Пролет вече стана, а ОКТОМВРИйче все повече издува коремчето на мама!-Тема 5

  • 30 548
  • 732
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 349
Ясно... просто от вчера вечерта се успокоявам с това,  понеже и аз забременях лесно... ама сега никак не съм спокойно вече...
Означавали ли това, че и евентуално, ако се окаже Хашимото ще има да си пия постоянно хапченца?

# 661
  • Мнения: 1 102
То дори да не е хашимото, а само хипофункция както се вижда от резултатите ти, пак ще си пиеш Simple Smile Възможно е да си дигнала параметрите сама заради бременността и след това всичко да се нормализира.

# 662
  • Мнения: 35 180
Аз също търся ендокринолог в нашия град. Явно са рядкост...

# 663
  • Мнения: 1 629
Аз ТАТ И МАТ не меря. Меря само ТСХ и ФТ4. ТСХ моят ендокринолог иска да е под 2 и голям зор видяхме докато го смъкнем. Очаквах още с първия Л-тироксин (50мг) да падне, ама НЕ. Та сега съм на 87мг всяка сутрин.


Има ли някой в 21-ва седмица и още да не усеща бебето? Аз го усетих как се врътна два-три пъти скоро и до там ... пълна гробница  Rolling Eyes и вече започвам леко да се филмирам. Laughing

На 17-ти бях на преглед и всичко беше ок, ама това бебе вече прекалява с това мълчание!!!!

# 664
  • София
  • Мнения: 874
Purple, ще ти изпишат хормон да понижиш TSH. То вероятно се е вдигнало след като си забременяла. Не знам защо са ти пускали TAT и MAT обаче, като ти вече си бременна. Аз исках да си ги изследвам и док ми каза, че само ще се притеснявам като излязат повишени!
Жанче,  Hug . Нали знаеш, че и аз съм като теб и сега ще падне едно чакане и дебнене. Откакто го усетих, постоянно се опитвам да седя мирно, да не дишам, че пак да го усетя. Луда работа. А пък те май не всички движения се усещат в момента и ние само се притесняваме като настъпи затишие! Simple Smile

# 665
  • Мнения: 1 102
На мен FT4 винаги ми е в норма, обаче пак ми го пуснаха сега преди 2 месеца за всеки случай. TSH-то беше 0.6, но аз съм на 125 мкг. Еутирокс. Просто събота и неделя леко намалям дозата на 100, за да се коригира леко нагоре TSH. Време ми е да си пусна нови изследвания, ама толкова много ме бодаха последния месец, че все отлагам. Tired

# 666
  • Мнения: 349
То дори да не е хашимото, а само хипофункция както се вижда от резултатите ти, пак ще си пиеш Simple Smile Възможно е да си дигнала параметрите сама заради бременността и след това всичко да се нормализира.

Да се надяваме да е това. Просто не съм голям фен на хапчета, лекарства и т.н.... то не че има някой, който е  Grinning Значи сега явно ще го поддържаме и след бременността ще се види за какво става въпрос Simple Smile Благодаря ти много Simple Smile

Keitihope, Ами и аз незнам за какво да пусна ТАТ и МАТ, но докато чаках поне на още 3 жени ги пусна тези... явно е фен на тези изследвания... незнам

# 667
  • София
  • Мнения: 5 623
Честит празник, момичета!  bouquet
До тези, които не усещат още бебковците, хич да не се притесняват. Зависи от много неща кога и с какъв интензитет ще ги усещате. Моят малък мъж например в 21+6г.с. така ме рита понякога, че се будя от сън. А коремът ми не е огромен, ама фактите са си факти. Даже го хванах на няколко клипчета как ми опъва корема и ММ тича да ги показва на всички.  Joy

# 668
  • Мнения: 627
Момичета, на мен никой досега не ми каза да пускам хормонални изследвания  newsm78 Чудя се дали на своя глава да не отида да си пусна едни??? newsm78

# 669
  • Мнения: 1 102
Аз оставам с впечатление, че не ги предписват. В смисъл - тепо принцип по ЗК се полагат еднократно на година така или иначе. Аз сама си казвам за заболяването и те само ме питат дали си следя хормоните, но никой не предложи да ми ги пусне от ЖК. Така че, не се очудвам!

# 670
  • Мнения: 627
Хм притеснявам се от възможната безотговорност на лекарите.... за съжаление нямам 100% пълно доверие :/ Но и никоя от моите близки мами не е споделяла подобни изследвания, само стандартните. Ще говоря с личната във Варна за всеки случай. Благодаря ти!

# 671
  • Мнения: 349
Моето мнение е, че не трябва на своя глава да си назначаваме изследвания... Нали взе пак по време на бременност нещата са по-различни и само да се изпада в излишна паника... няма смисъл.
Мисля, че това което трябва да се следи по време на тези 9 месеца, е това, което ни назначават като изследвания, само когато се види проблем в някой показател, тогава е добре да се задълбочат ... както стана при мен заради TSH-то.
И въпреки всичко аз съм добре, бебчо се разбива добре, даже е по-голям, отколкото трябва да е според седмицата, в която съм... така че не искам да мисля глупости и да се натоварвам излишно.  Peace

# 672
  • Мнения: 1 092
Не мисля, че има проблем в самоназначаването, по-скоро саморазчитането или питането в интернет не е за предпочитане.  Simple Smile

# 673
  • София
  • Мнения: 874
Момичета, аз пак имам въпросче. Като става дума за изследвания и какво ни назначават. Изследвали ли са ви за HPV? Преди, или сега след като сме вече бременни?

# 674
  • Мнения: 349
Ммммм явно не съм се изразила правилно... да го кажа така - ако нямаш проблеми и всичко за момента ти е наред, има ли смисъл да ги правиш? Но в крайна сметка, всеки си решава какво да прави  Simple Smile Peace
keitihope, ами не мисля, че са ми правили, поне нямам спомен.

Общи условия

Активация на акаунт