Хърватия - Тема 2

  • 59 028
  • 762
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 951
Благодаря!

А как стои въпроса с тел.разговори?
За ден разходка, колко прибл. куни ми трябват?Да речем за кафе,сандвич...сладолед? Simple Smile
да и аз от това се вълнувам, предстои ни пътуване в скоро време.  А и куни не навсякъде мога да купя..

# 166
  • София
  • Мнения: 3 443
Куни купувам от тавекс.Има ги в молове.Имат сайт.Вижте адресите.Удобно е че срещу касова бележка може да върнете валута ако ви остане ненужна

# 167
  • Мнения: 6 569
Куни купувам от тавекс.Има ги в молове.Имат сайт.Вижте адресите.Удобно е че срещу касова бележка може да върнете валута ако ви остане ненужна

Само вмятам ако някой тръгне да обменя обратно валута, че не взимат монети, а само хартиени банкноти Simple Smile
Касова бележка никога не са ми искали и мисля, че не е необходима. Simple Smile

# 168
  • Пловдив
  • Мнения: 40 596
И аз мислех от Тавекс да взема...въпроса е колко Rolling Eyes

# 169
  • Мнения: 951
Благодаря Ви, сега въпроса ми е на ден общо взето по колко куни ще са нужни, знам че е относително,  но примерно за вода, сандвич, магнитче, такива неща обикновени. Разбрах че на някои места може и в Евро да се плаща, но едва ли ще е изгодно.

# 170
  • Пловдив
  • Мнения: 40 596
Снощи четох, че в Ч.гора пък сняг валяло...дано е в планините Simple Smile

# 171
  • Мнения: 251
Куни, динари, денари и други интересни валути - от един от двата Никара - единия е на Граф Игнатиев - срещу пазара и 6 училище, другия е на Градстон и Витоша.

# 172
  • Мнения: 1 096
Ние си бяхме обменили 60 лв. не помня колко куни бяха -пихме кафе, обядвахме, купихме магнитчета и ни останаха доста куни и накрая си купихме от пазарчето сушени смокини, портокалови корички,... за да се отървем от тях.

# 173
  • Мнения: 1 450
Ех, ама как забравих да ви питам . Първи юли подходяща дата ли е за море в северната част на Хърватия или за по-късни планове да си мисля?

# 174
  • Пловдив
  • Мнения: 40 596
Аз леко посърнах...заради времето.Дават го да има превалявания  Confused Дъждобран ли да диря?

# 175
  • Мнения: 57
Ех, ама как забравих да ви питам . Първи юли подходяща дата ли е за море в северната част на Хърватия или за по-късни планове да си мисля?
По принцип юли е подходящо за море, но все пак е много относително. Миналата година в началото на май се къпахме в морето, а тази година в средата на април правихме плаж.

# 176
  • Мнения: 300
 Привет!

И на нашето семейсто му предстои пътуване до Котор и  после Дубровник Simple Smile. От многото изчетени теми се обърках много и ще помоля пътувалите за малко помощ, основно за самия път. Ще пътуваме с нашата кола.

1. Първата отсечка е Ниш - Котор. Доколкото разбрах магистрала няма. Има ли пътни такси - в Сърбия и Черна Гора? Ако има за Черна гора - те в евро ли се плащат? Чака ли се много на границата?

2. Ще се връщаме през Босна и Херцеговина и пак Сърбия. Там как седи въпроса с магистрали, пътища, такси и граници?

Благодаря предварително за всички отговори. определено всяка информация ще  ми бъде много полезна ( може и на лично съобщение).

Хубава вечер !

Последна редакция: пн, 20 май 2019, 17:37 от vessinka

# 177
  • Мнения: 951
Аз леко посърнах...заради времето.Дават го да има превалявания  Confused Дъждобран ли да диря?
ние май ще пътуваме по едно и също време. Но аз от прогнози не се плаша, каквото, такова. Взимам си чадър Simple Smile

# 178
  • Мнения: 17
Привет!

И на нашето семейсто му предстои пътуване до Котор и  после Дубровник Simple Smile. От многото изчетени теми се обърках много и ще помоля пътувалите за малко помощ, основно за самия път. Ще пътуваме с нашата кола.

1. Първата отсечка е Ниш - Котор. Доколкото разбрах магистрала няма. Има ли пътни такси - в Сърбия и Черна Гора? Ако има за Черна гора - те в евро ли се плащат? Чака ли се много на границата?

2. Ще се връщаме през Босна и Херцеговина и пак Сърбия. Там как седи въпроса с магистрали, пътища, такси и граници?

Благодаря предварително за всички отговори. определено всяка информация ще  ми бъде много полезна ( може и на лично съобщение).

Хубава вечер !

Такса имате само до Ниш, с тол система са и най-изгодно излиза с динари.
В Черна Гора не се заплащат пътни такси.
На границата едва ли ще чакате , границата е малка и не много натоварена. Пътя не е лош, но е селски. В Черна гора са основно завои. За нас беше приятно пътуването.

# 179
  • Мнения: 1 132
Независимо,  че Хърватия е на север, там климатът е много различен и още в края на май е много топло. Ние бяхме от 22.06 до 30.06 и умряхме от жега- беше 36 градуса и влажно, без полъх. Юли предполагам, че е още по-горещо. Ние между 12 и 16 ч. си почивахме в хотела.

Общи условия

Активация на акаунт