Рим - 17 тема

  • 86 872
  • 736
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 051
Flash*, разбирам те напълно в момента, хората сме различни, един харесва едно, друг друго. Много ме дразни налагането на вкус и въпроси от сорта " Ама как е възможно да не го харесваш?" Ние скоро се върнахме от Флоренция и противно на всички припадания и суперлативи, изобщо не е моят град и спокойно мога и да не се върна там. Не че не е хубав, просто сърцето не бие лудо. Heart Eyes Не знам, предполагам, че имах прекалено големи очаквания. А кой ти е любимият град?

# 76
  • Варна
  • Мнения: 6 889
Веднага тръгвам за Виена, Лисабон и Париж. Париж ми беше любов от първо вдишване ... . Виждам всичките му недостатъци но някак като част от града без която това няма да е той.Simple Smile))
В Рим харесах много прекрасните пинии, искам и тук да има такива дървета Crazy

# 77
  • Мнения: 157
Момичета здравейте отново. Настъпи часът и за нашето вълнуващо пътуване до Вечния град. Утре пътуваме. Стискайте палци всичко да е наред. От зимата организирам това приключение, и сега тръгвам, пиейки антибиотик. Но, както се казва......късмет.
Прочетох, че в петък ще има национална стачка на транспорта. Включва ли и метрото тази стачка. В петък съм купила билети за Ватикана и как ще се придвижим от площад Република до града на папата. newsm78

# 78
  • Мнения: 2 051
Irenaria стискаме палци, всичко ще е наред!  Hug
За колко часа са билетите за Ватикана?
В друга тема прочетох, че стачката започва в 8.45 ч. до 15 ч. и от 18 до края на деня, освен преди това
 или от 15 до 18, или пеша, не е невъзможно.

# 79
  • Milano
  • Мнения: 3 700
И метро и автобуси включва стачката, и самолети, кораби, влакове.


Горепосочените часове са си за другата тема.

Всеки град си има различни ''гарантирани часове'', в които върви градският транспорт при стачка.

В Рим са до 8.30ч и от 17ч до 20ч.



http://www.atac.roma.it/page.asp?r=16350&p=159

http://www.ansa.it/sito/notizie/economia/2017/06/14/da-aerei-a-t … 5977115e05de.html


Иренариа, ако вървят автобусите хващаш н.40 на виа Национале/Торино (пред Република) за 6 спирки.

Ако ли не му следваш маршрута - надолу по виа Национале, продължаваш по Via del Plebiscito  и corso Vittorio Emanuele II и излизаш на моста пред Кастел Сант'Анджело, оттам по виа della Conciliazione до Сан Пиетро.


Не си падам и аз по Флоренция и Париж, ама хич.

# 80
  • Мнения: 157
Lady, благодаря! Часът за Ватикана е в 10.30. Ще гледам да се справим с твоето упътване, ако ли не, помощ от приятел, т.е. вас Simple Smile

# 81
  • Мнения: 2 051
 Ако не сте разгледали базиликата може да го направите преди музеите или да разглеждате района, има какво да се види, това при положение, че тръгнете около 8 часа от Република с метрото до Оттавиано или автобус 40.

Последна редакция: чт, 15 юни 2017, 18:40 от Lady Vengeance

# 82
  • Вестерос
  • Мнения: 38 365
Ок, но шатълите включени ли са Реджи в стачката?

# 83
  • Milano
  • Мнения: 3 700
Написала съм часовете, в които върви градският транспорт, а не тези на стачката.

Ок, но шатълите включени ли са Реджи в стачката?

Досега не съм чувала шатълите да стачкуват.

Ще стачкува Котрал в същите часове, в които и градският транспорт в Рим.

http://www.romatoday.it/cronaca/sciopero-domani-16-giugno-2017.html

Пише, че вероятността всички линии на метрото да бъдат затворени е голяма, но също така че може някои автобуси да се движат, макар и разредени.


Аз бих препоръчала излизане по-рано, към 7.30ч.
8.00ч и при нормални условия е час-пик на отиващи на работа хора.

# 84
  • Вестерос
  • Мнения: 38 365
Мерси, ще предам на роднините ми, утре сутрин кацат в Рим  bouquet

# 85
  • Мнения: 790
Момичета, моля ви, ако някой може да ми даде Gps Координати на  Авентинската ключалка, или поне сполучлива карта в гугъл. Мъча се от известно време и не ми се получава. Благодаря предварително

# 86
  • Мнения: 2 051
Момичета, моля ви, ако някой може да ми даде Gps Координати на  Авентинската ключалка, или поне сполучлива карта в гугъл. Мъча се от известно време и не ми се получава. Благодаря предварително
https://www.google.bg/maps/place/Piazza+Dei+Cavalieri+Di+Malta/@ … 1403!4d12.4787554

# 87
  • Мнения: 790
Благодаря, Лейди. Страшна си.
Ние тръгваме по скоро с идеи, не толкова с програма. За кратко сме - само уикенда. Затова ще решаваме на място според времето. Прогнозата е за 33 градуса и разглеждането на някои великолепни места може да се превърне в мъчение. Затова този път- повече пица и джелато в сенчестите уличики. 

С райън сме, което означава ранен полет в понеделник. За колко часа е разумно да си извикаме такси, за да сме в 6 - 6 и нещо на летище Чиампино, само ръчен багаж? Настанени сме до Треви и отиването до спирката на шатълите ще отнеме още време, затова идеята за такси направо до летището ми се струва  по сполучлива.

# 88
  • Мнения: 2 051
Пътят сутринта ще ви отнеме най-много 30 мин., обикновено около 20-25 мин.

# 89
  • София
  • Мнения: 2 658
Здравейте! Предстои ни първо посещение в Рим, което планирам за септември. Смятам да се възползвам от предложените маршрути на първа страница, както и от съветите ви за предварително закупени билети.
Исками се тези дни да си резервирам билети и хотелче или апартамент. Започнах да си набелязвам някои, но не мога да преценя, в кой район е най-добре да е. Около гарата или в близост до центъра или Ватикана. Ще съм ви благодарна за съвет!

Общи условия

Активация на акаунт