Киста на гърдата-хормонална обусловеност

  • 9 027
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 242
Здравейте,дами!
Някоя от вас постигала ли е излекуване на киста с прием на хормони?
Или по друг неоперативен начин? Без интервенция?
И въобще какво се случва с една киста в дълосрочен план?Ако на някой му е изчезнала ей така,от само себе си,моля да сподели.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 433
някои кисти не се махат, зависи от големината-поне според моят мамолог
просто се следят на 6месеца
поне при мен е така, ходя редовно на преглед и си наблюдаваме
нищо друго не съм предприемала, нито пък той ми е изписвал

# 2
  • Мнения: 242
Чела съм,че с имуностимулатори и хормонална терапия може да се повлияе на кистите.
Но лекарите ,с които съм говорила за това ,само клатят глава и не дават категорично мнение по този въпрос.
Затова питам тук.
Някой може да е ползвал подходящите хранителни добавки? newsm78

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 493
При мен лично точно от хормони ми се появи едната киста или по точно се увеличи размера и.
Според моя лекар няма шанс да изчезне сама.В момента сама си предписах Прим Ойл(вечерна иглика).Митовете са,че изчезват кисти от нея.В момента проверявам,за сега нямам резултат за кистите,но пък ми изчезнаха предменструалните неудобства и болежки.Пак съм на далавера  Laughing

# 4
  • Мнения: 242
Казват,че причината за поява на кисти (на гърдите) е намаляването на женските хормони с възрастта.  По-точно  прогестерон и естроген.
Освен това  е известно,че отслабването на имунната система е причина за поява на гъбички,кисти и др.подобни.
Та в този ред на мисли  се чудя ,ако се повиши нивото на тези конкретно хормони и се засили имунната система,дали въпросните образувания няма да се повлияят?
Продължавам да питам различни лекари.Сл. седмица пак съм на преглед.При друг лекар.
Имам усещането,че на лекарите (при цялото ми уважение към тях) им е по_лесно да режат,да бодат и кълцат,вместо да търсят алтернатива.Хващат се за по-сигурното.
Обаче ние сме живи хора- не опитни мишки. Rolling Eyes
Глухарче,Вие от колко време пиете Прим Ойл?

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 493

Глухарче,Вие от колко време пиете Прим Ойл?

Сега приключвам първата си опаковка от 100 хапчета,пия по 2 на ден,значи от 50 дни.
Причината от появата на кисти може и да е от болна щитовидна жлеза.Всички жлези са вързани.

# 6
  • Мнения: 242
Ох,да. Оказва се,че кистите могат да са мн различни.
Някои даже могат да се появят точно след прием на хормони
Трябва щателно да се изследват и едва след това да се реши хормонална ли да бъде терапията или антихормонална.
Аз знам за себе си отговора,но (оказва се) е рисковано да се прибързва с хормоните
Продължавам да се просвещавам
И продължава да ми е интересно-има ли някой,преборил кистите без интервенция? newsm78 newsm78 newsm78

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Точно това правя и аз.Точно с Прим Ойл няколко потребителки споделят,че са се отървали от кистите и са спрели да се образуват нови.Така или иначе в този си вид и редовно следене са безопасни.Мислех да се подложа на пункция,но често рецидивират,та ще се въздържа за сега.

# 8
  • Мнения: 242
Благодаря за отзивчивостта.От нета ли поръчвате Прим Ойл и как може да сме сигурни в качеството?

# 9
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Не,от аптека го купувам.На втория пъпрос не мога да ти отговоря.Хранителна добавка е и контрола е занижен.
Вземам това:

http://apteka.framar.bg/30025095/%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BC-%D0%BE … -%D0%BC%D0%B3-100

# 10
# 11
  • Мнения: 242
Току-що прочетох нещо обнадеждаващо: "При навлизане в менопаузата обикновено кистата изчезва сама" Mr. Green
И още нещо (но за мен не е подходящо):  "Оралните контрацептиви,които жените вземат за предпазване от нежелана бременност могат да предотвратят повторна поява на киста" Party

# 12
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Току-що прочетох нещо обнадеждаващо: "При навлизане в менопаузата обикновено кистата изчезва сама" Mr. Green
И още нещо (но за мен не е подходящо):  "Оралните контрацептиви,които жените вземат за предпазване от нежелана бременност могат да предотвратят повторна поява на киста" Party

Абсурд,не бих пила противозачатъчни заради киста.
А за менопаузата,те и за бременността разправяха,че ще реши много проблеми ама нъцки  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 242
А за лечението с лициум и прополис какво бихте казали?

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 493
А за лечението с лициум и прополис какво бихте казали?

Прополиса го знам и съм се убеждавала в качествата му,но за лициума нищо не мога да кажа  Confused

Общи условия

Активация на акаунт