МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 63-та ТЕМА

  • 92 901
  • 742
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 213
Момичета, бих искала и аз да попитам и помоля за помощ. Имаме хлебопекарна Finlux. Подарък от скоро ни е. Искам да попитам когато програмата свърши не трябва ли хляба да е опечен и готов за консумация? Пробвали сме на 1-ва и 2-ра програма и след като минат над 3-те часа хляба след това има нужда още от един час печене. При всички ли са така или нашата има проблем?! Ест. не изключвам вероятността проблема да е в вас. Прикачвам снимка от тази вечер на хляб направен на 2-ра програма (френски хляб) като за цвят съм задала dark.

# 211
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 212
а опита ли последната степен на препичане ?  обикновено тя е 3-та (от 3).
по подразбиране мисля , че машините са настроени на средна степен (2)

# 212
  • Мнения: 213
Тази е 3-та от четири. Да разбирам ли че при Вас излиза директно изпечен и готов за консумация без допълнително допичане на друга програма?

# 213
  • Мнения: 14 082
Моята е Горение, но да, настройвам програмата (3 часова е) и го вадя готов за хапване. Не се налага допичане, защото си е добре изпечен.

# 214
  • София
  • Мнения: 12 006
Момичета, бих искала и аз да попитам и помоля за помощ. Имаме хлебопекарна Finlux. Подарък от скоро ни е. Искам да попитам когато програмата свърши не трябва ли хляба да е опечен и готов за консумация? Пробвали сме на 1-ва и 2-ра програма и след като минат над 3-те часа хляба след това има нужда още от един час печене. При всички ли са така или нашата има проблем?! Ест. не изключвам вероятността проблема да е в вас. Прикачвам снимка от тази вечер на хляб направен на 2-ра програма (френски хляб) като за цвят съм задала dark.
Ами просто толкова си може машината. Не е нормално на 3-та степен от 4, да е толкова неопечен.

# 215
  • Мнения: 12 826
А вътре изпечен ли е за това време? В смисъл, само отгоре ли е недопечен или като цяло?

# 216
  • София
  • Мнения: 2 920
 Най-вероятно машината изобщо не пече. Иначе с едночасово допичане хлябът трябва да стане на въглен. Явно ще се наложи да потърсите помощта на сервиза. Ако около вас имате познат, който работи с хлебопекарна, може да го помолите да провери дали оперирате правилно с машинката. При работеща машина и спазени упътвания и рецепти е почти невъзможно да не се получи приличен хляб.

# 217
  • Мнения: 3 410
А вътре изпечен ли е за това време? В смисъл, само отгоре ли е недопечен или като цяло?

И аз това исках да питам, покажи го целия и разрязан. Ако правиш хляба само с вода, може да емалко по светъл отгоре, но пак да е добре изпечен

# 218
  • Мнения: 12 826
Така си е, но пък и Мунчо е прав - ако вече е изпечен и се пече още един час... не ми се мисли колко ще е препечен.  Иначе от някои хлебопекарни имаше оплаквания че не изпичат добре коричката отгоре, не помня кои но затова попитах.

# 219
  • Сф
  • Мнения: 4 766
Здравейте,
От доста време искам да си взема хлебопекарна и днес успях на добра цена да хвана Panasonic-SD-ZB2502BXC . Ta въпросният Панасоник уж висок клас бил, но размерът на хляба мн малък ми се вижда 400/500/600гр. Другите стигат до 1 кг. 600гр хляб за колко време стига за 2-членно семейство?
До 200лв може ли да ми препоръчате друга добра машина?

# 220
  • София
  • Мнения: 2 920
Здравейте,
От доста време искам да си взема хлебопекарна и днес успях на добра цена да хвана Panasonic-SD-ZB2502BXC . Ta въпросният Панасоник уж висок клас бил, но размерът на хляба мн малък ми се вижда 400/500/600гр. Другите стигат до 1 кг. 600гр хляб за колко време стига за 2-членно семейство?
До 200лв може ли да ми препоръчате друга добра машина?

Хлебопекарната от промоциите в ЛИДЛ е достатъчно добра и меси до 1300гр продукти, като осигурява готов хляб от килограм.

# 221
  • Сф
  • Мнения: 4 766
Скоро дали ще я пуснат или скоро е минала? 600гр хляб малко ли е?

# 222
  • Мнения: 6 723
Скоро дали ще я пуснат или скоро е минала? 600гр хляб малко ли е?

Зависи колко хляб ядете.  Peace Ние сме трима с малката и като направя хляб 500 гр (реално изпеченият продукт е по-малко) ни стига за един ден със закуска, обяд и вечеря като малката се включва само на вечеря.  Peace

# 223
  • Сф
  • Мнения: 4 766
Ние сме на работа по цял ден и само вечеряме в нас. И уикендите обяд + вечеря. Май почнах да се разубеждавам... Ще излезе към 300лв и май няма смисъл толкова скъпа.

# 224
  • София
  • Мнения: 2 920
Ние сме на работа по цял ден и само вечеряме в нас. И уикендите обяд + вечеря. Май почнах да се разубеждавам... Ще излезе към 300лв и май няма смисъл толкова скъпа.

Ето нещо подходящо https://zora.bg/product/fbm-1681ix. Ползвал съм такава и върши работа. При 700гр продукти ще получавате около 600гр готов хляб. По принцип, за да сметнете грубо колко голям готов хляб ще се получи на финала, добавете 40% от теглото на брашното в дадената рецепта. Ако в рецептата се употребяват 500 гр брашно, готовият хляб ще е = 500 +(500х0.4)=около 700 грама.

Общи условия

Активация на акаунт