Ин Витро център Стефанов - тема 8

  • 81 525
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 519
Пак идвам с недобри новини 😔
Най-големият от фоликулите е 16мм,а трябвало да са по 18 поне. До тук добре.
Продължавам с Гонала до понеделник и пак съм на преглед . Каза,че се очаква пункция в сряда. Няма да може да направим свеж трансфер,понеже много се удължи стимулацията и ще трябва да е ЗЕТ. Много тъпо ми стана. Така исках да е свеж...
Изобщо не знам дали ще преживеят всичкото това:(((
В момента ще си бия освен декапептила сутрин,по 2 Гонала,за да изразходвам остатъците . Демек по 5 инжекции на ден. Не това ме притеснява обаче...
Първоначално не знаех,че ще мога да използвам остатъците и имам два остатъка които са държани извън хладилника около 10 дни (а трябва да стоят в хладилника).
От тях трябва да си бия единия,но не знам дали е добре,понеже не е бил в хладилник.
Не знам дали да купувам нова или да бия този остатък.
Имате ли някаква представа ?

Последна редакция: пт, 24 ное 2017, 17:18 от Мадлеeн

# 676
  • Мнения: 581
Незнам дали стават тези остатъци. Потърси  да си купиш 1 доза или там колкото ти трябва (ако не е мн скъпо де), тъкмо да не се бодеш по 2 пъти със остатъци. И аз ползвах накрая остатъци ама на друг препарат писалка (Малко съм куку тея дни и ми изкочи от акъла името). Казват че ЗЕТ е по добрия вариант  . Дано е твоя опит Hug

# 677
  • Мнения: 505
Аз също ползвах остатъци, но ги държах в хладилника. За що не се обадиш в клиниката да попиташ. Аз също съм със ЗЕТ и  чакаме Прогестерона да се нормализира да мога да ми върна шушилките Simple Smile. Четох доста добри неща, ето и едно предаване по БТВ относно това:

https://www.btv.bg/video/shows/predi-obed/videos/nov-in-vitro-me … vni-problemi.html

# 678
  • Мнения: 1 519
Благодаря,но за по-сигурно ще прежаля 220лв. И ще купя нов Гонал. Това да е дерта само:)))

Z,колко месеца чакате да се нормализира?

# 679
  • Мнения: 505
Благодаря,но за по-сигурно ще прежаля 220лв. И ще купя нов Гонал. Това да е дерта само:)))

Z,колко месеца чакате да се нормализира?
Мина един цикъл, и го изследвах ме но е висок. Сега след втори цикъл на 1-ви отново съм на изследвания и се надявам да е влязъл в нормите.

# 680
  • Мнения: 41
Здравейте момичета имам едно питане незнам дали е за тази тема но ще попитам ..като ходихте за първи път на преглед при доктор Стефанов носите някакви изследвания или той ви мазначава.. всъщност аз незнам от къде идва проблема просто опитваме вече 1 година да имаме бебе а не се получава затова направо си записах час при доктора но незнам дали да си пускам предварително нещо или доктора ще ми каже като мина прегледа какво е нужно да се направи

# 681
  • Стара Загора
  • Мнения: 412
Ако имаш някои правени изследвания си ги вземи да ги покажеш на доктора. Иначе той ще прецени какви изследвания да ви пусне, като на първо място ще иска да направите спермограма за да се види дали има проблем при партньора ти. За това е хубаво той да е подготвен ( 3-4 дни въздържание, да не е пил антибиотици и алкохол тези дни).

# 682
  • Казанлък
  • Мнения: 28
Здравейте, минах прегледа при доктора (много е любезен, човечен и спокоен). Назначи ми цветна снимка, но много се притеснявам от нея и не знам къде да я направя.. Има ли някоя от вас, която да е била в същото положение? Къде я правихте?

# 683
  • Мнения: 1 519
Здравейте, минах прегледа при доктора (много е любезен, човечен и спокоен). Назначи ми цветна снимка, но много се притеснявам от нея и не знам къде да я направя.. Има ли някоя от вас, която да е била в същото положение? Къде я правихте?

На мен ми я назначи друг гинеколог,но аз я направих в Стефанов,така или иначе ин витрото е там,реших да е запознат лично с нещата.
Защо не я направиш там?

# 684
  • Казанлък
  • Мнения: 28
Ами той не прави цветна снимка, а хидротубация, изследването под ултразвук и каза, че няма как да ми я направи той... днес като поговорихме се почувствах успокоена и като ми каза, че не може да ми я направи той .... не знам как ще се доверя на някой за нещо, което ми се струва ужасяващо.

# 685
  • Мнения: 1 519
Ясно. Понеже на мен ми прави проходимост на тръбите и мислех,че не е необходимо друго.
Доктор Бузалов прави май.
Той искаше да ми прави,но аз предпочетох да отида направо при Стефанов.

# 686
  • Казанлък
  • Мнения: 28
Ами и аз като теб ама явно няма да ми се размине.

# 687
  • Мнения: 206
Ами той не прави цветна снимка, а хидротубация, изследването под ултразвук и каза, че няма как да ми я направи той... днес като поговорихме се почувствах успокоена и като ми каза, че не може да ми я направи той .... не знам как ще се доверя на някой за нещо, което ми се струва ужасяващо.
Как така не прави цветна снимка? Сигурна ли си? На мен Стефанов ми я прави...

# 688
  • Казанлък
  • Мнения: 28
Ами така ми каза, прави под ултразвук (то пак е като цветната, но без рентген). Тази, която той прави  мисля, че се казва Сонохистерографията, а цветната снимка е Хистеросалпингография.

# 689
  • Мнения: 206
Да, знам че е под ултразвук, но ми е инт защо ти е казал, че не прави. Защотото не само на мен, а и на мн др момичета така проверява тръбите... странно

Общи условия

Активация на акаунт