Рим - 17 тема

  • 86 925
  • 736
  •   1
Отговори
# 180
# 181
  • София
  • Мнения: 500
Здравейте, предстои ми пътуване в края на месеца. Прочетох с голям интерес темата. Само се чудя, за вила Д'Есте, дали да си купиме билети на място или онлайн. Много Ви моля за съвет, защото съм в голяма чуденка. Предварително Ви благодаря! bouquet

# 182
  • Мнения: 2 063
На място, не съм прочела да е имало някакви огромни опашки там. Ние отидохме около 10,30 и нямаше никаква опашка.
mira_iv, хубав разказ, личи си любовта към Рим. Ще се върнеш отново, сигурна съм.

Последна редакция: ср, 12 юли 2017, 17:39 от Lady Vengeance

# 183
  • София
  • Мнения: 1 276
Здравейте,
като прочетох съветите тук реших да купя рома пас. Но сега се чудя - трябва ли да се редим на опашка за билет за колизеума или влизаме направо? За детето такива билети с нулева стойност трябва да си ги поискаме при купуването на рома пас ли? Мога ли на място като пристигнем да си купя рома пас и от къде?
И още да питам, ако някой е ползвал трансфер на раян - само точно определен автобус ли трябва да хванем, имам предвид - ако изпуснем автобуса на трансфера билета ни важи ли за следващ автобус на тази фирма?
Предварително много благодаря  Flowers Rose

# 184
  • Мнения: 1 122
За ползвателите на Рома пас има отделен вход. Моят съвет е да влезете първо в Палатин, форума (те са срещу Колизеума) и от там в Колизеума (билета е един и за 3-те). Има табелки, оказващи къде да влезете с Рома пас. Има и кого да попитате (уредниците)- те ще ви насочат. Билетите с нулева ст-ст се издават на входа на обектите.
Трансфера до Рим, купен от Райън- не мога да кажа как е там и дали важи за следващ автобус. На летището (то е много малко) има автобусни фирми, от които може да си купите билети до Рим. Не се лъжете да тръгвате с влака, защото до гарата в Чампино се стига с автобус (1,20€) и отделно продават билета за влака за 2€, вместо 1,50€. Пише, че с влак е за 15 мин- така е, но до влака има и автобус, та се обезсмисля. Рома пас може да си купите онлайн и да посочите място, от което да ги вземете. Може и на летището, но ще почакате до 8,30 да отворят. Сайта на РП е: http://www.romapass.it/p.aspx?l=en&tid=2

# 185
  • Мнения: 2 063
А защо да влизат първо в Палатин, след като имат Рома пас? След като имате Рома пас се нареждате на опашката за притежатели на такава карта или предварително закупени билети, има табели коя опашка за какво е, може да почакате малко, но определено става по бързо от другата опашка.
Влизането първо през Палатин е единствено, според мен да се избегне голямата опашка  за закупуването на билет и после по-бързо да се влезе в Колизеума.
За трансфера на Райън и аз не мога да помогна.
На първа страница има списък с местата на продажба на Рома пас, също така могат да се закупят от павилионите за вестници и списания, но не навсякъде ги има.

# 186
  • София
  • Мнения: 940
Трансфера не в за определен час, поне в мейла не е посочен такъв. Ние хванахме първият автобус, който успяхме. Ако искаш прати ми на Лс мейла ти и ще ти препратя писмото, което ми пратиха за трансфера.

Ето част от мейла:

http://prikachi.com/images/443/9146443t.png


Последна редакция: чт, 13 юли 2017, 14:52 от 404NotFound

# 187
  • София
  • Мнения: 1 276
Благодаря ви за бързите отговори  bouquet

# 188
  • София
  • Мнения: 1 276
Трансфера не в за определен час, поне в мейла не е посочен такъв. Ние хванахме първият автобус, който успяхме. Ако искаш прати ми на Лс мейла ти и ще ти препратя писмото, което ми пратиха за трансфера.

Ето част от мейла:

http://prikachi.com/images/443/9146443t.png



Да в моя имел е така. Аз реших, че е шатъл само за конкретния полет.
Благодаря  bouquet

# 189
  • София
  • Мнения: 32
Здравейте! Чета ви от известно време, защото през септември и ние ще посетим така мечтания Рим Simple Smile Ще сме с бебка на година и 2 месеца обаче и се чудим дали да взимаме и количка с нас. Вариантът е да я носим в ергораница, но се притеснявам дали няма да и е горещо, предвид обиколките, които планираме, а и е големичка вече и може да не я свърта. В количката ще може да си подремва, похапва, разглежда и т.н. Но дали е удобно по забележителностите с количка?

# 190
  • Мнения: 2 063
Според мен си вземете количката, дори и да имате затруднения някъде, пак ще ви е по-удобно с нея. Последният път се загледах в доста бебешки колички и ми направи впечатление, че всичките бяха с по-големите колела. Тези с малките  мисля, че ще създават проблеми по паветата.

# 191
  • София
  • Мнения: 32
Много благодаря за информацията!

# 192
  • Мнения: 22
Здравейте, изчетох почти всичко от темата за Рим тъй като ни предстой и на нас такова пътуване. Породиха се и няколко въпроса в мен, ако може разбирасе някой да "удари едно рамо".
1. Хотела е далеч от центъра но има метро станция на близо (запазихме хотела преди да започна да чета във форума Simple Smile )ето и линк https://www.google.bg/maps/place/Hotel+Club+House+Roma+4+Stars/@ … 64099,16.5z/data=!4m5!3m4!1s0x132f5fdaaa771a99:0x39e727e8e6d28414!8m2!3d41.9043781!4d12.4265908 . Тъй като пътуваме с Райън Ер и полета е в 08:00 от летище Чампино. Съм направила следния план:
Хващаме автобуса от спирката до хотела до гара Термини  пристигаме в 05:10 и хващаме Сити бус в 05:30 въпроса ми е от къде точно тръгва Сити бус за летище Чампино прочетох , че тръгва от via Marsala 5.
И другия ми въпрос е , когато сме на опашката на Ватикана понеже съм на 24 години с лична карта ли трябва да удостоверя това , (за да ползвам намалението) и входа за Ватикана какво включва , защото от това , което четох разбрах , че се плаща за различни обекти които можеш да посетиш вътре.
Благодаря Ви предварително и съжалявам , че съм малко хаотична но съм на работа. Simple Smile)))))

# 193
  • Milano
  • Мнения: 3 709
Здравейте, изчетох почти всичко от темата за Рим тъй като ни предстой и на нас такова пътуване. Породиха се и няколко въпроса в мен, ако може разбирасе някой да "удари едно рамо".
1. Хотела е далеч от центъра но има метро станция на близо (запазихме хотела преди да започна да чета във форума Simple Smile )ето и линк https://www.google.bg/maps/place/Hotel+Club+House+Roma+4+Stars/@ … 64099,16.5z/data=!4m5!3m4!1s0x132f5fdaaa771a99:0x39e727e8e6d28414!8m2!3d41.9043781!4d12.4265908 . Тъй като пътуваме с Райън Ер и полета е в 08:00 от летище Чампино. Съм направила следния план:
Хващаме автобуса от спирката до хотела до гара Термини  пристигаме в 05:10 и хващаме Сити бус в 05:30

Какво смятате да хванете???
В 5.30ч тръгва метрото от Баттистини.

Автобус н.46 тръгва в 5.00ч, но от последна спирка (Монте Марио) - освен, че с него имате 13 спирки плюс прекачване на н.40 за още 9 до Термини.


Алекса, къдеее сиии? Grinning

# 194
  • Мнения: 2 063
Via Marsala 5

Да с лична карта се удостоверяват годините.
Заплаща се за Ватиканските музеи и купола. Базиликата Сан Пиетро е безплатна. Опашки има на всички места.
Разгледай сайта за закупуване на билети на първа страница и ще видиш какви възможности има.

Общи условия

Активация на акаунт