MasterChef България сезон 3, тема 4

  • 59 094
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Въпросът е "Кой отбор ще спечели следващата седмица?" /кой отбор предполагаме, че ще спечели/, а не "Кой отбор искате да спечели?".  Peace

# 61
  • Мнения: 3 059
Мисля, че 1-ят отбор има по-големи шансове - Божана и Иван готвят добре, Теодора "плейтва" добре, така че гласувах за тях.

По принцип нямам фаворит, но все пак ще се радвам за Божана. Макар че показват толкова малко от готвенето /за вкусовете няма как да знаем/ и за това не мога да преценя добре уменията на Димитър. Куку ми харесва, има идеи, справя се добре, но е голяма паника понякога. Но всъщност и това няма значение - състезание с парична награда, а ако спечелиш, за какво ще ползваш парите си е твоя работа /т.е. ще продължиш ли да готвиш, заведение ли ще отваряш или пък просто ще си ги харчиш за каквото ти се иска Sunglasses/.

# 62
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Теодора "плейтва" добре, така че гласувах за тях.


Теодора не участва.  Wink

# 63
  • Мнения: 25 876
Как` Сийка, подценяваш ни, а за Димитър специално аз винаги съм казвала, че предпочитам тези хора пред лицемерието на Иван например или невротичната Божана

Аз? Грешиш – вие се подценявате, щом си позволявате в кулинарно шоу да отдавате предпочитания към един или друг участник според личните си симпатии, а не на база готвене. Доколкото може да се коментира изобщо готвенето, разбира се, че то е последното, което ни се показва.

Но щом това е по-важното, добре. Като ще е за сеира, на финал искам да видя Росица и Божана – едната флегматична, другата фурия, или Росица и Куку – тя ще си готви бавно и спокойно, той ще се щура паникьосано като муха без глава.  Laughing

# 64
  • Мнения: 3 985
Въпросът е "Кой отбор ще спечели следващата седмица?" /кой отбор предполагаме, че ще спечели/, а не "Кой отбор искате да спечели?".  Peace

Именно! Все пак не сме нито врачки, нито ясновидки.

Според мен ще спечели отбора на Куку, не само защото искам , а и защото според мен другият няма да се справи, мисля че няма да се синхронизират.

# 65
  • Мнения: 5 119
Хора, големи конспирации сте намислили. Пък как ги били извикали, пък как им казали че няма да спечелят и да не се стараят и т.н. Това е прекалено, прекалено много участници ще са замесени в такава интрига и е рисковано, все някой ще се разприказва...

# 66
  • Мнения: 13 530
Как` Сийка, подценяваш ни, а за Димитър специално аз винаги съм казвала, че предпочитам тези хора пред лицемерието на Иван например или невротичната Божана

Аз? Грешиш – вие се подценявате, щом си позволявате в кулинарно шоу да отдавате предпочитания към един или друг участник според личните си симпатии, а не на база готвене. Доколкото може да се коментира изобщо готвенето, разбира се, че то е последното, което ни се показва.

Но щом това е по-важното, добре. Като ще е за сеира, на финал искам да видя Росица и Божана – едната флегматична, другата фурия, или Росица и Куку – тя ще си готви бавно и спокойно, той ще се щура паникьосано като муха без глава.  Laughing

Както казваш това си е шоу- нещо за забавление, какво виждаме ние от готвенето- използвам съм това, ще готвите с еди какво си и една чиния после готова.Акцента е на шоуто.
Журито определя вкусовите качество с безсолно, пресолено, сочно, недосготвено и какво ни остана да коментираме участниците.
Гледам го за разтоварване, без особени емоции, нито имам някакви очаквания нещо да науча от него.

П.с. Довечера ще мина да преслушам ресторанта на Севда

# 67
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Сега започвам да гледам записи на испанския пети сезон на формата, който е започнал преди месец.
В него размахът е съвсем друг. От над 20 000 кандидати, които са се явили, трябваше да изберат 15, с разрешение на продуцента дадоха 16 престилки.



Още в първия епизод /тук се излъчва веднъж седмично - 3 часа/ започнаха с готвенето навън. В Пиринеите са при температура -10 градуса. Трябва да готвят /навън/ четиристепенно меню /по 2 за всеки отбор/ за 150 деца скиори.  #Crazy



Много интересни персонажи избраха на кастинга /вкл. и един монголец/.  Flutter

Последна редакция: ср, 17 май 2017, 15:01 от smileys

# 68
  • Мнения: 3 159
Гласувах за отбора на Божана.  Искам те да спечелят, но си мисля ,че те ще загубят и ще отидат на елиминации. Божана ще се спаси и накрая ще готвят Иван и Росица. И може би тогава Иван ще отпадне. Така ги виждам нещата..... newsm78

# 69
  • Мнения: 11 830
.. и накрая ще готвят Иван и Росица. И може би тогава Иван ще отпадне. Така ги виждам нещата..... newsm78
Има резон, предвид плюенето на Иван по Росица.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 365
.. и накрая ще готвят Иван и Росица. И може би тогава Иван ще отпадне. Така ги виждам нещата..... newsm78
Има резон, предвид плюенето на Иван по Росица.
Този сценарий ми харесва  Laughing

# 71
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 483
 HugИ аз да се включа накрая.Димитър
на финал-не!
Божана-да,Иван,Куку-да.
Смайлис,това испанското много интересно при вас.Ето в Пиринеите чак.
Нашите -все в студиото.
Джолева,МериАн,вий за кой сте?

# 72
  • Мнения: 11 741
Смайлис,това испанското много интересно при вас.Ето в Пиринеите чак.
Нашите -все в студиото.

Все в студиото и все по двама - трима готвят, все едно продуктите не достигат  hahaha

# 73
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Смайлис,това испанското много интересно при вас.Ето в Пиринеите чак.
Нашите -все в студиото.

Все в студиото и все по двама - трима готвят, все едно продуктите не достигат  hahaha

Когато готвят навън, са на различни места и готвят за страшно много хора. На мен най-много ми хареса миналата година, когато готвиха в планината /и манастира/ Монсерат. Това е приказно място.



Миналата година споделях в темата ни до един момент и после престанах, защото много съфорумки се дразнеха и недоволстваха.

Тук може да видите кратко клипче за това готвене в Монсерат.

http://www.diaricatala.cat/aquesta-nit-el-programa-masterchef-al … ir-de-montserrat/

В испанския формат има и водеща /Ева Гонсалес - вляво на снимката, другите са шефовете/:



Спирам с испанския формат.  smile3505

# 74
  • София
  • Мнения: 20 216
Сигурно само в нашия формат не ги изкарват от студиото. В останалите не само готвят навън, но и за огромен брой хора.  Peace
А, писали сме заедно със smileys.  Hug

П.П.: Удивително изглежда този манастир.  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт