Киста на гърдата-хормонална обусловеност

  • 9 051
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 242
А отразява ли се Прим Ойл на кръвното?
Аз съм с ниско кръвно-има ли опасност да ми го понижи още повече?или заедно с Прим Ойл да пия и повече кафета Joy

# 16
  • Варна
  • Мнения: 10 493
А отразява ли се Прим Ойл на кръвното?
Аз съм с ниско кръвно-има ли опасност да ми го понижи още повече?или заедно с Прим Ойл да пия и повече кафета Joy

О не и моето е 60 на 90,не ми се е отразило Simple Smile

# 17
  • Мнения: 242
Супееер bouquet bouquet bouquet

# 18
  • Мнения: 242
А какво ще кажете за протеолитичните системни ензими? newsm78

# 19
  • Мнения: 242
Мили дами!
Идвам с радост да съобщя нещо обнадеждаващо! newsm68 newsm44 newsm68
Оказва се,че проблемът е мн лесно разрешим.Всички важни и съществени отговори са разположени на повърхността-трябва само да си отворим очите,за да ги видим. Shocked
И така-кистите и другите ракови образувания по женските репродуктивни органи се получават при нарушение на хормоналния баланс(или ниски,или високи нива на женските хормони).Как да регулираме това?
1.Високи нива на естрогена-организмът може САМ да изхвърли излишния естроген,ако му се даде възможност! Как става това?-осигуряваме му разтоварване,осигуряваме 14-15 часа на денонощие без храна и минимално количество вода.Това значи след 18 часа вечер не се приема храна,т.е. вечерята е преди  18!!! Ето  - толкова е елементарно,толкова е ПРОСТО!!!! Организмът сам си изхвърля излишния естроген! Закуската на следващата сутрин е не по-рано от 8.
2.Ниски нива на естроген-обсъждаме с лекар какви хормонални таблетки(противозачатъчни) да вземаме.
Звучи толкова лесно и елементарно,че (предполагам)много хора няма да повярват и ще подминат без внимание.
Но аз за себе си реших-докато съм жива (следващите 100години) ще вечерям преди 18 часа.Дори вода и течности ще намаля след19 ч. smile3501
Също е хубаво 1 ден в седмицата да е само на вода (може и фреш-за който иска)
Разкошните странични ефекти-отслабване,плосък корем,чувство за лекота,свежест и доп.енергия,изчезват тъмните кръгове под очите,кожата видимо се освежава. bowuu
Изобщо-животът е прекрасен!  Бъдете здрави!

# 20
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Желая ти успех!

# 21
  • Мнения: 2 957
От почти три години не вечерям.Бях започнала един режим, който не изкарах до край, но просто така свикнах-да не ям след ...даже не 18:00, а дори и по-рано.И преди 2 месеца си открих киста на гърдата.Значи се е появила в периода в който не вечерям.Така, че ...не мисля, че има значение в колко часа се храниш последно за деня.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 10 493
От почти три години не вечерям.Бях започнала един режим, който не изкарах до край, но просто така свикнах-да не ям след ...даже не 18:00, а дори и по-рано.И преди 2 месеца си открих киста на гърдата.Значи се е появила в периода в който не вечерям.Така, че ...не мисля, че има значение в колко часа се храниш последно за деня.

Разбира се,че няма.Наивен е целия пост като цяло,но не ми се искаше точно аз да разбиват нечии илюзии.Толкова хора са си отишли със супер стриктен здравословен живот  Tired

# 23
  • Мнения: 242
Зависи от какво е кистата.Причините могат да са различни.Може да е от стрес.
Лекарите не се наемат да назоват точни причини,защото може да са много и различни.
Мое мнение-все повече се увеличават пациентите,които търсят допълнителна информация за заболяванията си извън лекарските кабинети и учебниците по медицина.
Кистите дори не се класифицират като заболяване,а като състояние. Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 1 541
Бут на темата

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 2 073
Здравейте! Някой има ли развитие? Намаляване, увеличаване на размера или изчезване на кистата? А какви размери трябва да достигне, за да се прави пункция? Изобщо кой е най лошия вариант, нещо не намирам информация?

# 26
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Здравейте! Някой има ли развитие? Намаляване, увеличаване на размера или изчезване на кистата? А какви размери трябва да достигне, за да се прави пункция? Изобщо кой е най лошия вариант, нещо не намирам информация?

Моята се наложи да я пунктират. Стигна 4 см. Но аз пия хормони заради щитовидната жлеза, съмнява ме, че и те допринасят за растежа и.

# 27
  • Мнения: 1 432
Здравейте!
За да не отварям нова тема, ще питам тук.
От години имам кисти, по-точно след кърменето ми се получиха. Сега съм в предменопауза, с АГ - проблеми - имах киста на яйчника, заради която пих 3 мес. Оргаметрил, имам и миомни възли, и невероятни кръвоизливи.
От Оргаметрила ли /Гинекологът твърди, че не е от него/,  две от кистите в едната ми гърда са се увеличили, съединили в една , и започнаха да секретират. Веднага отидох на преглед, наложи се пункция, една голяма спринцовка със зеленикава течност, направих хистология, препоръката е наблюдение.
НО - след броени дни пак ми започна секрецията - само през нощта, денем няма, през нощта, и то в малките часове призори, големи петна със същия отенък. Явно като се въртя, притискам мястото, а може и топлината от завивката да стимулира процеса. Хирургът, който ме пунктира, ме предупреди, че може да продължи това, и че най-вероятно ще трябва да се изреже, но не предполагах, че ще е така скоро.
Пипам мястото, няма го онова "балонче" надуто около зърното.  Но с тази секреция какво да правя??
Има ли начин да я спра? Хомеопатия?  Или директно да ходя да ме режат?

# 28
  • Мнения: 40
И аз преди 2м си открих бучка на гърдата-вътрешна страна. Преди цикъл беше. Ходих на мамолог каза, че е киста. След цикъла ходих при 2ри и той каза, че е киста. Между 2 цикъла си сменя размера. Сега искам да я махна, че от "наблюдавай на 3 месеца, нищо ти няма", сумати жени са със злокачествен рак. Искам да я изследвам и да съм сигурна, че тези 2см са доброкачествени и вътре няма Рак........ Докторите са категорични, че е киста имам и малка около лимфни възли, но на мен ми е нервно и ще видя кой ще я оперира и директно да се маха. Не искам иглени пункции и тн.

Общи условия

Активация на акаунт