Мнения: 349
Ами по принцип съм ходила на лекар за щитовидната жлеза, тъй като ми е доста уголемена, но тогава се оказа, че е физиологична особеност и до там. Сега е първи път, в които си правя такива изследвания, незнам преди това как са ми били стойностите. Понеже не съм много започната, но при Хашимото не се ли забременява трудно... или говоря глупости?

# 659
  • Мнения: 1 102
Да, така казват, също и много рискове от ранни аборти. Но с първото си дете забременях от първия път и имах много лека бременност. А имам заболяването от ранна възраст.

Общи условия

Активация на акаунт