ДУБАЙ - тема 13

  • 131 793
  • 1 018
  •   1
Отговори
# 990
  • Русе
  • Мнения: 98
Времето е доста приятно, даже към обяд си става и горещо, но ние много вървяхме. Плажовете са почти празни, няма много хора, главно се пекат, във водата почти няма никой. Брат ми се изкъпа, но той не обича горещините и за него водата ставала, за мен си беше студена. 😎😋

# 991
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Времето е доста приятно, даже към обяд си става и горещо, но ние много вървяхме. Плажовете са почти празни, няма много хора, главно се пекат, във водата почти няма никой. Брат ми се изкъпа, но той не обича горещините и за него водата ставала, за мен си беше студена. 😎😋

Здравей,
сами ли организирахте почивката? Напиши ако е удобно програмата Ви. До Абу Даби ходихте ли? Колко време Ви отне? В кой хотел бяхте?

# 992
  • Русе
  • Мнения: 98
Времето е доста приятно, даже към обяд си става и горещо, но ние много вървяхме. Плажовете са почти празни, няма много хора, главно се пекат, във водата почти няма никой. Брат ми се изкъпа, но той не обича горещините и за него водата ставала, за мен си беше студена. 😎😋

Здравей,
сами ли организирахте почивката? Напиши ако е удобно програмата Ви. До Абу Даби ходихте ли? Колко време Ви отне? В кой хотел бяхте?

Здравейте,

Да, сами си я организирахме. Летяхме с Уиз от понеделник до петък. Наехме си апартамент в Марината. За мен това е най-красивият и добър район. Бяхме и на 300 метра от метрото. Посетихме почти всичко от изброеното тук -  Миракъл Гардънс, Бурдж Халифа, Да Уолк, Мадинат Джумейра, Пазарът на златото и подправките в Дейра, Палмата, Рамката, Фонтаните, корабче по Марината и т.н...
Ходихме и до Абу Даби с автобус, цената е 50 дирхама двупосочен, автобусите са на 10-15 мин един след друг.
Там посетихме Бялата джамия и разгледахме града. Закупихме си автобусни карти от гарата и го пообиколихме за 1 ден, вечерта се върнахме в Дубай.
Придвижвахме се навсякъде само с метро, трамвай и автобуси. С тях се стига навсякъде. Не сме използвали нито веднъж такси. Закупихме си дневни карти (червена), която е 23 дирхама 20 + 3 за картата, и с нея пътуваш из целия град. За Абу Даби и Миракъл Гардънс се използва само сребърната НОЛ карта, червената не важи.
Ако нещо по-подробно Ви интересува, питайте Simple Smile

# 993
  • Мнения: 341
Здравейте, снощи се върнах от Дубай, ако имате въпроси и мога да помогна - питайте. 😊😎☺
В самолета на уиз има ли индивидуални екранчета? Дават ли възглавници и одеалца или летят със същите самолети като на европейските дестинации( без удобства).

# 994
  • Русе
  • Мнения: 98
Без удобства 😄

# 995
  • Мнения: 77
Здравейте, скоро заминаваме и ние. Ще отседнем в Ibis one central. Имам един малко странен въпрос, дали имат ютия в хотела? 😂 На доста места сме били и почти винаги е нямало с какво да си изгладиш дрехите. Благодаря Simple Smile

# 996
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Благодаря Verchet0!
От къде тръгва автобуса за Абу Даби? Някаква офлайн карта ли ползвахте за да се ориентирате за градски транспорт? Купувахте ли си карта от дубайски оператор? Необходимо ли е? Какво е да уолк? На плаж ходихте ли? За Бялата джамия има ли вход? Къде се хранехте?

# 997
  • Русе
  • Мнения: 98
Благодаря Verchet0!
От къде тръгва автобуса за Абу Даби? Някаква офлайн карта ли ползвахте за да се ориентирате за градски транспорт? Купувахте ли си карта от дубайски оператор? Необходимо ли е? Какво е да уолк? На плаж ходихте ли? За Бялата джамия има ли вход? Къде се хранехте?

От къде тръгва автобуса за Абу Даби? - Хванахме го от Ibn Battuta, автобус номер Е101.

Някаква офлайн карта ли ползвахте за да се ориентирате за градски транспорт? -  Предварително на google maps си бяхме отбелязали местата, които искахме да посетим. Когато имахме достъп до Интернет използвахме google maps за навигация. Там е отбелязано къде са спирките, колко се пътува и къде трябва да слезем. Иначе, когато нямахме нет, използвахме картите на градския транспорт, които се намират на всяка спирка.

 Купувахте ли си карта от дубайски оператор? Необходимо ли е? - Не, не сме си купували, не ни беше необходимо.

Какво е да уолк? - Известна главна улица в Марината с много ресторанти, хотели и магазини. Тук може да проверите - https://www.dubai-online.com/malls/the-walk/

На плаж ходихте ли? - Да, ходихме 2 пъти, нямаше много хора, а във водата нямаше почти никой.

За Бялата джамия има ли вход? - Не, няма.

Къде се хранехте? - Хранихме се на обяд по заведенията из уличките, а последният ден в Мол оф Емирейтс. За около 15-20 лв на човек може да се наядеш доста добре. Вечерта си пазарувахме от магазинчето пред нас (малък Карфур) и си готвихме, ние бяхме си резервирали апартамент, а не хотел.

# 998
  • Мнения: 73
Времето е доста приятно, даже към обяд си става и горещо, но ние много вървяхме. Плажовете са почти празни, няма много хора, главно се пекат, във водата почти няма никой. Брат ми се изкъпа, но той не обича горещините и за него водата ставала, за мен си беше студена. 😎😋

Здравей,
сами ли организирахте почивката? Напиши ако е удобно програмата Ви. До Абу Даби ходихте ли? Колко време Ви отне? В кой хотел бяхте?

Здравейте,

Да, сами си я организирахме. Летяхме с Уиз от понеделник до петък. Наехме си апартамент в Марината. За мен това е най-красивият и добър район. Бяхме и на 300 метра от метрото. Посетихме почти всичко от изброеното тук -  Миракъл Гардънс, Бурдж Халифа, Да Уолк, Мадинат Джумейра, Пазарът на златото и подправките в Дейра, Палмата, Рамката, Фонтаните, корабче по Марината и т.н...
Ходихме и до Абу Даби с автобус, цената е 50 дирхама двупосочен, автобусите са на 10-15 мин един след друг.
Там посетихме Бялата джамия и разгледахме града. Закупихме си автобусни карти от гарата и го пообиколихме за 1 ден, вечерта се върнахме в Дубай.
Придвижвахме се навсякъде само с метро, трамвай и автобуси. С тях се стига навсякъде. Не сме използвали нито веднъж такси. Закупихме си дневни карти (червена), която е 23 дирхама 20 + 3 за картата, и с нея пътуваш из целия град. За Абу Даби и Миракъл Гардънс се използва само сребърната НОЛ карта, червената не важи.
Ако нещо по-подробно Ви интересува, питайте Simple Smile


Здравей, а червената карта ли е по-добре да се вземе или сребърната? Таксуването как се изчислява- от спирка до спирка, или при смяна на метро с автобус или трамвай...предполагам, че зареждането на картите е от същото място от където се купуват... Simple Smile

# 999
  • Русе
  • Мнения: 98
Времето е доста приятно, даже към обяд си става и горещо, но ние много вървяхме. Плажовете са почти празни, няма много хора, главно се пекат, във водата почти няма никой. Брат ми се изкъпа, но той не обича горещините и за него водата ставала, за мен си беше студена. 😎😋

Здравей,
сами ли организирахте почивката? Напиши ако е удобно програмата Ви. До Абу Даби ходихте ли? Колко време Ви отне? В кой хотел бяхте?

Здравейте,

Да, сами си я организирахме. Летяхме с Уиз от понеделник до петък. Наехме си апартамент в Марината. За мен това е най-красивият и добър район. Бяхме и на 300 метра от метрото. Посетихме почти всичко от изброеното тук -  Миракъл Гардънс, Бурдж Халифа, Да Уолк, Мадинат Джумейра, Пазарът на златото и подправките в Дейра, Палмата, Рамката, Фонтаните, корабче по Марината и т.н...
Ходихме и до Абу Даби с автобус, цената е 50 дирхама двупосочен, автобусите са на 10-15 мин един след друг.
Там посетихме Бялата джамия и разгледахме града. Закупихме си автобусни карти от гарата и го пообиколихме за 1 ден, вечерта се върнахме в Дубай.
Придвижвахме се навсякъде само с метро, трамвай и автобуси. С тях се стига навсякъде. Не сме използвали нито веднъж такси. Закупихме си дневни карти (червена), която е 23 дирхама 20 + 3 за картата, и с нея пътуваш из целия град. За Абу Даби и Миракъл Гардънс се използва само сребърната НОЛ карта, червената не важи.
Ако нещо по-подробно Ви интересува, питайте Simple Smile


Здравей, а червената карта ли е по-добре да се вземе или сребърната? Таксуването как се изчислява- от спирка до спирка, или при смяна на метро с автобус или трамвай...предполагам, че зареждането на картите е от същото място от където се купуват... Simple Smile


Здравей,

Много зависи от това колко пътуваш и през колко зони минаваш.

Ако ще пътуваш само по 2 пъти на ден е по-изгодно да се вземе сива карта. Ако ще се обикаля с градския транспорт е по-добре да се купи червена карта. При всяко качване и слизане се маркира картата (особено ако е сива). На тази база ти се приспадат парите от нея. Ако се пропусне да се отбележи слизането мисля, че вземат след известно време максималната стойности при пътуване - AED 7, въпреки, че може  самото ти пътуване да е само АЕD 3, затова е важно да се маркира и на слизане!

Червената карта е валидна само за деня, в който е купена до 23:59. Цената й първоначално е АЕD 23, от които 3 са за картата. Може всеки ден да я зареждаш, като цената й след това е АЕD 20. С нея обикаляш навсякъде за тези пари до края на деня.

Картите се зареждат в метростанции, автобусни гари и трамвайни станции.

Цената на едно пътуване е минимум 3 дирхама. Зависи от това, през колко зони се минава.

За пътуване до Абу Даби е задължително да имаш сива карта. До Миракъл Гардънс също важи само сивата карта.

Дневната карта не важи за монорелсовото влакче към хотел Атлантис (палмата). Купува се билет на място.

Ние си купихме първоначално от летището сива нол карта, защото продаваха само такава. После с нея ходихме до Градините и Абу Даби. Иначе си закупихме червена карта и си я зареждахме всеки ден, защото обикаляхме много из града.

Но в крайна сметка ще трябва да се закупят и двете карти, ако ще се ходи до Абу Даби и градините с автобус.

Дано съм била полезна. Simple Smile

Последна редакция: пн, 04 фев 2019, 13:32 от Verchet0

# 1 000
  • Мнения: 73
Времето е доста приятно, даже към обяд си става и горещо, но ние много вървяхме. Плажовете са почти празни, няма много хора, главно се пекат, във водата почти няма никой. Брат ми се изкъпа, но той не обича горещините и за него водата ставала, за мен си беше студена. 😎😋

Здравей,
сами ли организирахте почивката? Напиши ако е удобно програмата Ви. До Абу Даби ходихте ли? Колко време Ви отне? В кой хотел бяхте?

Здравейте,

Да, сами си я организирахме. Летяхме с Уиз от понеделник до петък. Наехме си апартамент в Марината. За мен това е най-красивият и добър район. Бяхме и на 300 метра от метрото. Посетихме почти всичко от изброеното тук -  Миракъл Гардънс, Бурдж Халифа, Да Уолк, Мадинат Джумейра, Пазарът на златото и подправките в Дейра, Палмата, Рамката, Фонтаните, корабче по Марината и т.н...
Ходихме и до Абу Даби с автобус, цената е 50 дирхама двупосочен, автобусите са на 10-15 мин един след друг.
Там посетихме Бялата джамия и разгледахме града. Закупихме си автобусни карти от гарата и го пообиколихме за 1 ден, вечерта се върнахме в Дубай.
Придвижвахме се навсякъде само с метро, трамвай и автобуси. С тях се стига навсякъде. Не сме използвали нито веднъж такси. Закупихме си дневни карти (червена), която е 23 дирхама 20 + 3 за картата, и с нея пътуваш из целия град. За Абу Даби и Миракъл Гардънс се използва само сребърната НОЛ карта, червената не важи.
Ако нещо по-подробно Ви интересува, питайте Simple Smile


Здравей, а червената карта ли е по-добре да се вземе или сребърната? Таксуването как се изчислява- от спирка до спирка, или при смяна на метро с автобус или трамвай...предполагам, че зареждането на картите е от същото място от където се купуват... Simple Smile


Здравей,

Много зависи от това колко пътуваш и през колко зони минаваш.

Ако ще пътуваш само по 2 пъти на ден е по-изгодно да се вземе сива карта. Ако ще се обикаля с градския транспорт е по-добре да се купи червена карта. При всяко качване и слизане се маркира картата (особено ако е сива). На тази база ти се приспадат парите от нея. Ако се пропусне да се отбележи слизането мисля, че вземат след известно време максималната стойности при пътуване - AED 7, въпреки, че може  самото ти пътуване да е само АЕD 3, затова е важно да се маркира и на слизане!

Червената карта е валидна само за деня, в който е купена до 23:59. Цената й първоначално е АЕD 23, от които 3 са за картата. Може всеки ден да я зареждаш, като цената й след това е АЕD 20. С нея обикаляш навсякъде за тези пари до края на деня.

Картите се зареждат в метростанции, автобусни гари и трамвайни станции.

Цената на едно пътуване е минимум 3 дирхама. Зависи от това, през колко зони се минава.

За пътуване до Абу Даби е задължително да имаш сива карта. До Миракъл Гардънс също важи само сивата карта.

Дневната карта не важи за монорелсовото влакче към хотел Атлантис (палмата). Купува се билет на място.

Ние си купихме първоначално от летището сива нол карта, защото продаваха само такава. После с нея ходихме до Градините и Абу Даби. Иначе си закупихме червена карта и си я зареждахме всеки ден, защото обикаляхме много из града.

Но в крайна сметка ще трябва да се закупят и двете карти, ако ще се ходи до Абу Даби и градините с автобус.

Дано съм била полезна. Simple Smile


Благодаря ти много за изчерпателната информация Simple Smile
Ако изникнат още въпроси пак ще питам Wink

# 1 001
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Би ли споделила в кой апартамент отседнахте и колко човека бяхте?

# 1 002
  • Русе
  • Мнения: 98
Апартаментът, който си наехме се нарича Bright and Clean Apartment in JLT.
Резервирахме го от букинг. Пише, че могат да се настанят до 5 човека, но някак не си го представихме да стане.
Има 1 спалня (за 2-ма души) и един дневен тракт с 2 дивана и един фотьойл, като нищо не се разтяга. Един човек може да спи само на по-големия диван, защото другият е много къс.
Така че става за не повече от 3-ма души. За наш късмет бяхме точно толкова, че как щяхме да спим, не знам Grinning

Последна редакция: ср, 06 фев 2019, 14:07 от Verchet0

# 1 003
  • Мнения: 390
Момичета, поизчетох темата и виждам, че тук предложенията са за Дубай и Абу Даби. Тъй като обаче, ние ще ходим за втори път там, бих искала да попитам дали случайно някой може да даде идея за малко по-отдалечени места в ОАЕ, които са красиви и интересни. Едно такова, което ние посетихме при предишното ни пътуване беше Liwa oasis, уникално красиво място за любителите на пустинните пейзажи. В програмата за този път са включени Яс и Саадиат айлъндс, но ми се иска и още нещо непознато да посетим. Приемам всякакви нови идеи.

# 1 004
  • Мнения: 9 905
Яс и саадият са квартали на Абу Даби все пак.
Идете в Рас ал Хайма в планините, или отскочете до Оман - Мусандам с фиордите, офроуд, или Диба.
Ако не сте ходили, посетете музея на колите по пътя за Каср ал сараб(хотел от веригата Анантара на 150км от Абу Даби)

Общи условия

Активация на акаунт